Παραλιες που αγαπησαμε....

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.504
Likes
8.031
Εγκρεμνοι λευκαδα
κουκουναριες σκιαθος
Εφταλου λεσβος
Παραδεισος Θασος
Σιμος ελαφονησος
Χιλιαδου ευβοια
Κριαριτσι,χαλκιδικη
Πωωω, πως μου διέφυγε η Χιλιαδού? Μήπως επειδή είναι γυμνιστών?
Και μιας και λέμε για παραλίες γυμνιστών θυμήθηκα και την Χαλικιάδα στο Αγκίστρι!
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
ακρωτηριο μαλεα.....περναμε νεαπολη, περναμε αλλα 2 χωρια προς τα νοτια, φτανουμε τελος δρομου.....εκει υπαρχει ενα απολιθωμενο δασος

ANA-Walking_Greece

εκει βρισκονται 2-3 μικροσκοπικοι κολπισκοι....τον εναν τον βλεπεις στη φωτο...αν ποτε πας προς ελαφονησο/νοτια λακωνια να φροντισεις μια επισκεψη προς τα εκει:D
Φετος πηγα Ελαφονησο για 2 μερες ,αλλα ποτε δε φτανει ο χρονος να κατεβουμε στο κατω ακρο του Μαλια .Δεν εχω παει ποτε κατω απο Νεαπολη και θα πρεπε.
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Μαρια δεν το καλοκαταλαβα αυτο με το διαχωρισμο.Δηλαδη να ανοιχτουν θεματα Παραλιες Κρητης -Παραλιες Χαλκιδικης -Παραλιες Μηλου κλπ?
 

zmaria

Member
Μηνύματα
1.335
Likes
1.201
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη (αμήν)
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα,Περού,Ν.Αφρική
Μαρια δεν το καλοκαταλαβα αυτο με το διαχωρισμο.Δηλαδη να ανοιχτουν θεματα Παραλιες Κρητης -Παραλιες Χαλκιδικης -Παραλιες Μηλου κλπ?
Μμμμ να χωριστούν κάπως ξέρω γω? Πχ Πελοπόννησος, Κυκλάδες, Δωδεκάνησα κτλ.

Άστο, bad idea και πάλι στο ψάξιμο θα είναι όποιος ενδιαφέρεται για συγκεκριμένο μέρος.
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Δεν ξερω αν θα μπορουν να συμμετεχουν ολα τα μελη(και δεν ειμαστε και πολλοι) σε κατι τετοιο πιο εξειδικευμενο.Για παραδειγμα εγω ..τι να λεω για παραλιες του Ανατολικου Αιγαιου ..αφου δεν εχω παει σε καμια ή για παραλιες Κερκυρας ή Θεσπρωτιας κλπ κλπ?
Βεβαια απο την αλλη θα ανακαλυπτουμε και καινουριες παραλιες ..πχ εγω ειδα 2 παραλιες σε Λακωνια που δεν τις ηξερα αν και τριγυρναω χρονια στα μερη.
Δεν ξερω ας πουνε και οι αλλοι την αποψη τους πανω στην προταση σου.
 

mfish

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
1.280
Ταξίδι-Όνειρο
ολη η γη
νομιζω ειναι ωραια ιδεα..πιστευω οτι σιγα σιγα θα μπορεσουμε, ενας για τη πελοποννησο αλλος για νησια αλλος για κρητη, καθενας για το μερος του τελοσπαντων, να συγκεντρωσουμε αγνωστες η γνωστες παραλιες . Ασε που ολο το χειμωνα σταδιακα θα συμπληρωνουμε και οταν ξαναρθει το καλοκαιρακι που περισσοτεροι ψαχουλευουν θα εχουμε μαζεψει πραγμα...


(ουπς δε γραφτηκα μελος ακομα)
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Οκ λοιπον αυριο θα αναρτησω θεμα με παραλιες Μανης και το συνεχιζει οποιος θελει.Αλλα με φωτο εχω θεματακι ..δεν υπαρχει υλικο σε αυτο το πισι ..ουτε και σαυτο της δουλειας.
μαλλον θα γκουγκλαρω καμια.
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.504
Likes
8.031
Εγώ δεν μπορώ να βοηθήσω γιατί οι γνώσεις μου είναι για διάσπαρτα μέρη! Ωστόσο, το κάθε τόπικ που θα φτιάξετε θα μπορούσε να γίνει κάλλιστα ένας ωραιότατος οδηγός!
 

zmaria

Member
Μηνύματα
1.335
Likes
1.201
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη (αμήν)
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα,Περού,Ν.Αφρική
Εγώ δεν μπορώ να βοηθήσω γιατί οι γνώσεις μου είναι για διάσπαρτα μέρη! Ωστόσο, το κάθε τόπικ που θα φτιάξετε θα μπορούσε να γίνει κάλλιστα ένας ωραιότατος οδηγός!
Οδηγός παραλιών! Στο κάθε τόπικ βάζει ο καθένας μέσα τις πληροφορίες του(όσες πολλές ή λίγες έχει για το κάθε μέρος) για ότι αφορά παραλία σε μια συγκεκριμένη περιοχή. Καλό δεν ακούγεται?
 

mfish

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
1.280
Ταξίδι-Όνειρο
ολη η γη
Απο γυθειο και κατω(νοτια λακωνια,ελαφονησος,μονεμβασια) που μπορω να συνδραμω λεω να φτιαξω αλλο τοπικ αυριο ξεχωριστο απο μανη , αφου 1ον.και πρακτικα δεν ειναι μανη 2ον.εχω μπολικο πραγμα μιας και μεγαλωσα εκει και παω και 1-2 μηνες το χρονο....
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Δωσε δωσε ..γιατι ολο Ελαφονησο παμε στο Μαλεα ,ενω εχει κ αλλα διαμαντακια.
Ελα να παιρνω ιδεες για 2ημερες το καλοκαιρι.
 

zmaria

Member
Μηνύματα
1.335
Likes
1.201
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη (αμήν)
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα,Περού,Ν.Αφρική
Απο γυθειο και κατω(νοτια λακωνια,ελαφονησος,μονεμβασια) που μπορω να συνδραμω λεω να φτιαξω αλλο τοπικ αυριο ξεχωριστο απο μανη , αφου 1ον.και πρακτικα δεν ειναι μανη 2ον.εχω μπολικο πραγμα μιας και μεγαλωσα εκει και παω και 1-2 μηνες το χρονο....
Ναι ναι ναι!!!!!! Άνοιξε το, τέλεια!!! Αυτό είναι το νόημα, δώσε θέμα στον παραλιόπληκτο λαό!!!!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
884.053
Μέλη
38.909
Νεότερο μέλος
LEANDROS GOUMENOS

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom