Γαλλία Παρισι-Μπορντω..

thimios8663

Member
Μηνύματα
434
Likes
127
Επόμενο Ταξίδι
Ρουμανία-Σερβία
Ταξίδι-Όνειρο
Ινδία
Μιας και ειναι στην επικαιροτητα η ομαδα μου (δυστυχως αυτη τη φορα οχι για καλο..) ας αναφερω και γω πως παμε μια εκδρομη ως τη Γαλλια να τη στηριξουμε!Θα κατςω 6 μερες Παρισι και 2 μερες στο Μπορντω..Εκλεισα με τρενο απο Παρισι 3ωρες και κατι στα 42 ευρο το ατομο με επιστροφη με TGV!Και οκ για Παρισι θα την βρω την ακρη,για Μπορντω εχει κανεις να προτεινει κατι?Ειτε κατι που αξιζει μια επισκεψη,καποιο μαγαζι κλπ..Εχω ακουσει πως εχει απο τις μεγαλυτερες παραγωγες σε κρασι εκει οποτε ισως υπαρχει κατι πανω στο θεμα..Ευχαριστω!
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.784
Likes
1.111
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
japan
Μιας και ειναι στην επικαιροτητα η ομαδα μου (δυστυχως αυτη τη φορα οχι για καλο..) ας αναφερω και γω πως παμε μια εκδρομη ως τη Γαλλια να τη στηριξουμε!Θα κατςω 6 μερες Παρισι και 2 μερες στο Μπορντω..Εκλεισα με τρενο απο Παρισι 3ωρες και κατι στα 42 ευρο το ατομο με επιστροφη με TGV!Και οκ για Παρισι θα την βρω την ακρη,για Μπορντω εχει κανεις να προτεινει κατι?Ειτε κατι που αξιζει μια επισκεψη,καποιο μαγαζι κλπ..Εχω ακουσει πως εχει απο τις μεγαλυτερες παραγωγες σε κρασι εκει οποτε ισως υπαρχει κατι πανω στο θεμα..Ευχαριστω!
σου προτείνω πριν τον αγώνα να πιείς πολύ κρασί σε σημείο μέθης, ωστε να μην καταλαβαίνεις και πολλά:bleh:
 

thimios8663

Member
Μηνύματα
434
Likes
127
Επόμενο Ταξίδι
Ρουμανία-Σερβία
Ταξίδι-Όνειρο
Ινδία
Aυτο ειναι σιγουρο!!καλυτερα να πιω πολυ εξω παρα να φαω πολλα μεσα !!!Αν και νομιζω πως 1 απο τα 2 ειναι αναποφευτκο,και αυτο ειναι το 2ο:clap::clap::clap:!Στο θεμα μας ομως :p
 

sezar7

Member
Μηνύματα
748
Likes
606
Μιας και ειναι στην επικαιροτητα η ομαδα μου (δυστυχως αυτη τη φορα οχι για καλο..) ας αναφερω και γω πως παμε μια εκδρομη ως τη Γαλλια να τη στηριξουμε!Θα κατςω 6 μερες Παρισι και 2 μερες στο Μπορντω..Εκλεισα με τρενο απο Παρισι 3ωρες και κατι στα 42 ευρο το ατομο με επιστροφη με TGV!Και οκ για Παρισι θα την βρω την ακρη,για Μπορντω εχει κανεις να προτεινει κατι?Ειτε κατι που αξιζει μια επισκεψη,καποιο μαγαζι κλπ..Εχω ακουσει πως εχει απο τις μεγαλυτερες παραγωγες σε κρασι εκει οποτε ισως υπαρχει κατι πανω στο θεμα..Ευχαριστω!
και εγω δεν βρηκα τιποτα-εμεις παμε μεσω βαρκελωνης:clap:
 

thimios8663

Member
Μηνύματα
434
Likes
127
Επόμενο Ταξίδι
Ρουμανία-Σερβία
Ταξίδι-Όνειρο
Ινδία
Def πες τωρα οτι ξερεις για το μπορντω και για τον τελικο στη Μαδριτη θα μαθω απο αλλου!!
 

thimios8663

Member
Μηνύματα
434
Likes
127
Επόμενο Ταξίδι
Ρουμανία-Σερβία
Ταξίδι-Όνειρο
Ινδία
χαχα!Ε ναι τι να κανεις..Φαντασου σε ποσο δυσκολη θεση τον εφερα που δεν απανταει! :D :D
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.784
Likes
1.111
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
japan
χαχα!Ε ναι τι να κανεις..Φαντασου σε ποσο δυσκολη θεση τον εφερα που δεν απανταει! :D :D
τι λες ρε θύμιο:D μασάει ο defk περιμένει να γίνει η εξαγορά και θα σου απαντήσει καταλλήλως, εξάλλου μη ξεχνάς η μοναδική ομάδα που έφυγε χαμογελαστή από την μαδρίτη είναι στο χρώμα της φατσούλας:haha:
 

Lyda

Member
Μηνύματα
723
Likes
241
Επόμενο Ταξίδι
ΚΑΛΜΥΚΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ
Η Μπορντω 'η αλλιως το λιμανι του φεγγαριου ειναι πολη της νοτιας Γαλλιας. Απο το 2007 το ιστορικο της κεντρο συμπεριλαμβανεται στον καταλογο Παγκοσμιας κληρονομιας. Ειναι η δευτερη πολη μετα το Παρισι με τα περισσοτερα προστατευομενα κτηρια. Μαγαζια και σπιτια ειναι εντυπωσιακοτατα. Μερικα απο τα πιο σημαντικα αξιοθεατα ειναι: Place de la Bourse, η γέφυρα Pont de Pierre, St. Pierre, Στ. πρόσοψη. Σταυρός, τα ερείπια μιας ρωμαϊκής αμφιθέατρο Palais Gallien, St. André, ο οποίος είχε ήδη αποκτήσει το 2ο μ.Χ. αιώνα, το St. Και η Βασιλική του Αγίου Michel. Seurina. Επίσης, υπάρχουν αμέτρητα μουσεία και γκαλερί
 

thimios8663

Member
Μηνύματα
434
Likes
127
Επόμενο Ταξίδι
Ρουμανία-Σερβία
Ταξίδι-Όνειρο
Ινδία
Μαλιστα μαλιστα!Πηραμε μια ιδεα απο τα αξιοθεατα..Eυχαριστω πολυ και τους 2!!
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.044
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
σου προτείνω πριν τον αγώνα να πιείς πολύ κρασί σε σημείο μέθης, ωστε να μην καταλαβαίνεις και πολλά:bleh:
Off topic, όπως είναι άλλωστε το μισό θέμα:
Βρε βρε βγήκαν οι λαγοί από τα λαγούμια τους και χαίρονται φέτος.
Εσεις τόσα χρόνια δεν μας ζαλίζατε ότι οι μεγάλες ομάδες παίζουν την άνοιξη στο Champions League.
Aντε χαρείτε φέτος γιατί κατά τ0 2016 σας βλέπω να ξαναχαίρεστε.:bleh::bleh:
Thimios να περάσεις τέλεια και μη μασάς.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.207
Μηνύματα
883.787
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom