Παρισι για προταση Γαμου... ξενοδοχειο ?

Μηνύματα
24
Likes
1
Ταξίδι-Όνειρο
ΛΑΣ ΒΕΓΚΑΣ - ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Καλησπερα.... ειμαι καινουριοs στο forum, οποτε συγχωρεστε με αν κατι εχει ξαναδημοσιευτει και δεν το εχω δει...

Εχω προγραματισει ταξιδη στο Παρισι απο 23/23/2010 εωσ 30/12/2010.. για να κανω προταση Γαμου στην κοπελα μου.... απλα εχω πελαγοσει με το το θεμα του ξενοδοχειου που θελω κεντρο οσο παει... αλλα δεν ξερω πια περιοχη να διαλεξω και βασικα ακομα πιο πολυ θα ηθελα να ειχατε συγκεκριμενεσ προτασεισ για ξενοδοχεια εκει.... το budget μου για ξενοδοχειο ειναι μεχρι 200?/την μερα ....


Επισης αν εχετε καμια καλη ιδεα για ενα εστιατοριο με ωραια θεα για προταση γαμου..και καταληλο για την περισταση....θα εκτιμηθει ιδιαιτερως (χωρισ να χρειαστει να πληρωσουμε 400 ? το γευμα ) :ppp

σας ευχαριστω πολυ...
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.951
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
Τι είσαι εσύ ????????????
Κορίτσια ακούτε???????????
Υπάρχουν ακόμα άντρες που θελουν να κάνουν πρόταση γάμου και μάλιστα στο παρίσι και σε καλή συνοικία!!!!!!!!
Α ρε τύχη !!!! π----α τύχη!!!!!!!!
Ψιτ καλέ...στην περιοχή του marai να πάς..και εγώ πέρασα αλλα τίποτις!!:D
YΓ.κανένα φίλο έχεις ??:bleh:
 

pigi_dikaiou

Member
Μηνύματα
550
Likes
521
Επόμενο Ταξίδι
......
Ταξίδι-Όνειρο
Αγιο Ορος
Το Select hotel στην πλατεια της Σορβονης και το le train bleu στο Gare de Lyon.Αυτο το δευτερο ειναι εστιατοριο,πολυ καλο,αναλογο της περιστασης.
 

alexandra75

Member
Μηνύματα
199
Likes
25
Σε μια από τις ωραιότερες και κεντρικότερες τοποθεσίες είναι αυτό: Το πρώτο που σου προτείνω νομίζω ότι είναι και το καλύτερο. πιστεύω ότι η περιοχή θα σας καταβολέψει.
Booking.com: H?tel Madison, Paris, France - 159 Guest reviews. Book your hotel now!

αυτό
Booking.com: hotel Odeon Saint Germain, Paris, France - 159 Guest reviews. Book your hotel now!

και αυτό

http://www.booking.com/hotel/fr/de-...940ca2;checkin=2010-12-23;checkout=2010-12-24

και αυτό
http://www.booking.com/hotel/fr/ode...940ca2;checkin=2010-12-23;checkout=2010-12-24
 

alexandra75

Member
Μηνύματα
199
Likes
25
και αυτό το μοντέρνο
Booking.com: hotel Apostrophe, Paris, France - 162 Guest reviews. Book your hotel now!

είναι λίγο πιο μακριά από το κέντρο αλλά είναι πολύ ιδιαίτερο. Μιας και θα πάτε Χριστούγεννα το μεγάλο πανηγύρι είναι στην πλατεία του hotel de Ville (δηλ. του δημαρχείου).

Αν θέλεις πολύ ρομαντισμό υπάρχουν βραδινές μίνι βόλτες με καραβάκι στο Σηκουάνα που μπορείς να γευματίσεις. Δες εδώ:
Paris Dinner Cruise - Romantic Dinner Cruise by Night, Gourmet Boat
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.701
Likes
6.317
Ταξίδι-Όνειρο
Βερακρούζ
Για την περίπτωση σου διάλεξε ένα στην περιοχή Τροκαντερό.
Πρόταση γάμου θα κάνεις, όταν ένα σούρουπο θα βρίσκεστε στο μπαλκόνι της πλατείας του Τροκαντερό, και μπροστά στα πόδια σας θα απλώνεται ο Άιφελ και όλο το Παρίσι φωτισμένο.
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.951
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
Για την περίπτωση σου διάλεξε ένα στην περιοχή Τροκαντερό.
Πρόταση γάμου θα κάνεις, όταν ένα σούρουπο θα βρίσκεστε στο μπαλκόνι της πλατείας του Τροκαντερό, και μπροστά στα πόδια σας θα απλώνεται ο Άιφελ και όλο το Παρίσι φωτισμένο.
ας το καλό σου...συγκινήθηκα..:klaps:
 

taver

Member
Μηνύματα
12.490
Likes
29.004
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Το ιδανικό σημείο να μένεις στο Παρίσι είναι το Ile St-Louis. Είναι σα να λέμε το creme-de-la-creme του Παριζιάνικου real Estate. Αντίστοιχα είναι και ακριβό. Στο budget σου βρίσκω εκεί μόνο 2 μικρά ξενοδοχεία, τα Hotel des Deux Iles Paris, και Hotel De Lutece (μόνο το τελευταίο έχει διαθεσιμότητα στις ημερομηνίες σου). Δεν έχω μείνει σε κανένα από τα 2 αλλά φαίνονται καλά.

Αν θες να πας πιο μακρυά, η δεύτερη επιλογή είναι στην ευρύτερη περιοχή "Νότια" των 2 νησιών (στην Αριστερή όχθη, δηλαδή). Κάπου ανάμεσα στο St-Michelle, St-Germaine des Pres, St-Sulpice κλπ. Τη θέα όμως ξέχνα τη...

Θέα στο Σηκουάνα μην περιμένεις με 200 ευρώ - εκτός αν φύγεις μακρυά, στον Πύργο του Άιφελ & το Trocadero (που ΔΕΝ είναι καθόλου στο κέντρο), ή από την άλλη πλευρά στο Bercy...

Αν θες πανοραμική θέα από ψηλά, είναι δύσκολη γιατί ελάχιστα κτήρια στο κέντρο είχαν άδεια να ανέβουν σε ύψος. Οπότε δε θα είναι στο κέντρο, και θα πρέπει να τη χρυσοπληρώσεις.

Δες κι αυτά που έχει προτείνει ο Traveller στα "Ζευγαράκια" του.

Για φαγητό... Προμηθεύσου ένα οδηγό Michelin (κόκκινο) και διάλεξε ένα εστιατόριο με ένα αστέρι (και ετοιμάσου για ?100+ το άτομο). Ο οδηγός Michelin δεν κάνει λάθη στο φαγητό...

Και 2 κλασσικές επιλογές, αν και ελαφρώς τουριστικές...:

Ξεφεύγει λίγο, αλλά αν θες, κλείσε τραπέζει από τώρα (κοντά στο παράθυρο, αν βρείς) στο Tour d' Argent. Κάποτε ήταν κορυφαίο, αλλά σήμερα από τα 3 αστέρια Michelin που είχε του έχει απομείνει μόνο ένα.

Μπορείς να πας και στο Jules Verne στον 1ο όροφο του Πύργου, αλλά φοβάμαι την ίδια ιδέα για πρόταση εκεί θα την έχουν και άλλοι....
 

alexandra75

Member
Μηνύματα
199
Likes
25
Συμφωνώ με taver για το Ile St-Louis. Επειδή όμως είναι πανακρίβου, μην ξεχνάτε περνάμε και οικονομική κρίση και επειδή είναι νέα παιδιά και θα θέλουν να τριγυρνάνε το βράδυ θεωρώ πως η περιοχή του Saint Germain είναι ιδανική, ειδικά στις γιορτές. Η περιοχή γύρω από τον πύργο του Άιφελ το βράδυ είναι ψιλοερημιά.

οκ από το Saint Germain δεν έχεις θέα αλλά σε 5 λεπτά είσαι δίπλα στο Σηκουάνα και στα μπιστρό....
 
Μηνύματα
24
Likes
1
Ταξίδι-Όνειρο
ΛΑΣ ΒΕΓΚΑΣ - ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Παιδιά σας Ευχαριστώ όλους πάρα πολύ ... με έχετε βοηθήσει αρκετά και ως προς την περιοχή , και ως προς το ξενοδοχείο, και ως προς την "πρόταση" :))))
σας είμαι ευγνώμων ..... όποιος θέλει καμιά πληροφορία για Ρόδο .. εδώ είμαστε !!!

ευχαριστώ πολύ και πάλι !!!!

P.S. Τώρα αν σας έλεγα να σας καλούσα στον Γάμο μου καλά θα ήτανε ... αλλά δεν εξαρτάτε μόνο από μένα :pPP
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.829
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom