Ιταλία Παρκινγκ στην ΣΙΕΝΑ;

astrah

Member
Μηνύματα
121
Likes
9
Επόμενο Ταξίδι
ταξίδι να'νε κ οπου να'νε
Ταξίδι-Όνειρο
το γυρο του κοσμου!
Ρωτάω τους φιλους που εχουν ταξιδέψει στην Σιενα με αυτοκινητο κυριως... ποιο παρκινγκ να χρησιμοποιησω, εξω φυσικα απο το ιστορικο κεντρο και να βολευει απο πλευρας προσβασης στο κεντρο ; με λεωφορείο η 5-10 λεπτά περπάτημα !
 

alexstef2

Member
Μηνύματα
307
Likes
166
Με το που φτάνεις στη Σιένα στην είσοδο της πόλης έχει ένα αρκετά μεγάλο πάρκινγκ που είναι του ποδοσφαιρικού γηπέδου τους. Εκεί θα είσαι καλυμμένος νομίζω. Οι τιμές του είναι κανονικές απότι θυμάμαι και βρίσκεται ουσιαστικά στην πόλη. Απο κει ξεκινάει η Σιέναουσιαστικά και δε χρειάζεσαι ούτε λεωφορείο ούτε πολύ περπάτημα
 

σαιτας

Member
Μηνύματα
696
Likes
372
Ρωτάω τους φιλους που εχουν ταξιδέψει στην Σιενα με αυτοκινητο κυριως... ποιο παρκινγκ να χρησιμοποιησω, εξω φυσικα απο το ιστορικο κεντρο και να βολευει απο πλευρας προσβασης στο κεντρο ; με λεωφορείο η 5-10 λεπτά περπάτημα !
σε οδηγει ο δρομος. εχει ενα τεραστιο παρκινγκ αλλα εχει ποδαροδρομο απο εκει, αν το ψαξεις λιγο στη εισοδο της παλαιας πολης εχει θεσεις με μπλε γραμμες που αγοραζεις βεβαια απο το μηχανημα χαρτακια για την παραμονη σου. δεν ειναι ομως πολλες οι θεσεις και σιγουρα εχει να κανει με την μερα και ωρα που πας στο να βρεις θεση.
 

astrah

Member
Μηνύματα
121
Likes
9
Επόμενο Ταξίδι
ταξίδι να'νε κ οπου να'νε
Ταξίδι-Όνειρο
το γυρο του κοσμου!
εχω βρει αυτον το χαρτη απο το tripadvizor http://www.turismoverde.com/italia/info/mappe/mappark.jpg
alextef2 αυτο το πάρκινγκ που προτείνεις ειναι εκει που ειναι το 4 στον χαρτη;
θα φτασω στην Σιενα απο τον βορα, απο την μερια του σιδηροδρομικού σταθμου. Αν ειναι αυτο βολευει.
Σαιτας: η είσοδος της παλιάς πόλης ειναι απο την porta s.marco;
 

σαιτας

Member
Μηνύματα
696
Likes
372
εχω βρει αυτον το χαρτη απο το tripadvizor http://www.turismoverde.com/italia/info/mappe/mappark.jpg
alextef2 αυτο το πάρκινγκ που προτείνεις ειναι εκει που ειναι το 4 στον χαρτη;
θα φτασω στην Σιενα απο τον βορα, απο την μερια του σιδηροδρομικού σταθμου. Αν ειναι αυτο βολευει.
Σαιτας: η είσοδος της παλιάς πόλης ειναι απο την porta s.marco;
ναι εκει ειναι εισοδος πολης, porta san marco, εκει εξω προτεινω παρκινγκ
 

alexstef2

Member
Μηνύματα
307
Likes
166
Ναι, αυτό που λέω εγώ είναι δεξιά του 4. Βέβαια ο χάρτης σου δείχνει 2 πάρκινγκ εκεί αν και εγώ θυμάμαι ένα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
883.980
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom