Παρ ολιγον αεροπορική τραγωδία στο Αμβούργο

Μηνύματα
626
Likes
144
Επόμενο Ταξίδι
Μπαλί
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη & Ισλανδία!!!
Και τώρα που μπήκα online μπήκα για να κλείσω εισιτήρια για Λονδίνο!

Μήπως να το ξανασκεφτόμουν καλύτερα τελικά ... ; Όχι βέβαια!

Τα λέμε σε λίγο ξανά, μπαίνω να κλείσω εισιτηριάκια για Λονδίνο! Θα πάω μέσα Μαϊου (έχω ξαναπάει πριν 2 χρόνια περίπου) και είμαι σίγουρος ότι θα (ξανά) περάσω φαντασικά!

sul sul :cool:
 

NTINA

Member
Μηνύματα
820
Likes
146
Επόμενο Ταξίδι
Άγραφα
Ταξίδι-Όνειρο
Γουατεμάλα
Mοντάζ είναι

δεν πτοούμαστε με τίποτα:haha:
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.371
Likes
6.868
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
Το συμβάν που μπορείτε να δείτε στο παρακάτω βίντεο συνεβη στο αεροδρόμιο του Αμβούργο,
κατά τη διάρκεια προσγείωσης ενος αεροσκάφους Αirbus A320 της Lufthansa το περασμένο Σάββατο που προερχόταν απο το Μόναχο με 131 επιβάτες.
Την ώρα της προσγείωσης έπνεαν πολυ δυνατοί ανεμοι.
Ευτυχώς οι πιλότοι αποδειχθηκαν πολυ ψύχραιμοι και απεσώβησαν το μοιραίο.
συμφωνα με σημερινό δημοσιευμα γερμανικης εφημεριδας, την ώρα που το αεροπλάνο δεχθηκε την ισχυρή ριπή του ανέμου, τον ελεγχο του αεροπλάνου τον ειχε η 24χρονη συγκυβερνήτρια του αεροσκάφους που κατάφερε με τον σωτήριο ελιγμό της να αποφύγει την καταστροφή.

Μπράβο στο κορίτσι!:clap::cool:
 

vagantos

Member
Μηνύματα
2.030
Likes
1.610
Επόμενο Ταξίδι
Θιβέτ, K.Aμερική ή Αφρική
Ταξίδι-Όνειρο
στου Ν.Καββαδία τα μέρη
τον ελεγχο του αεροπλάνου τον ειχε η 24χρονη συγκυβερνήτρια του αεροσκάφους που κατάφερε με τον σωτήριο ελιγμό της να αποφύγει την καταστροφή.

Μπράβο στο κορίτσι!:clap::cool:
Εκεί οι 24 χρονες σωζουν αεροπλάνα,
εδώ οι 35 χρονες...:bleh::shock:εξυπηρετούν τους υπέρβαρους προϊσταμένους
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.791
Likes
18.350
24 ετών στην Ελλάδα όχι πιλότος δεν είσαι, αλλά ακόμα φοιτητής, φαντάρος, άνεργος κτλ...Στη Γερμανία όμως εμπιστεύονται αεροπλάνα σε 24χρονη γυναίκα πιλότο και μπράβο τους!!

Σωστό και το σχόλιο περί 35χρονης...εδώ οι 35χρονες ψάχνουν ακόμα τον πρίγκηπα ή επιδίδονται σε κτηνοβασία με μυστακοφόρους ελέφαντες για μια κ*λοθέση στο δημόσιο.
 

NTINA

Member
Μηνύματα
820
Likes
146
Επόμενο Ταξίδι
Άγραφα
Ταξίδι-Όνειρο
Γουατεμάλα
Κύριοι καλημέρα σας

γενικεύσατε το θέμα περί 35 χρονων .
Κατα τη γνώμη μου δεν είναι ο κανόνας αλλά η εξαίρεση.
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.791
Likes
18.350
γενικεύσατε το θέμα περί 35 χρονων .
Κατα τη γνώμη μου δεν είναι ο κανόνας αλλά η εξαίρεση.
Καλά εννοείται...

Στα 35 έχουν φάει τα ψωμιά τους :haha: Πιο μικρές θα έπρεπε να καταφεύγουν σε τέτοια μέσα
 

varsa

Member
Μηνύματα
1.291
Likes
128
Ταξίδι-Όνειρο
far away
μην πτοήστε, ψυχραιμία και χιούμορ...;) εμείς απο Πράγα πετάξαμε με 6 ώρες καθυστέρηση λογω χιονοθύελλας, ήμασταν οι πρώτοι που θα ταξιδεύαμε λογω charter από το αεροδρόμιο, και θυμάμαι την σκιά ενός ανθρώπου στο έδαφος, που ηταν πάνω στο αεροπλάνο μας και έκανε αποχιονισμό και ξεπάγωμα.... (η όπως αλλιώς λέγετε). Το έριξα στην τρελή, με καλή διάθεση και ταξιδέψαμε μια χαρά! χωρίς το παραμικρό πρόβλημα, παρολο που ο αντρας μου ειχε κιτρινισει απο φοβο και ηταν μεσα στην γκρινια... τελος καλο ολα καλα
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.210
Μηνύματα
883.803
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom