Κάρπαθος Πασχα στην Καρπαθο με μικρο παιδι

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Αντωνη σ ευχαριστω πολυ. Θα παμε στην Ολυμπο σιγουρα . Για το Μ.Σαββατο δεν κανονησαμε κατι, τι προτεινεις? Αν θελεις προτεινε μας κ καμια ταβερνουλα. ΚΑΛΗ ΑΝΑΣΤΑΣΗ
Στην Όλυμπο είναι ξεχωριστά απόψε το βράδυ...πολύ δραματικά,δυστυχώς εγώ θα είμαι Πηγάδια.
Μ.Σάββατο γίνεται ανάσταση στις 9 κάπου σ'ένα μοναστήρι προς το αεροδρόμιο που δεν έχω πάει ποτέ,λέω να πάω αύριο πρώτη φορά,πρέπει να είναι και εκεί πολύ ωραία και μετά θα πάω πάλι πριν τις 12 το βράδυ στη δικιά μας,στα Πηγάδια,τίποτα ιδιαίτερο,μια κανονική Ανάσταση είναι.
Στα Πηγάδια είναι το Μεσόγειος καλή ταβέρνα και το Ελληνικό. Ειδικά αν πας στο πρώτο με ξέρουν καλά,μπορείς να με αναφέρεις στην κοπέλα και μάλλον θα καταλάβει ποιος είμαι. Στις Μενετές σου είπα ήδη την Πέρδικα. Για που άλλου θες ταβέρνα; Αν δεν ξαναμιλήσουμε καλά να περάσετε,καλή Ανάσταση!
 

mariarhodes

Member
Μηνύματα
16
Likes
0
λοιπον επιστρεψαμε απο την Καρπαθο. Καταρχας θελω να γραψω ενα μεγαλο ευχαριστω στον Αντωνη !
Το νησι ειναι υπεροχο και οι παραλιες φανταστικες!
Καναμε Ανασταση σε ενα ξωκλησι σε μια σπηλια στις 9 το βραδυ .. ομορφα γραφικα και χωρις πυροτεχνηματα απο εκεινη την στιγμη 21.00 Μ. Σαββατο και μεχρι το μεσημερι της Δευτερης μερας του Πασχα πεθαναμε απο την πεινα καθως ΟΛΑ , και ΤΑ ΠΑντα στο νησι ηταν κλειστα. Η κυρια στην περδικα μας εστησε ενω το πρωι μας ειπε πως θα ανοιξει γυρω στις 2-2.30 το μεσημερι την μονο περιμεναμε μεχρι τις 4 αφαντη.... βρηκαμε ενα τουριστικο εστιατοριο στην παραλια το μονο ανοιχτο το MAMA MARIA ηταν το χειροτερο φαγητο που εχω φαει στην ζωη μου. Οι μακαρουνες ηταν μπαγιατικες η μεριδα κολοκυθακι 4 ευρω παρακαλω σ ενα τοσοδουλικο πιατακι μισο κολοκυθακι και για να γεμισει το πιατο εβαλαν ενα μαρουλοφυλλο , το καλαμαρακι μια σταλια και οι πατατες παγωμενες το τζατζικι αδιαφορο. Φυσικα και δεν εκοψαν αποδειξη την ζητησα και ηρθε με τα μουτρα στο πατωμα. Αηδιασα και ενιωσα πολυ μ@@@, ευτυχως την επομενη ημερα ανοιξε το Ελληνικο. Μιλαμε για απιστευτο φαγητο!!!! ας ειναι καλα οι ανθρωποι ( κι ας χρωσαν το ψωμακι 3 ευρω τα 2,5 ατομα) χαλαλι τους!.
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
λοιπον επιστρεψαμε απο την Καρπαθο. Καταρχας θελω να γραψω ενα μεγαλο ευχαριστω στον Αντωνη !
Το νησι ειναι υπεροχο και οι παραλιες φανταστικες!
Καναμε Ανασταση σε ενα ξωκλησι σε μια σπηλια στις 9 το βραδυ .. ομορφα γραφικα και χωρις πυροτεχνηματα απο εκεινη την στιγμη 21.00 Μ. Σαββατο και μεχρι το μεσημερι της Δευτερης μερας του Πασχα πεθαναμε απο την πεινα καθως ΟΛΑ , και ΤΑ ΠΑντα στο νησι ηταν κλειστα. Η κυρια στην περδικα μας εστησε ενω το πρωι μας ειπε πως θα ανοιξει γυρω στις 2-2.30 το μεσημερι την μονο περιμεναμε μεχρι τις 4 αφαντη.... βρηκαμε ενα τουριστικο εστιατοριο στην παραλια το μονο ανοιχτο το MAMA MARIA ηταν το χειροτερο φαγητο που εχω φαει στην ζωη μου. Οι μακαρουνες ηταν μπαγιατικες η μεριδα κολοκυθακι 4 ευρω παρακαλω σ ενα τοσοδουλικο πιατακι μισο κολοκυθακι και για να γεμισει το πιατο εβαλαν ενα μαρουλοφυλλο , το καλαμαρακι μια σταλια και οι πατατες παγωμενες το τζατζικι αδιαφορο. Φυσικα και δεν εκοψαν αποδειξη την ζητησα και ηρθε με τα μουτρα στο πατωμα. Αηδιασα και ενιωσα πολυ μ@@@, ευτυχως την επομενη ημερα ανοιξε το Ελληνικο. Μιλαμε για απιστευτο φαγητο!!!! ας ειναι καλα οι ανθρωποι ( κι ας χρωσαν το ψωμακι 3 ευρω τα 2,5 ατομα) χαλαλι τους!.
Χρόνια πολλά!
Πήγα και γω και έκανα Ανάσταση εκεί, υπέροχα ήταν, ε;

Και φανταζόμουν πρίν έρθετε ότι θα υπάρχουν ανοιχτά εστιατόρια εκείνη τη μέρα λόγω τουριστών, αλλά δεν... Έπρεπε να με πάρεις τηλ αφού στο είχα στείλει, ξέρεις πόσα είχαμε στο εξωχικό; Θα ερχόσασταν και συ θα έκανες τη νονά!
ΟΜΩΣ το Ελληνικόν ήταν ανοιχτό και μετά την Ανάσταση αυτή, γιατί εγώ πήγα και έφαγα.... και επαναλαμβάνω, έπρεπε να με πα΄ρεις τηλ!!!

Τέλος πάντων, χαίρομαι που έστω και με λίγο φαγητό περάσατε καλά. Οι παραλίες είναι πανέμορφες όντως... πρέπει να έρθετε περισσότερες μέρες, Σεπτέμρβης ας πούμε είναι καλή εποχή και να μείνετε περισσότερο. Άσε που θα έχει και φαί.

υ.γ. της κας Πέρδικας φυσικά θα της τα ψάλλω!!
 

mariarhodes

Member
Μηνύματα
16
Likes
0
αργησα καποιους μηνες να δω το μηνυμα Αντωνη , οπως και να εχει σ ευχαριστω πολυ,

ευχομαι την επομενη φορα να μεινουμε περισσοτερο!
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
αργησα καποιους μηνες να δω το μηνυμα Αντωνη , οπως και να εχει σ ευχαριστω πολυ,

ευχομαι την επομενη φορα να μεινουμε περισσοτερο!
Δεν πειράζει! Ελπίζω να περάσατε καλά και την επόμενη να έρθετε καλοκαίρι να κάνετε πραγματικές διακοπές. Θάλασσα-ταβέρνα-ποτάκι-χαλάρωση....
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.644
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom