Γαλλία Γερμανία Πασχα 2011 interrail: Chamonix vs Munchen

Faidra90

Member
Μηνύματα
43
Likes
20
Επόμενο Ταξίδι
?
Φτιαχνοντας το πλανο....παντα ηθελα να δω το chamonix,αλλα θα εχει την μαγεια του το πασχα? θα δω καθολου χιονι? θα το απολαυσω? η να το αφησω για αλλη φορα ,για χειμωνα, και να παω προς μοναχο??
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.606
Likes
9.861
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
το chamonix ετσι και αλλιως ψηλα εχει παντα χιονι,αμα ανεβεις και με το τελεφερικ στο mont blanc .. δες το αλμπουμ μου που εχω στο προφιλ μου,πηγα περυσι και ητανε 28 μαρτιου ....
 

turms

Member
Μηνύματα
2.070
Likes
2.831
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Σκι στην Παταγονια
το Chamonix ειναι φανταστικο αλλα να εισαι λατρης των βουνων...αλλιως δεν θα σου αρεσει...
αλλιως καλυτερα μοναχο....ειδικα φετος το Πασχα πεφτει αρκετα αργα....οχι ομως οτι δνε θα ειναι μαγευτικο το τοπιο...μιλαμε για Mt.Blanc....οχι αστεια
 

Faidra90

Member
Μηνύματα
43
Likes
20
Επόμενο Ταξίδι
?
ναι!! εχω μεγαλο θεμα με τα βουνα..!! αλλα αλλοι μου λενε οτι αντι να κανω τον κυκλο να απο basel για chamonix,μου λενε καλυτερα να παω προς μοναχο και να μην το χασω γιατι ειναι φοβερο κτλ κτλ.. αλλα το chamonix το θελω πολυ ,αλλα δεν ξερω μηπως ηταν καλυτερο να το δω με χιονι μεσα στο χωριο.. και σκι δεν κανω,αλλα θελω να δω βουνα μπολικα.
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.606
Likes
9.861
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
αν δεν εχεις ευκαιρια να ξαναπας τοτε πηγαινε τωρα ..
 

PAPTAS

Member
Μηνύματα
55
Likes
34
Επόμενο Ταξίδι
Ολλανδία - Βέλγιο.
Ταξίδι-Όνειρο
Ευρώπη με το αυτοκίνητο
27 Απριλίου πάω Μιλάνο, νοικιάζω αυτοκίνητο και την άλλη μέρα πάω Σαμονί. Θα μείνω μόνο μία μέρα γιατί έχω ξαναπάει και είχα αναιβεί στο Aiguille du Midi (3842 m) και κάνει αρκετές πεζοπορικές διαδρομές. Το Σαμονί θεωρείται η μητρόπολη των ορειβατών και την Άνοιξη είναι πολύ ωραίο. Στην πόλη το πάσχα δύσκολο να δεις χιόνι αλλά από ένα υψόμετρο και μετά στα βουνά σίγουρα.
Εγώ θα συνεχίσω Ανεσί, Γενέβη, Λωζάνη,, Σιόν Στρέσα και επιστρέφω πάλη από Μιλάνο. Εσύ από που Θα πας Σαμονί; Αν κατάλαβα καλά πετάς από Θεσσαλονίκη για Βασιλεία.
 

Faidra90

Member
Μηνύματα
43
Likes
20
Επόμενο Ταξίδι
?
ναι πεταω για βασιλεια και θα παμε ή απο λωζαννη ή απο γενευη με τρενα,αλλα απ'ότι ειδα πρεπει να αλλαξουμε 2-3 φορες.και θα μεινουμε μια νυχτα,και μετα θα παμε προς στρασβουργο.
 

PAPTAS

Member
Μηνύματα
55
Likes
34
Επόμενο Ταξίδι
Ολλανδία - Βέλγιο.
Ταξίδι-Όνειρο
Ευρώπη με το αυτοκίνητο
Γιατί δε νοικιάζετε αυτοκίνητο; Θα έχετε μεγαλύτερη άνεση και θα σας βγει λιγότερο.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.193
Μηνύματα
883.502
Μέλη
38.898
Νεότερο μέλος
χρυσανθη

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom