Πελοπόννησος vs Κρήτη

Πελοπόννησος vs Κρήτη


  • Total voters
    138

Viaggi

Member
Μηνύματα
1.248
Likes
7.002
Μπα Πελοπόννησο ψήφισα, αλλά αντέδρασα γιατί το είδα σαν δυσφήμιση! Ο σκοπός είναι να πείσουμε τον κόσμο να ψηφίσει Πελοπόννησο, όχι να τον διώξουμε!
Ο Λεωνίδας ακόμα και στις μέρες μας αποτελεί παράδειγμα προς μίμηση για κάθε ηγέτη και συμβολίζει την ανδρεία και την αυτοθυσία. Τώρα αν το άγαλμα είναι καλαίσθητο ή όχι σε παραπέμπω στην έκφραση του κάθε Σπαρταθλητή όταν αγγίζει το άγαλμα που σημαίνει και το τερματισμό του αγώνα των 250 χλμ. Προτρέπω το καθένα σε λίγο καιρό να επισκεφθεί την "Οικία της Ευρώπης" το χώρο που αυτή τη στιγμή ανακαινίζεται, για να θαυμάσει την αρπαγή της Ευρώπης το περίφημο ψηφιδωτό ρωμαϊκής εποχής.
 

Despinadmk

Member
Μηνύματα
289
Likes
1.123
Ταξίδι-Όνειρο
Αλασκα... <3
Έχει πιστοποιημένο μονοπάτι 75χλμ; Ακούω!
Γιατί τόσος ντόρος? Για το πρώτο πιστοποιημένο μονοπάτι στην Ελλάδα? Δηλαδή εμείς με το μεγαλύτερο σε χιλιομετρική απόσταση φαράγγι σε ολόκληρη την Ευρώπη τι θα έπρεπε να κάνουμε τούμπες?
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.700
Γιατί τόσος ντόρος? Για το πρώτο πιστοποιημένο μονοπάτι στην Ελλάδα? Δηλαδή εμείς με το μεγαλύτερο σε χιλιομετρική απόσταση φαράγγι σε ολόκληρη την Ευρώπη τι θα έπρεπε να κάνουμε τούμπες?
τούμπες? να κάνετε αυτό που γνωρίζετε καλά, ρουμς του λετ
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.370
Likes
9.297
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Συγγνώμη αλλά δυσκολεύομαι να πιστέψω ότι έχεις την ίδια σταθερή άποψη για όλα τα έργα τέχνης που μπαίνουν σε δημόσιους χώρους. Phylax, δρομέας κάτι θα υπάρχει που σου χτύπησε άσχημα. Αντίστοιχα για μένα αυτό είναι ο Leonidas.
Σωστα. Ο δρομεας δεν μου αρεσει, ο καντινσκι δεν μου αρεσει αλλα ειμαι πολυ μικρος για να το πω κακογουστο...μην εισελθουμε σε φιλοσοφικη συζητηση περι ωραιου..
Ελπιζω το χιουμορ περι περικεφαλαιας (επισης εισεπραξε κακιστες κριτικες απο ολους σχεδον) στην εισοδο να εγινε κατανοητο..
 

Viaggi

Member
Μηνύματα
1.248
Likes
7.002
Ελπιζω το χιουμορ περι περικεφαλαιας (επισης εισεπραξε κακιστες κριτικες απο ολους σχεδον) στην εισοδο να εγινε κατανοητο..
Οι ντόπιοι κριτικοί έργων τέχνης δεν τα έχουν βάλει με την κακογουστιά ή όχι του συγκεκριμένου έργου, αλλά με το υλικό με το οποίο είναι φτιαγμένο.
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.883
Likes
26.819

Despinadmk

Member
Μηνύματα
289
Likes
1.123
Ταξίδι-Όνειρο
Αλασκα... <3
Επειδή μαρτύρησα να ψάχνω αξιοθέατα μέσα σε χιλιάδες ενοικιαζόμενα δωμάτια
Καταλαβαίνω γιατί το λες...αλλά νομίζω αυτά συμβαίνουν στους τοπ τουριστικούς προορισμούς.Δηλαδη κάπου πρέπει να τους κοιμισουμε όλους αυτούς που έρχονται
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.224
Μηνύματα
884.296
Μέλη
38.917
Νεότερο μέλος
drsofika

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom