Πελοπόννησος vs Κρήτη

Πελοπόννησος vs Κρήτη


  • Total voters
    138
Μηνύματα
1.990
Likes
6.322
Δεν έχεις πάει σε όλα αυτά;
Σ' αυτά πήγαμε, το θέμα είναι να μάθουμε τίποτα άλλα, για τις επόμενες φορές. 😊

Δυνατό, φοβερή δουλειά! Έχουμε ιδέα για κόστος, ή να αρκεστω στις φωτό;;
 

STKF

Member
Μηνύματα
1.147
Likes
5.364
Και πολύ ωραίο είναι μια πεζοποριούλα προς την παναγιά οδηγήτρια στο τηγάνι

assets_LARGE_t_183762_54250360.JPG
Μια μικρή επισήμανση. Η διαδρομή είναι κοινή για μερικές δεκάδες μέτρα. Σε κάποιο σημείο υπάρχει πινακίδα που σε στέλνει αριστερά προς την εκκλησία ενώ για το Τηγάνι, συνεχίζεις ευθεία.
Στην φωτό το Τηγάνι φαίνεται σε δεύτερο πλάνο αριστερά από την εκκλησία.
 
Μηνύματα
1.990
Likes
6.322
Κι εγώ πέρσι που κοίταξα για δύο δευτερόλεπτα έκανε γύρω στα 200€ η διανυκτέρευση.
Α, για τόσο μιλάμε; Τι είμαστε, τίποτα πλεμπα να σκεφτόμαστε τέτοια ποσά;
(Πλάκα κάνω, προφανώς υπάρχει πελάτης για κάθε τιμη)
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.129
Likes
20.371
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Σ' αυτά πήγαμε, το θέμα είναι να μάθουμε τίποτα άλλα, για τις επόμενες φορές. 😊
Ρώτησες πια χωριά είναι και μετά ανέφερες Μάνη και με μπέρδεψες! Anyway

Αφού θα έχετε το αμαξάκι σας και τη σκηνούλα σας να πάρετε τα όρη και τα βουνά! Εκτός απο τα χωριά της ορεινής Αρκαδίας, που πραγματικά είναι πανέμορφα, να πάτε και στα χωριά της ορεινής Ηλείας! Έχω λίγες φώτο γενικά απο τα ταξίδια εκείνα....Είναι πολύ λιγότερο τουριστικά αυτά τα μέρη και με υπέροχη φύση! Διαδρομές ορεινές και πανέμορφες!
100_0251.JPG

100_0254.JPG

100_0275.JPG


Εμείς δυστυχώς τότε είχαμε δει και τα αποτελέσματα της φωτιάς στα Κρέστενα....Δυστυχώς η περιοχή γύρω απο την Αρχαία Ολυμπία τότε είχε υποστεί μεγάλη ζημία!
100_0131.JPG


Πιο ανατολικά είναι η μονή του Αγίου Ιωάννη Προδρόμου που μας είχε αρέσει πάρα πολύ! No φωτο και εδώ....κουνημένες όλες λέμε.....

Ανέφερες Μεθώνη και Κορώνη. Στη Πύλο πήγατε; Αν όχι να πάτε!!!! Οι φωτογραφίες που έχω απο εκεί είναι όλες κουνημένες επίσης :haha: Και η Βοϊδοκοιλιά είναι απο τις ομορφότερες παραλίες της Πελοποννήσου! Εκεί δεν έβγαλα καμία φώτο αλλά θυμάμαι τη παραλία σας να ήταν χτες!

Είδα πολλά μέρη εκείνες τις χρονιές που πήγα, αλλά έχω λίγες φωτογραφίες και δεν έχω κρατήσει σημειώσεις....Σε αυτό το νήμα πάντως έχουν αναφερθεί πολλά και ωραία σημεία ενδιαφέροντος! Εγώ πάντως έχω βάλει μπόλικους σελιδοδείκτες και για Πελοπόννησο και για Κρήτη :)
 

dammys

Member
Μηνύματα
379
Likes
696

Attachments

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.674
Likes
16.384
ferrari μπορει να έχει καμιά στην Τρίπολη αλλά λειπει το "piazza de" μπροστα.. μπορει να ειναι αδελφοποιημένες με την Τζένοα.. μετραει και αυτό..
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.166
Μηνύματα
882.739
Μέλη
38.880
Νεότερο μέλος
Adamamdia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom