Πελοπόννησος

tdm

Member
Μηνύματα
71
Likes
3
Άσχετο... αλήθεια οι δρόμοι της Λακωνίας είναι όντως τόσο κακοί? Και αυτό έχει να κάνει με τη χάραξη ή την ποιότητα του οδοστρώματος?
 

mary_a

Member
Μηνύματα
1.180
Likes
110
Ονειρεμένο Ταξίδι
Route 66
Άσχετο... αλήθεια οι δρόμοι της Λακωνίας είναι όντως τόσο κακοί? Και αυτό έχει να κάνει με τη χάραξη ή την ποιότητα του οδοστρώματος?
ναι είναι, και αυτό έχει να κάνει και με τη χάραξη και με τη ποιότητα του οδοστρώματος, από τους χειρότερους δρόμους της ελληνικής επαρχίας.
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.950
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
ναι είναι, και αυτό έχει να κάνει και με τη χάραξη και με τη ποιότητα του οδοστρώματος, από τους χειρότερους δρόμους της ελληνικής επαρχίας.
να πούμε εδώ οτι στην λακωνία τα τελευταία δύο χρόνια έγιναν μεγάλες αλλαγές στους δρόμους και το οδόστρωμα,ώστε τώρα γίνεται ομαλότατη η μετακινηση...
ειδικά ο δρόμος για μονεμβάσια που παλιότερα ήταν σκοτώστρα!!έχουν κάνει και ευθείες σε σημεία που ήταν πραγματικά SSSSS
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.627
Likes
50.307
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Ήμουν στη Λακωνία πριν από μερικές ημέρες και βρήκα τους δρόμους πολύ βελτιωμένους σε σχέση με πριν από 5-6 χρόνια. Δεν είναι και autistrada, αλλά πλέον είναι σαφέστατα πολύ υποφερτοί.
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.950
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
Δεν ξέρω παιδιά...έζησα 4 χρόνια στην Πελοπόννησο. Εκτός από το Ναύπλιο, λίγο την περιοχή της Μεθώνης, και Καρδαμύλη, Οίτυλο...τίποτα άλλο δεν μου
.
.
.
.

ΣΙΘΩΝΙΑ και πάλι ΣΙΘΩΝΙΑ.... :surf1:
τα καλύτερα δεν τα είπες !!! η ορεινή αρκαδία με τον βαρώνο των βουνών Ταύγετο δεν παίζεται!!!
επίσης το δυτικό κομμάτι που συμπεριλαμβάνει και την γλυκύτατη πύλο...
να πάς snupi να πάς !!
 

mary_a

Member
Μηνύματα
1.180
Likes
110
Ονειρεμένο Ταξίδι
Route 66
Ήμουν στη Λακωνία πριν από μερικές ημέρες και βρήκα τους δρόμους πολύ βελτιωμένους σε σχέση με πριν από 5-6 χρόνια. Δεν είναι και autistrada, αλλά πλέον είναι σαφέστατα πολύ υποφερτοί.
σαφώς και είναι βελτιωμένοι, αλλά θέλουν πολύ δουλειά ακόμη για να γίνουν αξιοπρεπείς πιστεύω. οι δρόμοι προς τον Πάρνωνα είναι χάλια(Γεράκι κτλ), προς τη Νεάπολη είναι χάλια, από Σκάλα για Γύθειο είναι χάλια κτλ
Ο νέος δρόμος που πάει μονεμβασιά σε κάποιο σημείο κάτι έπαθε (δεν ξέρω ακριβώς) και ξαναέκλεισε σε κάποιο σημείο.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.678
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom