Πενθήμερο γαμήλιο ταξίδι σε νησί - Αρχές Σεπτεμβρίου

Iota Pi

Member
Μηνύματα
8
Likes
2
Σας ευχαριστώ όλους πάρα πολύ, πραγματικά είναι μεγάλη βοήθεια οι πληροφορίες που δίνετε.

Η Σαντορίνη βγαίνει πιο ακριβή από Ευρώπη κι αυτά που λέτε για την Αστυπάλαια με προβληματίζουν, μας αρέσει μεν η ησυχία αλλά άμα ρισκάρουμε να μείνουμε νηστικοί... :bleh:.

Οι επιλογές για Ευρώπη είναι Βιέννη αν μιλάμε για πολύ λίγες μέρες αλλά κυρίως ρόουντ τριπ στην Τοσκάνη, που είναι ένα από τα ονειρεμένα μου ταξίδια. Νομίζω πως τελικά τον καθοριστικό ρόλο θα παίξουν οι μέρες της άδειας μας.

Όταν αρχίσω τη διοργάνωση πάντως, λέω να ανοίξω ένα σχετικό travel story και να τα συγκεντρώσω όλα εκεί, μπας και βοηθήσω κάποιον άλλον όπως οι δικές σας ιστορίες βοηθούν εμένα :cool:.
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
για την Αστυπάλαια με προβληματίζουν, μας αρέσει μεν η ησυχία αλλά άμα ρισκάρουμε να μείνουμε νηστικοί....
Καλά, νηστικοί δε θα μείνετε. Απλά ίσως να είναι λιγότερες οι επιλογές σας και πιο συγκεκριμένες οι ώρες.
 

Iota Pi

Member
Μηνύματα
8
Likes
2
Αστεία το λέω, εννοείται πως δεν θα μείνουμε νηστικοί και συνήθως έχει και ενδιαφέρον να επισκέπτεσαι νησιά οφ σίζον. Απλώς είναι και αυτό κάτι για να λάβουμε υπόψη, καλά κάνατε που το επισημάνατε.
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Νομιζω οτι ειμαι η καταλληλοτερη για να σου απαντησω γιατι εχω παει γαμηλιο ταξιδι στην Αστυπαλαια .Πηγα το 2001 απο 9-17 Σεπτεμβριου.Η χωρα ειναι πανεμορφη ..παραλιες εχει αρκετες και πιστευω οτι γυριζεται με το μηχανακι.Υπαρχουν και καραβακια που κανουν εκδρομες σε παραλιες του νησιου και στα τριγυρω νησακια.Οντως δεν ειχε παρα πολυ κοσμο και πολλα απο τα καταλυματα ηταν κλειστα ..δεν αντιμετωπισαμε ομως κανενα προβλημα με το φαγητο..αρκετες ταβερνες ειναι ακομα ανοιχτες.
Παντως αν μπορεις να επιλεξεις καποιον Ευρωπαικο προορισμο ,εγω θα το προτιμουσα.
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Αστεία το λέω, εννοείται πως δεν θα μείνουμε νηστικοί και συνήθως έχει και ενδιαφέρον να επισκέπτεσαι νησιά οφ σίζον. Απλώς είναι και αυτό κάτι για να λάβουμε υπόψη, καλά κάνατε που το επισημάνατε.
Εμενα αυτο που μου αρεσε ηταν που ειχαν αρχισει τα σχολεια κατα την διαρκεια της παραμονης μας εκει και εβλεπα τα νησιωτοπουλα με τις τσαντουλες να πηγαινουν στο σχολειο.Αυτη ειναι μια εικονα που δεν εχω ξαναδει σε νησι καθοτι τα επισκεπτομαι μονο το καλοκαιρι.
 

Iota Pi

Member
Μηνύματα
8
Likes
2
Σ' ευχαριστώ KLEOPATRA για την πολύ χρήσιμη περιγραφή. Νομίζω πως αν το επιτρέψουν οι μέρες θα πάμε Τοσκάνη, αλλά ελπίζω να αξιοποιήσω τις πληροφορίες για την Αστυπάλαια ούτως ή άλλως, αργά ή γρήγορα :clap:!
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Εκανα ενα πολυ μικρο περασμα απο Τοσκανη μετα το Πασχα που πηγα Ιταλια και ενθουσιαστηκα!Εκανες την καλυτερη επιλογη!
Σιγουρα θα ξαναπαω Τοσκανη και θα γυρισω ολα τα μερη εκει.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.207
Μηνύματα
883.771
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom