Περίεργο site για κρατήσεις?

swift96gr

Member
Μηνύματα
188
Likes
42
Επόμενο Ταξίδι
Ότι κάτσει
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη (ξανά)
Πολύ πρόσφατα ξενοδοχείο από το booking.com μου δέσμευσε, μετά την κράτηση, ποσό ίσο προς το ποσό που θα χρέωνε αν δεν ακύρωνα εγκαίρως το δωμάτιο. Μάλλον το ίδιο συναίβει και με την δικιά σου περίπτωση. Τελικά, για άσχετο λόγο, το ακύρωσα και τα χρήματα αποδεσμεύτηκαν μετά από μια εβδομάδα περίπου.
Αν κράταγα την μία νύχτα θα το δεχόμουν. Επίσης αν το έκανε το ξενοδοχείο και πάλι θα ήταν κατανοητό. Αλλά χρέωση όλου του ποσού ένα μήνα πρίν;
 

Taxidiwtis

Member
Μηνύματα
25
Likes
23
Επόμενο Ταξίδι
ΚΙΝΑ
Ταξίδι-Όνειρο
Ν/Α ΑΣΙΑ
Αν κράταγα την μία νύχτα θα το δεχόμουν. Επίσης αν το έκανε το ξενοδοχείο και πάλι θα ήταν κατανοητό. Αλλά χρέωση όλου του ποσού ένα μήνα πρίν;
Δεν στο χρεωσε ,στο δεσμευσε σαν εγγυηση.αν ακυρωσεις στο προβλεπομενο χρονο θα αποδευσμευτει χωρις καμια χρεωση -τοκο
 

swift96gr

Member
Μηνύματα
188
Likes
42
Επόμενο Ταξίδι
Ότι κάτσει
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη (ξανά)
Δεν στο χρεωσε ,στο δεσμευσε σαν εγγυηση.αν ακυρωσεις στο προβλεπομενο χρονο θα αποδευσμευτει χωρις καμια χρεωση -τοκο
Το θεμα είναι πως εγώ δεν είχα τα χρήματα μου διαθέσιμα. Ακόμα και να γινόταν αποδεσμευη θα έπερνε χρόνο για να γίνει. Επίσης δεν αναφέρεται πουθενά οτι θα γίνει η χρέωση από το Agoda και οχι από το ξενοδοχείο.
Αν άλλαζα καθε μερα γνωμη μεχρι να πάω θα επρεπε να έχω 5000 ευρώ στην κάρτα για να μου δεσμεύουν;
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.612
Likes
12.435
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Αν κράταγα την μία νύχτα θα το δεχόμουν. Επίσης αν το έκανε το ξενοδοχείο και πάλι θα ήταν κατανοητό. Αλλά χρέωση όλου του ποσού ένα μήνα πρίν;
Το ξενοδοχείο το έκανε.
 

DimitraR

Member
Μηνύματα
13
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Φεγγαρι
Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας. Θα το κοιτάξω ξανά και θα φροντήσω να μιλήσω και με το ξενοδοχείο πριν βάλω την κάρτα μου να επιβεβαιώσω ότι ισχύει η προσφορά.
 

swift96gr

Member
Μηνύματα
188
Likes
42
Επόμενο Ταξίδι
Ότι κάτσει
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη (ξανά)
swift96gr: Ναι το agoda το έκανε και το γράφει εδώ

Agoda Terms of Use

στο Νο5
Το ξερω και για αυτό το ανέφερα. Κατα την γνώμη μου μεγάλο μειονέκτημα εφόσον δεν ειναι με "Μη επιστρεψιμη" χρέωση η κράτηση.

For pre-paid Hotel bookings with Agoda, your credit card will be charged by Agoda for the full price (sometimes without any option for refund depending on the Hotel’s booking conditions, see below) upon reservation and confirmation of the booking. Please check the reservation details thoroughly for any such conditions prior to making your reservation.

Οι λεπτομέρειες της κράτησης δεν αναφέρουν κράτηση όλου του ποσού, παρα μόνο κράτηση μιας νύχτας και αυτό μόνο 7 μέρες πρίν την άφιξη.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.204
Μηνύματα
883.698
Μέλη
38.900
Νεότερο μέλος
Arte_miss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom