Περίπτωση θελοντικής εργασίας σε κρουαζιερόπλοιο.

canf

Member
Μηνύματα
735
Likes
218
Επόμενο Ταξίδι
Ολλανδία
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Ισπανίας
δεν υπαρχει σχολη Ιστοριας Παγκοσμιας Τεχχης, απ'οσο ξερω.Μονο να εχει ειδικευτει καποιος μπορει. Γενικα φανταζομαι ζητουν ιστορικους . Τεχνης ή απλους..

;)
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.700
Likes
6.314
Ταξίδι-Όνειρο
Βερακρούζ
δεν υπαρχει σχολη Ιστοριας Παγκοσμιας Τεχχης, απ'οσο ξερω.Μονο να εχει ειδικευτει καποιος μπορει. Γενικα φανταζομαι ζητουν ιστορικους . Τεχνης ή απλους..

;)
έχει άλλο όνομα, παγκόσμιος ή ευρωπαϊκός πολιτισμός. η ΕΡΣΗ θα μας πει...
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Πολύ ωραία πρόταση για free cruise... φυσικά όποιος ενδιαφέρεται μπορεί και να ταξιδεύει και να πληρώνεται πχ ως tour leader σε μεγάλα γραφεία του εξωτερικού.

Detailed tour leader job description

Apply - Gap Adventures
 

Bahari

Member
Μηνύματα
1.848
Likes
1.482
έχει άλλο όνομα, παγκόσμιος ή ευρωπαϊκός πολιτισμός. η ΕΡΣΗ θα μας πει...
Σπουδές στον Ευρωπαϊκό πολιτισμό λέγεται το τμήμα του ΕΑΠ. Οι πτυχιούχοι του όμως δεν αποκαλούνται Ιστορικοί Τέχνης... βέβαια μπορεί το πτυχίο αυτό να είναι αρκετό για τη συγκεκριμένη θέση.
 

canf

Member
Μηνύματα
735
Likes
218
Επόμενο Ταξίδι
Ολλανδία
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Ισπανίας
α ..εγω δεν εννοουσα το ΑΕΠ soudianos...για εκει δεν ηξερα κατι..εννοουσα καποιο ΑΕΙ στην ελλαδα δεν υπαρχει με αντικεμενο αυτο αποκλειστικα...

thanks bahari...
 

Bahari

Member
Μηνύματα
1.848
Likes
1.482
Τμήμα Θεωρίας και Ιστορίας της Τέχνης υπάρχει στην Ανωτάτη Σχολή Καλών Τεχνών και επίσης στο Καποδιστριακό υπάρχει ο Τομέας Αρχαιολογίας και Ιστορίας της Τέχνης.
Επιπλέον κάποια πανεπιστήμια (Αριστοτέλειο, Κρήτη: νομίζω στο Ρέθυμνο:roll:) έχουν μεταπτυχιακά πάνω στην Ιστορία της Τέχνης στα οποία δέχονται απόφοιτους διαφόρων σχολών κυρίως από τμήματα των σχολών των ανθρωπιστικών σπουδών.
 

canf

Member
Μηνύματα
735
Likes
218
Επόμενο Ταξίδι
Ολλανδία
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Ισπανίας
στο δευτερο που αναφερεις ειμαι και εγω;)

απλα εννοουσα οτι μπορει καποιος να ειδικευτει σε κατι τετοιο(βλ Ευρωπαικο πολιτσμο, ή Αμερικανικό, Αρχαιο, Συγχρονο κοκ...)

αλλα η βαση ειναι ειτε η Ιστορια ειτε η Ιστορια της Τεχνης...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.186
Μηνύματα
883.276
Μέλη
38.893
Νεότερο μέλος
stefanoss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom