Περί Ποδοσφαίρου...

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Nedelja

Moderator
Μηνύματα
1.773
Likes
3.136
Ταξίδι-Όνειρο
Whole Africa,Cuba
Κι εγώ είμαι εναντίον του συστήματος... κάτω οι mods κι η εξουσία.
Γεια σου ρε North αντιεξουσιαστή! Κοίτα να δεις που παραλίγο θα συμφωνούσαμε... εγώ είμαι του κάτω οι Admins ρε γμτ... @liopyr τρέμε οργανώνεται αντάρτικο...:p

Εσύ τι συνηθίζεις να βλέπεις για να σε τονώνει σε προσωπικό επίπεδο;
Ανάλογα τα κέφια και τα γούστα της στιγμής έχω ευρεία γκάμα επιλογών...φαντασία στην εξουσία κι έτσι...

Και αφού δε σε ενδιαφέρει και σνομπάρεις την Εθνική γιατί γράφεις εδώ;
Γιατί μου δίνει το αφεντικό ποσοστά να πετάω το δόλωμα σε κάποιους που αγνοούν την ύπαρξη του θρεντ όλο το χρόνο και με αφορμή κάτι τέτοια να μαζεύουμε κόσμο και από οτι βλέπουμε όλοι πιάνει...:twisted:


Και για να πω και κάτι στα σοβαρά έτσι γιατί έχει ημίχρονο τώρα (παίζουν κι άλλες χώρες μη σοκάρεστε κάποιοι) και βαριέμαι όταν λέω κάποιοι το βλέπουν τα παιχνίδια εννοώ ως ευκαιρία ανόρθωσης μιας ανύπαρκτης και ανούσιας περηφάνειας( μεταφορικά και όχι κυριολεκτικά -λόλα να ένα μήλο που λέμε-), οι νίκες δηλαδή της εθνικής δίνουν αφορμή κάποιοι να αρχίσουν τα γνωστά τους παραμυθάκια, αυτά τα ωραία μωρέ με μαρμαρωμένους βασιλιάδες κτλ κτλ.
Την Εθνική δεν τη σνομπάρω απλά εκφέρω άποψη για το παιχνίδι που παίζει επειδή μπορώ και δε θα δώσω κι εξηγήσεις. Τώρα τους άμπαλους και δε μιλάω για κανέναν προσωπικά που θίγονται γιατί θεωρούν οτι τους προσβάλλεις τα ιερά και τα όσια αν θίξεις την ''επίσημη αγαπημένη'' ΝΑΙ τους σνομπάρω ίσως και να θλίβομαι για λογαριασμό τους.

υ.γ Στην ουσία τώρα η Αργεντινή και η Νιγηρία απαλλαγμένες από άγχος και με το Χ να τις βολεύει το εκμεταλλεύονται στο έπακρο και στο 48 έχουμε δει ήδη 4 γκολ και πάμε και για άλλα!
Edit: δεν έλεγα τίποτα άλλο 3-2 η Αργεντινή
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.819
Likes
18.763
Τι γκολ αφησε να μπει βρε σεις στο φαουλ του Μεσι ο τερματοφυλακας της Νιγηριας; Οβερ το χουν παιξει;
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.678
Likes
16.451
Λίγο καθυστερημένα λόγω απουσίας

Με Ιταλία ήθελα αλλά αυτοί δεν θέλανε...

Τώρα πρέπει να τους νικήσουμε όλους και τον Κόστα και τη Ρίκα....δύσκολο αλλά όχι αδύνατο με την καλή ψυχολογία που έχουνε οι παίχτες..

Ο Σουάρες δεν ήταν σκύλος σε προηγούμενη ζωή ...σ'αυτή είναι..

Ξύδι απο παλιό καλό κρασί για όσους Άγγλους δημοσιογράφους στάζουν χολή για την εθνική μας....δεν φταίμε εμείς για τα χάλια σας και για το γεγονός ότι χρόνια τώρα δεν μπορείτε να φτιάξετε αξιόλογη ομάδα παρόλο που διαθέτετε παιχταράδες γενικώς...

Ξύδι και σε όσους εντός και εκτός δεν μας γουστάρουν ..... δεν μπορεί να αρέσουμε σε όλους..

Το ποδόσφαιρο είναι το πιο άδικο και βαρετό άθλημα ....οπότε κάντε το πιο απλό πράγμα .....αλλάξτε κανάλι η κλείστε την tv και μην ασχολείστε θα είστε μια χαρά...
 

Kanel28

Moderator
Μηνύματα
1.431
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
Εδιμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Ξύδι απο παλιό καλό κρασί για όσους Άγγλους δημοσιογράφους στάζουν χολή για την εθνική μας....δεν φταίμε εμείς για τα χάλια σας και για το γεγονός ότι χρόνια τώρα δεν μπορείτε να φτιάξετε αξιόλογη ομάδα παρόλο που διαθέτετε παιχταράδες γενικώς...
Ένα θα πω!!! Ευχαριστήθηκα όσο τίποτα τη πρόκριση της εθνικής και για τον παραπάνω λόγο. Το να βλέπουμε το μουντιάλ από το BBC και όλες τις παρελκόμενες βρετανικές εκπομπές ήταν μέγα μαρτύριο...τέτοια χολή δεν έχω ξαναδεί. Παρόλο που πριν το μουντιάλ ήθελα να προκριθεί η Αγγλία στη πορεία άλλαξα γνώμη...καναπεεεε τώραααα.
Αν μάθουν δε οι Ιάπωνες τι έλεγαν γιαυτούς προβλέπω κατάσταση τύπου pearl harbor.:p
 
Last edited:

soudianos

Member
Μηνύματα
3.708
Likes
6.338
Ταξίδι-Όνειρο
Βερακρούζ
Mη ξεχνάμε τη συμβολή της Κολομβίας στη πρόκριση μας ε; Μάλιστα και στα άλλα δίκτυα δεν έχω δει νάχει αναφερθεί και κακώς!!Μπας και πρέπει να κάνουμε καμιά ομαδική προς τα εκεί για υποστήριξη...;;
Προκριθήκαμε αλλά κι όχι ξαφνικά ομαδάρα!!
Απλά η άμυνες των Αφρικανών είναι ανοιχτές συνήθως, παίζουν και επιπόλαια οι αμυντικοί τους, οπότε παίξαμε επίθεση. επιτέλους......
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.406
Likes
17.236
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Μπράβο στην ομάδα για το ποδόσφαιρο που έπαιξε. Όπως κράζουμε για το αντιποδόσφαιρο που παίζει όταν το παίζει (δηλαδή σχεδόν πάντα), έτσι πρέπει και να αναγνωρίζουμε και όταν παίζει καλή μπάλα (δηλαδή μια φορά σε κάθε αιώνα).

Το πέναλτυ δε ξέρω αν είναι ή αν δεν είναι, αλλά το βασικό όπως ξαναείπα για μένα ήταν ότι η ομάδα προσπάθησε να παίξει καλό ποδόσφαιρο και το κατάφερε σε σημαντικό βαθμό.

Αν ο μέγας Σάντος αφήσει τον μέγα Κατσουράνη έξω την Κυριακή, έχουμε ελπίδα να δούμε πάλι καλό ματς. Αλλιώς...
 
  • Like
Reactions: GTS

fotast

Member
Μηνύματα
9.406
Likes
14.377
Για τον Κατσουράνη πάντως κάπου διάβασα ότι έχει ανοίξει σελίδα στο facebook και μαζεύονται υπογραφές για να μην παίξει.΄Οσοι είναι εκεί άς ψηφίσουν(όχι ότι θα αλλάξει κάτι...)
 

Nedelja

Moderator
Μηνύματα
1.773
Likes
3.136
Ταξίδι-Όνειρο
Whole Africa,Cuba
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.260
Μηνύματα
885.398
Μέλη
38.936
Νεότερο μέλος
alexispi

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom