Περί Ποδοσφαίρου...

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.678
Likes
16.433
Σε ματς της Ντόρτμουντ θέλω να πάω κι εγώ και φυσικά στα φτηνά. Απίστευτη ατμόσφαιρα από τους γερμανούς οπαδούς, μάλλον η καλύτερη στον κόσμο , ούτε Βραζιλίες, ούτε Σερβίες, ούτε Ελλάδες, ούτε Αργεντινές. Εκπληκτικά πράγματα κάνουν στην κερκίδα οι άνθρωποι.
Και γω μια απο τα ίδια......
θεωρώ απο τα λίγα που διαβάζω ότι είναι οι πιο ωραίοι φίλαθλοι μακράν..
Το γήπεδο των 80.000 θέσεων και άνω είναι πάντα γεμάτο και ας είναι Β΄Εθνική και ας παίζει με τον "Παναιγιάλειο"...
 
Last edited:

jimp

Member
Μηνύματα
5.021
Likes
6.401
μαλλον κανεις λαθος που να δεις τη κανουν οι σερβοι -τουρκοι ασε αργεντινη μακραν πρωτοι στο κοσμο για μενα-δες εδω ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΑ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ=ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΗ πουθενα τετοιο παθος-san lorenzo-ουτε μποκα ουτε ριβερ-ΑΝΑΤΡΙΧΙΛΑ
Ντόρτμουντ για μενα απο τα χειροτερα που εχω παει!!ουτε υμνο δεν εχουν το
You'll never walk alone κλεμενο και αυτο το λενε πολλες φορες στα γερμανικα!!!μπρρρρρρρ-και δεν αναφερομαι σε θεματα βιας μιλαω για υγεις καταστασης
Σωστός και με ωραία συνθήματα, απλά οι γερμανοί είναι καλοί σε οργάνωση σε choreo κτλ

Και δω λίγο πάθος στην καρακαμπίλα της Λάρισας αύγουστο! Τι Αργεντινή τώρα και μαμακίες!!!
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.691
Likes
50.595
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
μαλλον κανεις λαθος που να δεις τη κανουν οι σερβοι -τουρκοι ασε αργεντινη μακραν πρωτοι στο κοσμο για μενα-δες εδω ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΑ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ=ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΗ πουθενα τετοιο παθος-san lorenzo-ουτε μποκα ουτε ριβερ-ΑΝΑΤΡΙΧΙΛΑ
Ντόρτμουντ για μενα απο τα χειροτερα που εχω παει!!ουτε υμνο δεν εχουν το
You'll never walk alone κλεμενο και αυτο το λενε πολλες φορες στα γερμανικα!!!μπρρρρρρρ-και δεν αναφερομαι σε θεματα βιας μιλαω για υγεις καταστασης
Στη Ντόρτμουντ δεν έχω πάει, γι αυτό και θέλω να πάω. Στη Σαν Λορένσο που πήγα δεν τρελάθηκα κιόλας, σαν τη Ρίβερ και χειρότερα ήταν, μου θύμισε Καραϊσκάκη δεκαετίας '80. Κορυφαία εμπειρία για μένα η Χάλα Πιονίρ (καλά γενικώς η ατμόσφαιρα στο μπάσκετ δε συγκρίνεται με του ποδοσφαίρου για πολλούς λόγους).
 

James

Member
Μηνύματα
1.001
Likes
5.328
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Καλά δεν έχετε βρεθεί στις υπερσύγχρονες εγκαταστάσεις της Α.Ε. Καρλοβάσου να δείτε τι γίνεται. Χαλασμός. Μπερναμπέου, Βεστφάλεν και αηδίες. Κολαστήριο σκέτο.
Στις σπάνιες περιπτώσεις που οι χιλιάδες των οπαδών μας δεν λυγίσουν τους αντιπάλους, τους λυγίζουν κάτι αριστοτεχνικές κλοτσιές των παιχτών μας. Ο τελευταίος είχε φάει 24 αγωνιστικές. Είχε κλωτσήσει τον διαιτητή βέβαια. Λεπτομέρειες.
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.678
Likes
16.433
Μέσι ...... ο πρώτος παίκτης στην ιστορια του ισπανικού ποδοσφαίρου που σκοράρει περισσότερα απο 40 γκολ σε 6 συνεχόμενες σεζόν (2010 - 2015).
 

liopyr

Member
Μηνύματα
322
Likes
627
^..και άμα κάτσει στραβή και χάσει κάνα πέναλτι, εντάξει μωρέ, το ξαναχτυπάει! :D
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.044
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Ηρθαν pan pan στο ΟΑΚΑ 70.000 να δουν τον Θρυλο!

Να νικαει σε μια φαση που εχει προηγηθει αουτ, οφσαιντ και χερι.

Μετά μπηκε αντιπροσωπεια του υπέροχου λαου της ΑΕΚ για να συγχαρει τον Περειρα, αν και αυτός ειναι αλητης και πρέπει να απελαθεί. (Ο Μουρινιο εχει πανηγυρισει δεκαδες φορές έτσι αλλα δεν μετρα)

Αλλωστε ειναι γνωστο οτι οι οπαδοι της ΑΕΚ ειναι από καλες οικογενειες και δεν κανουν ποτε επεισοδια (τελικο με Ατρομητο, υποβιβασμος, περσι στο Αιγαλεω).

Και στα σοβαρα:
1. Η Ομάδα μου χαλια.

2. Χιλια μπραβο στον Δελλα για την σοβαρότητα των δηλώσεων του και για την ομάδα που προσπαθει να φτιάξει.

3. Ο μόνος λόγος που χάρηκα είναι οτι αποδειχθηκε οτι σε μερικά γηπεδα απαγορευεται να νικησει ο Ολυμπιακός ακόμη και με διαιτησια 50-50.
Ποιος πιστευει οτι και περσι στην Τούμπα αν σκοραραμε στην ευκαιρια στο 90 δεν θα ειχαμε χειρότερα. Ο Μιτσελ ειχε πει ότι δεν θα βγαιναμε ζωντανοι και τον κραζαν μερικοι.

Τελικώς η βλακεια ειναι ανικητη που ειπε και ο Δελλας
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.044
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Καλο βραδυ κε Μουρινιο!
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.678
Likes
16.433
Φοβερό ματς στο Λονδίνο με τους Γάλλους να περνούν δια πυρός και σιδήρου στην επόμενη φάση πετώντας έξω την Τσέλσι παίρνοντας έτσι και μια γλυκιά εκδίκηση...

--------------------
Τα έχουμε ξαναπεί παιδιά ...υπάρχουν 100 με 200 Ορκ στις 5-6 ομάδες που διαθέτουν τους περισσότερους φιλάθλους που προκαλούν τα προβλήματα και χαλούν την ουσία του ποδοσφαίρου....
Και πραγματικά η βλακεία είναι ανίκητη αλλά όχι μόνο αυτών αλλά και αυτών που μέχρι τώρα που μιλάμε προσπαθούν τάχα να λύσουν το πρόβλημα της βίας...

Τώρα αν κάποιοι νομίζετε ότι στον Ολυμπιακό δεν έχετε τέτοια φαινόμενα επειδή ίσως δεν τιμωρείστε ανάλογα αλλά με μικρά χρηματικά πρόστιμα όπως πχ στο Ολυμπιακός-ΠΑΟΚ 1-2, είναι δικαίωμά σας... να θυμίσω μια συνάντηση οπαδών όπου σκοτώθηκε ένας οπαδός του Παναθηναϊκού;;
 

Kanel28

Moderator
Μηνύματα
1.431
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
Εδιμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Επειδή το "παλτό" σημάδεψε το σημερινό παιχνίδι θυμήθηκα αυτό το τραγούδι :p

 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.226
Μηνύματα
884.339
Μέλη
38.918
Νεότερο μέλος
Gvar

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom