Περί Ποδοσφαίρου...

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Πάντως χτες η ΔΤ για άλλη μια φορά με τη ''σοφή'' επιλογή της για το σχολιασμό του αγώνα προσέφερε απλόχερα άφθονο γέλιο... κάθε φορά λες αυτός ο σχολιαστής είναι ο πιο καλτ μέχρι που έρχεται το επόμενο πουλέν και θέτει νέα στάνταρ!
Φοβάμαι οτι αν πάω σπίτι και ανοίξω την τηλέοραση ακόμα θα λέει για το πέναλτι...το οποίο σχολίασε και ένας μαιτρ του σπορ ''βούτα-βούτα κάτι θα βγει'' ο οποίος πιστεύω μετά το ΑΠΕΚΡΟΥΣΗ πάει για παρουσίαση εκπομπής τύπου ομιλείτε ελληνικά...:bleh:
Από τις λίγες φορές που είπα να δω ματς. Ψόφησα στο γέλιο με τη μετάδοση.
Είχα και επιλογή να το δω από nova με καλύτερη μετάδοση και χάλια εικόνα.
Ε, η εικόνα ήταν πιο σημαντική και είχε και το πλεονέκτημα της διασκέδασης. :D
 

Nedelja

Moderator
Μηνύματα
1.773
Likes
3.136
Ταξίδι-Όνειρο
Whole Africa,Cuba
Ε, η εικόνα ήταν πιο σημαντική και είχε και το πλεονέκτημα της διασκέδασης. :D
Εγώ που μένω σε γνωστή γαβροφωλιά είχα ξεσηκώσει όλη τη γειτονιά από τα γέλια αλλά και τους πανηγυρισμούς (ναι είμαι λίγο κομπλεξικούλα...:D)

Το είδα παρέα με κολλητό φίλο που είχε ψυχανεμιστεί τη σεμνή τελετή που θα λάμβανε χώρα οπότε στοιχημάτισε υπέρ της Μάντσεστερ μισό μισθό, σε συνδυασμό με τις μπύρες που καταναλώσαμε, την εξέλιξη του αγώνα (α ρε γέρο Γκιγκς respect) και το μέγιστο σχολιασμό το βράδυ εξελίχθηκε για μας ονειρώδες (όπως θα έλεγε και ο Στελλάρας)...:bleh:
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.675
Likes
16.397
Λίγος τελικά ο Ολυμπιακός έχασε την ιστορική ευκαιρία του να αποκλείσει ένα ιερό τέρας του Παγκόσμιου ποδοσφαίρου έστω και στην χειρότερη κατάσταση των τελευταίων 20 ετών ....τεσπα έτσι είναι το ποδόσφαιρο χαρές και πίκρες...

Όχι τίποτε άλλο ανέστησε (έστω για λίγο γιατί δεν μπορώ να σκεφτώ τι θα κάνει αυτή η Γιουνάιτεντ απέναντι σε Ρεάλ η Μπάγερν αν τυχόν κληρωθεί) τον πεθαμένο Μόγιες (παιδιά έχει για 6 χρόνια συμβόλαιο δεν φεύγει με τίποτε απο μόνος του)...αα ναι και τον Φαν Πέρσι ...ΡΕΕ αφου σου είπα να μαρκάρεις , όχι τον πέρση τον ΦΑΝ ΠΕΡΣΙ :D...

Άκουγα προχθές τον Γεωργίου speeking με το Αλέφαντο (ποιος είναι πιό γραφικός δεν ξέρω) που λέγαν για τον Γκίγκς ...."ποιον μωρέ αυτόν το παππού" και γέλια και τέτοια....μακ'αρι να είχαμε τέτοιους παππούδες στη Supa League μας, λέω εγώ...
Βρε γυναίκες όλο κακίες είστε....

Για τη διαιτησία ....δεν επηρέασε το τελικό αποτέλεσμα αλλά ελέγχεται γενικά για τον πειθαρχικό έλεγχο που άσκησε...Να πω και γω μια κακία... στην Ελλάδα όλοι έχουν υποστεί τέτοιες διαιτησίες εκτός απο τον Ολυμπιακό η έστω πολύ σπάνια να τούχει τύχει...
ΥΓ. Το έβλεπα απο δορυφορική SkyItalia και επειδή δεν ξέρω ιταλικά άκουγα απο την άλλη τηλεόραση τον σχολιασμό της ΔΤ που είχε και μια καθυστέρηση 1-2"....τι τόθελα....
 
Last edited:

christos258

Member
Μηνύματα
8
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
London baby...
Ταξίδι-Όνειρο
Las Vegas
Αυτά που κάνει ο Ολυμπιακός στην Ελλάδα, αυτά παθαίνει στο εξωτερικό..γι΄ αυτό χθες όσοι λυπήθηκαν με τον αποκλεισμό του, άλλοι τόσοι χάρηκαν....για την ΔΤ και τους σχολιαστές της καλύτερα να μην μιλήσουμε, απλά ΤΡΑΓΙΚΟΙ!!! Νομίζουν ότι απευθύνονται μόνο σε Ολυμπιακούς και θέλουν να γίνονται αρεστοί, αλλά το μόνο που καταφέρνουν είναι να γίνονται ρόμπα! Του χρόνου πάλι θα γελάσουμε......έτσι κι αλλιώς ο γαύρος είναι ο αιώνιος πρωταθλητής Ελλάδος....αν λέγεται πρωτάθλημα αυτό που έχουμε.....
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.044
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Δυο -τρια πραγματακια σήμερα πιο ψύχραιμα:

1. Όσοι πανηγυρίζετε ή χαίρεστε για την τρίαρα που φάγαμε, ξεχνάτε ότι βαλαμε 2 στον πρώτο αγώνα και το συνολικό σκορ ειναι 3-2 και όχι 3-0 όπως θέλετε να πιστεύετε. Για πειτε μου ποιο αλλο ζευγάρι είχε αγωνια;
2. Η πρόκριση κρίθηκε στις λεπτομέρειες λοιπόν. Η μια ομάδα έκανε γκολ το 70 % περίπου των ευκαιριών της και η άλλη ούτε το 40 %. Συν ότι χθες κάναμε αστεία λάθη στην άμυνα.
3. Κανένας σοβαρός γαύρος δεν παραπονιέται για την διαιτησία. Και πέναλτι υπήρχε και φάουλ στο τρίτο γκολ. Απλά ο ρεφερι έδωσε τα σπόρια στην μεγάλη και γηπεδούχο ομάδα.
Αν πάρουμε όμως κανένα τέτοιο πέναλτι στην Τούμπα ή στη Λεωφόρο, σας παρακαλώ να θυμαστε αυτά που γράφετε και να μην μιλάτε για δυναμόμετρα και παράγκες
4. Αυτός στο ΔΤ ήταν τραγικός και για αυτό, όταν τον γύρισα από το nova στο 3-0 για να αλλάξει το γούρι, δεν τον άντεξα πάνω από 5 λεπτά γιατί κάθε φορά που κατεβαίναμε την σέντρα νομιζα ότι βγαίναμε τετ α τετ.
Δεν σας βλέπω να σχολιάζετε όμως το ίδιο τις εξισου τραγικές περιγραφές του Χατζηγεωργίου στο μπασκετ που π.χ πριν 15 ημέρες προσπαθούσε να μας πεισει ότι για την ήττα του ΠΑΟ από την Κούτσα φταίει η διαιτησία και φώναζε ΑΝΤΙΑΘΛΗΤΙΚΟ ΑΝΤΙΑΘΛΗΤΙΚΟ ΜΑ ΚΑΛΑ ΤΙ ΔΕΝ ΒΛΕΠΟΥΝ ΟΙ ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ και άλλα τέτοια όμορφα και ο κοουτς διπλα του νομίζω ο Μίσσας προσπαθούσε να του αποτρέψει το εγκεφαλικό
5. Και για να κάνουμε και λίγο καζούρα. Να σας θυμίσω εμείς αποκλειστήκαμε από την πρωταθλήτρια Αγγλίας που έχει στο ροστερ της παικταράδες όπως ο Γκιγκς (και στα 40 του είναι μεγάλος παίκτης), ο Ρούνει και ο Φαν Πέρσι.
Η ομάδα του Ατζαγκουν και Μπεργκ ας ασχοληθεί αν θα περάσει τον οφη, αν θα παρει αδειοδότηση και τι θέση θα έχει στα πλει οφ.
Η ομάδα του κοουτς Τραι και Μπρέσεβιτς ας ασχοληθεί γιατί σέρνεται στην Γ' Εθνική και δεν μπορεί καν να πάρει το Ερασιτεχνικό Κύπελλο, χάνοντας από Θύελλες και λοιπά ερασιτεχνικά σωματεια.
Η ομάδα του Ιβαν, του Κατσουράνη και του μποξερ Ινσαρουάλδε ας ασχοληθεί πότε θα έρθει ο Ροναλντίνιο στην Ελλάδα και πότε θα κουνήσει το σεντόνι στην Τούμπα. Ο Ιβαν βέβαια υποσχέθηκε και ευρωπαικη κουπα, αν και ακόμη δεν έχει σηκώσει ελληνική.

Και αφήστε εμένα τον χάρτινο και διορισμένο πρωταθλητη, όπως θέλετε να πιστεύετε να είμαι πικραμένος γιατί δεν κατάφερα να περάσω στους 8 του cl, μην κάνοντας την υπέρβαση, δεδομένου ότι στις 6 τελευταίες παρουσίες μουσ στην Ευρώπη έχω 4 προκρίσεις στου 16 και αποκλεισμούς από Μπορντο, Τσέλσι, Ρούμπιν και Μάντσεστερ

Τα ωραία πρωτοσέλιδα σχολια της αντικειμενικής Πράσινης και Ωρας για σπορ δεν σας πείραξαν, μόνο του Γαυρου.

Σορυ για το σεντονι (για οσους άντεξαν να το διαβάσουν)
 

Nedelja

Moderator
Μηνύματα
1.773
Likes
3.136
Ταξίδι-Όνειρο
Whole Africa,Cuba
@dik-7 επιγραμματικά σε αυτά που γράφεις να πω πως εγώ προσωπικά έχοντας παρακολουθήσει άπειρο ποδόσφαιρο στη ζωή μου πλέον το ελληνικό πρωτάθλημα και τις ομαδούλες του τις έχω μόνο για να κάνω χαβαλέ και καζούρα οποιαδήποτε άλλη αξία για μένα δεν έχουν.
Αν είχαμε όμως ένα διαφορετικό πρωτάθλημα και φίλαθλους και όχι οπαδούς που τρώνε το κουτόχορτο που τους προεφέρει ο κάθε πρόεδρος τότε ο Μανιάτης και κάθε Μανιάτης δε θα έκανε τα καραγκιοζιλίκια που έκανε χτες και για το πέναλτι δε θα γινόταν καν λόγος. Αλλά άμα έχεις μάθει να σε σφυρίζουν Μάνταλοι και κάθε είδους ανθρωπάκια σε εντεταλμένη υπηρεσία όταν πας σε σοβαρό αγώνα αποσυντονίζεσαι κι εκτίθεσαι.
Ο Ολυμπιακός στο 1ο παιχνίδι μια χαρά έπαιξε, χτες πλήρωσε το χαμηλότατο επίπεδο του ελληνικού πρωταθλήματος που έχει συμβάλλει κι ίδιος σε αυτό τα μέγιστα.

Εγώ με τα χάλια της Πανάθας γελάω χρόνια τώρα οπότε ο,τι και να μου πεις μαζί σου...αν και η 3άρα σας πόνεσε...όπως κι εμάς αντίστοιχα μας έκανε να βγούμε από τα λαγούμια που είχαμε πιαστεί...:D

Και ο Χατζηγεωργίου τραγικός είναι και όλοι της ΔΤ αν παρατήρησες είπα συναγωνίζονται σε καλτιά αλλά το χτεσινό ήταν πραγματικά άλλου επιπέδου...CL κατηγορία.

Τα πρωτοσέλιδα όλων των οπαδικών εφημερίδων απευθύνονται σε πίθηκους αλλά το συγκεκριμένο είναι πραγματικό εμετικό...αν δε θίγει τους οπαδούς του Ολυμπιακού τότε τι να πω:
ΠΙΚΡΑ-ΤΙΜΗ-ΚΟΚΚΙΝΟ ΑΡΝΙ...
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.044
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Νedelja χαιρομαι που σε "ανάγκασα" να σχολιάσεις και αλλα πράγματα.

Στην Ελλάδα οπως και σε άλλους τομεις εχουμε το ποδόσφαιρο που αξίζει στους γραφικούς παράγοντες μας, καλομαθημένους παίκτες μας , απαίδευτους φιλάθλους και λαμόγια-οπαδούς δημοσιογράφους.

Το κοράκια και φιδάκια. ραντεβου στη Λεωφόρο για το ματσ της ομάδας σου στο Κύπελο νομίζω ότι ξεπερνά το Πίκρα Τιμή, αλλα anyway κατευθυνόμενες και εμετικές φυλλάδες είναι αμφότερες
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Όχι σε μία ακόμη σύγκριση μεταξύ των καταστροφέων του ελληνικού ποδοσφαίρου!
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.675
Likes
16.397
Τεράστιο πριμ για κούπα στην Παρί!
Κίνητρο... εκατομμυρίων στους παίκτες της Παρί για την κούπα του Τσάμπιονς Λιγκ. Απίστευτο πριμ που προκαλεί... ίλιγγο δίνει ο Αλ Κελαϊφί!
Είναι πολλά τα λεφτά... Ο Ιμπραΐμοβιτς το πήρε πάνω του, μίλησε με τον ισχυρό άνδρα της Παρί και το αποτέλεσμα των διαπραγματεύσεων προκαλεί ίλιγγο! Ο Νασέρ Αλ Κελαϊφί αποφάσισε να δώσει ένα... έξτρα κίνητρο στους παίκτες, αφού σε περίπτωση κατάκτησης του Champions League θα καρπωθεί ο καθένας 1 εκατ. ευρώ! Μπορεί ο στόχος μιας ευρωπαϊκής διάκρισης να ήταν σε βάθος πενταετίας, ωστόσο οι φετινές εξαιρετικές εμφανίσεις... ξεσήκωσαν τους Καταριανούς.

http://www.gazzetta.gr/stili/the-business-of-sports/article/597776/terastio-prim-gia-koypa-stin-pari


 

vagantos

Member
Μηνύματα
2.030
Likes
1.610
Επόμενο Ταξίδι
Θιβέτ, K.Aμερική ή Αφρική
Ταξίδι-Όνειρο
στου Ν.Καββαδία τα μέρη
Τεράστιο πριμ για κούπα στην Παρί!
Κίνητρο... εκατομμυρίων στους παίκτες της Παρί για την κούπα του Τσάμπιονς Λιγκ. Απίστευτο πριμ που προκαλεί... ίλιγγο δίνει ο Αλ Κελαϊφί!
Είναι πολλά τα λεφτά... Ο Ιμπραΐμοβιτς το πήρε πάνω του, μίλησε με τον ισχυρό άνδρα της Παρί και το αποτέλεσμα των διαπραγματεύσεων προκαλεί ίλιγγο! Ο Νασέρ Αλ Κελαϊφί αποφάσισε να δώσει ένα... έξτρα κίνητρο στους παίκτες, αφού σε περίπτωση κατάκτησης του Champions League θα καρπωθεί ο καθένας 1 εκατ. ευρώ! Μπορεί ο στόχος μιας ευρωπαϊκής διάκρισης να ήταν σε βάθος πενταετίας, ωστόσο οι φετινές εξαιρετικές εμφανίσεις... ξεσήκωσαν τους Καταριανούς.

http://www.gazzetta.gr/stili/the-business-of-sports/article/597776/terastio-prim-gia-koypa-stin-pari
Τώρα που αποκλειστηκε ο Ολυμπιακός και βγήκε απ τη μεση ο ....Μασάδο, βρήκαν ευκαιρια και σήκωσαν κεφάλι κάτι Ιμπρα κλπ....
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.044
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Τώρα που αποκλειστηκε ο Ολυμπιακός και βγήκε απ τη μεση ο ....Μασάδο, βρήκαν ευκαιρια και σήκωσαν κεφάλι κάτι Ιμπρα κλπ....
Οχι βιαζονται να το πάρουν φετος γιατι του χρονου φοβουνται τον ατζαγκουν ή τον τζαβελα
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.188
Μηνύματα
883.369
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom