Περί Ποδοσφαίρου...

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

jimp

Member
Μηνύματα
5.013
Likes
6.395
''Για μένα αυτό που μετράει είναι να κερδίσουμε την κυριακή... Για άλλη μια φορά σκέφτομαι την κυριακή...''

Ποιος δήλωσε τα παραπάνω μόλις τώρα; Πως να πάει μπροστά το Ελληνικό ποδόσφαιρο μετά...
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.043
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησια μπορα μπορα
Ο Χοντρος το ειπε και καλα εκανε και το ειπε.
Περσι μετα την Μαντσεστερ φαγαμε το τριμπαλο από τον ΠΑΟ.
Θελει να προσγειωσει την ομαδα και να μην την πατησει οπως περσι.
Και ακομη πιο σημαντικο ειναι το παιχνιδι στο Τορινο, οπου θα παιξουμε τις πιθανοτητες για προκριση στην επομενη φαση.
Αν και δεν τον πολυπαω ηταν δηλώση στην σωστη κατευθυνση. Αλλωστε εξηρε την σημερινη εμφανιση μας και νικη
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.865
Likes
26.631
''Για μένα αυτό που μετράει είναι να κερδίσουμε την κυριακή... Για άλλη μια φορά σκέφτομαι την κυριακή...''

Ποιος δήλωσε τα παραπάνω μόλις τώρα; Πως να πάει μπροστά το Ελληνικό ποδόσφαιρο μετά...
Δηλαδή κατά την γνώμη σου έπρεπε να πει:
Αυτό που μετράει είναι να χάσουμε την κυριακή
Και έτσι θα πάει μπροστά το Ελληνικό ποδόσφαιρο.
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.043
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησια μπορα μπορα
Οχι επρεπε να πει κερδισαμε σημερα, δεν μας νοιαζει η Κυριακή.
Θα κατεβασουμε την U21 για να χαρει ο Τουιτι
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.013
Likes
6.395
Δηλαδή κατά την γνώμη σου έπρεπε να πει:
Αυτό που μετράει είναι να χάσουμε την κυριακή
Και έτσι θα πάει μπροστά το Ελληνικό ποδόσφαιρο.
Κατα τη γνώμη μου δεν έπρεπε ν' ασχοληθεί καθόλου με ένα ασήμαντο παιχνίδι του ελληνικού πρωταθλήματος τη στιγμή που έχει κάνει μία από τις μεγαλύτερες ευρωπαικές νίκες στην ιστορία η ομάδα του.

Αλλά οι οπαδοί έχουν τον πρόεδρο που τους αξίζει. Κερδίσατε την Γιουβέντους και ο dik-7 και άρχισε να μιλάει για τα στημένα και δεν ξέρω και γω τι άλλο έχει μέσα του για το οποίο ξέρει πως έχουμε δίκιο αλλά ψάχνει ευκαιρία να κάνει σημαντική νίκη για να τα βγάλει από μέσα του και να δείξει πως είναι στη γραμμή του προέδρου, όσο και αν δεν το παραδέχεται.

Μπορούσε πολύ απλά dik-7 να πει πως πρέπει να μείνουμε προσγειωμένοι και όχι το παιχνίδι της κυριακής μετράει. Απλά ελληνικά είναι και δεν θα καθίσουμε να σκεφτούμε τι εννοούσε, τι ήθελε να πει και στο τέλος τι είπε. Έκανες μία σημαντική νίκη και μιλάς για στημένα και για το καημένο ελληνικό πρωτάθλημα, των παραρτημάτων, των ομάδων που παίζουν χωρίς άδεια, με αλλαγμένα αφμ. Ευτυχώς δεν άκουσα τίποτα και για το δήμο πειραια!!

Λοιπόν αυτά από εμένα, μία τεράστια νίκη, μην την υποβαθμίζεται, γιατί αυτό κάνετε.
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.043
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησια μπορα μπορα
Αχ! αυτή η διαιτησία... πάλι αδίκησε τον Ολυμπιακό...
Γρήγορα ο Πρόεδρος να διαμαρτυριθεί στην UEFA.
Όλα τα μαρκαρίσματα εναντίον του ολυμπιακού δεν σημαίνει πως είναι αυτόματα κάρτες και μάλιστα σε αντίστοιχα δικά σας μαρκαρίσματα, στο πρώτο ημίχρονο, δεν έδωσε ούτε σε εσάς κάρτες.
Δεν γίνεται όποιος παίζει δυνατά τον ολυμπιακο να τρώει κάρτες επειδή αυτό ισχύει στην Ελλάδα και έχετε μάθει με τέτοια αντιμετώπιση από τη διαιτησία.
Αυτα γραφατε εσεις μετα το παιχνιδι με την Μαλμε.
Ο Θανος δε χθες μετά τη εφταρα της Μπαγερ ειρωνευοταν τον Μανωλα (πήρε και αρκετα like μαλιστα) και σας πειραξε το δικο μου ποστ.

Πειτε το μας να το ξερουμε θελετε να κανετε καζουρα οταν χανουμε και εμεις οταν νικαμε να λεμε απλα μπραβο και να μην κανουμε καζουρα.

Οσο το οτι ειμαι στην γραμμη του προεδρου εισαι βαθια νυκτωμενος.
Τον συμπαθω ελαχιστα, δεν συμφωνω με την πολιτική του στην ομαδα και μπορεις να ανατρεξεις σε προηγουμενα ποστ μου.

Και αφου θελετε πανηγυρικα μηνυματα παρτε
Φετος κερδισα τις εν ενεργεια πρωταθλητριες Ιταλίας και Ισπανιας.
Περσι τις εν ενεργεια πρωταθληριες Πορτογαλίας, Αγγλίας και Βελγίου.
Πριν από λίγα χρονια τις εν ενεργεια Πρωταθλητριες Γερμανιας και Γαλλιας.
Ε ναι ρε Θρυλε ΜΟΝΟ ΕΣΥ!!!!
 
Last edited:

panpan

Member
Μηνύματα
6.865
Likes
26.631
Μπορούσε πολύ απλά dik-7 να πει πως πρέπει να μείνουμε προσγειωμένοι και όχι το παιχνίδι της κυριακής μετράει. Απλά ελληνικά είναι και δεν θα καθίσουμε να σκεφτούμε τι εννοούσε, τι ήθελε να πει και στο τέλος τι είπε.
Ρε συ,έχεις πάρει την πρωταθλήτρια Ισπανίας,Ιταλίας και συ μου λες ότι πρέπει
να μιλάει σαν προπονήτρια σε αθλήτριες του μπάντμιντον.!!!!!
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.013
Likes
6.395
Dik-7 αυτα ακριβως εγραψα συγκρινοντας τη νοοτροπια σας να ζητατε σε ολα τα μαρκαρισματα καρτες γιατι αυτη τη νοοτροπια εχετε και σας την καλλιεργει ακομα και στη μεγαλυτερη νικη σας ο προεδρο σας.
Ουτε καζουρα εκανα, ουτε ειρωνευτικα ποτε.

Panpan αυτα τα γραφεις εσυ. Εγω ειπα πως σε μια, αν οχι στη σημαντικοτερη, νικη του ολυμπιακου στην ευρωπη μιλα για τον ταλαιπωρημενο παναθηναικο που ειναι διαλυμενος και δεν εχει στον ηλιο μοιρα. Ε δεν ειναι το ιδιο πως να το κανουμε.
Σημερα μπορουσε να μιλησει για ομορφο ποδοσφαιρο, για μεγαλη ομαδα και σιγουρα θα επρεπε να τους κρατησει προσγειωμενους, απλα αυτο που λεω ειναι πως το εκανε με λαθος τροπο.
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.043
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησια μπορα μπορα
Ουτε καζουρα εκανα, ουτε ειρωνευτικα ποτε.
Δεν ποσταρεις μονο εσυ στο τοπικ.
Απλα ειπα ότι οταν χανει ο Ολυμπιακός και οι ομαδες που παιζουν οι πρωην παικτες του πρεπει να δεχομαστε την καζουρα και να μην απανταμε, οταν δε νικαμε εμεις να μην κανουμε καζουρα.
Δεν ακουγεται ουτε δικαιο ουτε δημοκρατικο.
Αντε καληνυχτα παίδες
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.920
Εγω ειπα πως σε μια, αν οχι στη σημαντικοτερη, νικη του ολυμπιακου στην ευρωπη μιλα για τον ταλαιπωρημενο παναθηναικο που ειναι διαλυμενος και δεν εχει στον ηλιο μοιρα. Ε δεν ειναι το ιδιο πως να το κανουμε.
Είναι λάθος αυτό που λες... αυτά με τις μεγαλύτερες νίκες της ιστορίας δεν υπάρχουν πια... ο Ολυμιακός είναι μια καλή μεσαία ομάδα της Ευρώπης και μια νίκη επί της Γιουβέντους ή της Αθλέτικο στην έδρα του ΔΕΝ μπορεί να θεωρηθεί έκπληξη... η φανέλα του Ολυμπιακού τα τελευταία χρόνια έχει βαρύνει... σαφώς και δεν είναι στην πρώτη κατηγορία ομάδων του Τσάμπιονς αλλά είναι στην δεύτερη και πλέον ελάχιστες ομάδες της Ευρώπης μπορούν εύκολα να του πάρουν αποτέλεσμα στην έδρα του... όσον αφορά τον Παναθηναϊκό με αυτόν παίζει την Κυριακή με αυτόν θα ασχοληθεί... καλώς ή κακώς είναι ο μεγαλύτερος αντίπαλός σου στην Ελλάδα και αυτόν πρέπει να κερδίζεις είτε είναι διαλυμένος είτε όχι...
 

frenchman

Member
Μηνύματα
623
Likes
1.493
Επόμενο Ταξίδι
Venice
Ονειρεμένο Ταξίδι
Antarctica
Ο Μαρινάκης τα είπε για να τα ακούσουνε οι παίχτες, και καλά έκανε θα πω εγώ..
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.601
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom