Περί Ποδοσφαίρου...

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

panpan

Member
Μηνύματα
6.879
Likes
26.751
Φίλοι παοκτσίδες,εξηγήστε μου σας παρακαλώ (ερώτηση χωρίς ειρωνεία)
το πρόβλημα του Πάοκ ήταν ο Αγγελίδης;Γιατί εγώ πίστευα ότι ήταν θέμα
προπονητή,ίσως και παικτών.
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.370
Likes
6.858
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
και ο ΠΑΟΚ είναι ενα απέραντο φρενοκομείο.

Υ.Γ.: εψες παραιτηθηκε ο Νικος Βεζυρτζής
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.675
Likes
16.397
Τι έκανε αυτός ο Βάρντι πάλι χθές;;; έβαλε 2 γκολ απέναντι στη Λίβερπουλ αλλά το 1ο ήταν "χάρμα ιδέσθαι" .... αυτό το παιδί αν συνεχίσει έτσι ίσως γίνει ταινία κάποτε...
-------------------
Για τον ΠΑΟΚ ισχύει το "όπου λαλούν πολλοί κοκόροι αργεί να ξημερώσει"....
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.044
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Μακάρι να αντεξει μέχρι τέλους η Λεστερ.

Διάβασα κάπου:
Αφού στον Αλαφούζο φταίει η εγκληματική οργάνωση που δεν τον αφήνει να πάρει πρωτάθλημα, γιατί στη μέση της σεζόν αλλαξε προπονητή και το μισό ρόστερ; Λογικό ε;
 

Chris22

Member
Μηνύματα
64
Likes
110
Μακάρι να αντεξει μέχρι τέλους η Λεστερ.

Διάβασα κάπου:
Αφού στον Αλαφούζο φταίει η εγκληματική οργάνωση που δεν τον αφήνει να πάρει πρωτάθλημα, γιατί στη μέση της σεζόν αλλαξε προπονητή και το μισό ρόστερ; Λογικό ε;
Πλεον η διαφορα που χωριζει οσφπ-παο ειναι χαωδης..Μιλαμε οτι ο ενας εχει μπατζετ 25-30 εκατομμυρια και ο αλλος 5-6..Οποτε ο παο δεν θα επαιρνε πρωταθλημα για κανενα λογο..
Πιστευω ομως οτι ειναι αλλη κουβεντα αυτη και αλλη αν υπαρχει εγκληματικη οργανωση που λυμαινεται το χωρο του ποδοσφαιρου,και αν υπαρχει, αν συνετελεσε ωστε να υπαρχει αυτη η τεραστια πλεον διαφορα του οσφπ με ολους τους υπολοιπους...
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.374
Likes
14.280
Τα είπαμε και τα ξαναείπαμε αλλά οι συμφορουμίτες Ολυμπιακοί(αν και γενικά καλόπιστοι και με χιούμορ) δεν θέλουν να παραδεχθούν αυτό που όλοι βλέπουμε και περιμένουν τελεσίδικες αποφάσεις από τον ΄Αρειο Πάγο η δεν ξέρω από που αλλού.
Η χαώδης διαφορά του μπάτζετ οφείλεται στα λεφτά του τσουλου.Ο Ολυμπιακός λοιπόν δεν αφήνει με κάθε μέσο καμμία άλλη ομάδα να έχει πρόσβαση σε αυτά τα χρήματα.΄Ολοι το βλέπουμε εκτός από τους Ολυμπιακούς που δεν το παραδέχονται δημόσια.Γιατί λοιπόν να βάλουν λεφτά τα αφεντικά των υπολοίπων(Αλαφούζος ή Πόντιος του Νότου);Πώς και πότε θα τα πάρουν πίσω;΄Ο πρώτος λοιπόν κάνει μπαλώματα και ο δεύτερος προσπαθεί(κακώς) να πάρει τον έλεγχο της ΕΠΟ στις προσεχείς εκλογές και μετά να βάλει χρήματα.Ο δε Πόντιος του Βορά βάζει κάποια λεφτά αλλά χωρίς αποτέλεσμα(για τους ίδιους λόγους) + τον τρόπο που διοικεί γενικά.
 

psithyros

Member
Μηνύματα
7
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία - Ρωσία
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά του Ειρηνικού
Για τα επόμενα 10 χρόνια τουλάχιστον η ήδη μεγάλη απόσταση του Ολυμπιακού με τους υπόλοιπους απλά θα μεγαλώνει κι αυτό γιατί δεδομένης και της κρίσης στην Ελλάδα είναι πολύ δύσκολο να βρεθεί ισχυρός οικονομικά παράγοντας που θα βάλει χρήματα σε ομάδα εκτός του Ολυμπιακού..
Οχι πως όλα είναι καλά στο ελληνικό ποδόσφαιρο.. αλλά αυτά περί εγκληματικής οργάνωσης είναι αστεία.. δεν έχει ανάγκη από κάτι τέτοιο γιατί η οργάνωση του σε όλα τα επίπεδα έχει ξεφύγει πολύ από τα ελληνικά δεδομένα, το σκάουτινγκ δουλεύει σχεδόν τέλεια, αγοράζει συνήθως φτηνά και πουλάει ακριβά!
Δείτε μόνο πόσο χρήματα έβαλε στο ταμείο από τις μεταγραφές Σάμαρη, Μήτρογλου, Μανωλά, Καστίγιο παλαιότερα αλλά και τόσων άλλων! Το σπουδαιότερο είναι ότι αυτά τα χρήματα τα επενδύει σωστά, Φέρνει καλούς προπονητές, παίκτες, έχει οργανώσει άριστα τις ακαδημίες με τα πρώτα αποτελέσματα να είναι ορατά πλέον! Εχει επίσης πολύ καλό όνομα στην Ευρώπη και καλή συνεργασία με άλλες μεγάλες ομάδες.
Το που έχει φτάσει η οργάνωση του Ολυμπιακού μπορεί κάποιος να το δει σε όλα τα τμήματα του συλλόγου, όλα είναι πρώτα στην Ελλάδα και όλα διεκδικούν τίτλους στην Ευρώπη, τίποτα δεν είναι τυχαίο λοιπόν αλλά αποτέλεσμα σκληρής δουλειάς, οργάνωσης και επένδυσης σε όλα τα επίπεδα! Είτε αρέσει σε κάποιους είτε όχι ο Ολυμπιακός σαν σύλλογος είναι ένα παγκόσμιο φαινόμενο, όπως είπανε χαρακτηριστικά και οι φοιτητές του αμερικανικού πανεπιστημίου στην πρόσφατη επίσκεψη τους!
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.374
Likes
14.280
Τα τελευταία 20 χρόνια έχει πάρει 17 η 18 πρωταθλήματα.
Και τα τελευταία 10 είναι 9.
Συμβαίνει σε καμμιά άλλη χώρα αυτό;
΄Όλα αυτά χωρίς καμμιά υποστήριξη και χωρίς βοήθεια από καμμιά εγκληματική οργάνωση ....
Αλλά με μία αξεπέραστη οργάνωση και ένα μυστικό know-how που δεν μπορούν να το αποκτήσουν οι άλλες Ελληνικές ομάδες..
Και το έχουν πεί φοιτητές αμερικανικού πανεπιστημίου...

Εντάξει το καταλάβαμε,ανέκδοτα γράφετε....
 

psithyros

Member
Μηνύματα
7
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία - Ρωσία
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά του Ειρηνικού
Είναι ανέκδοτο οι 11 τίτλοι στην Ευρώπη από όλα σχεδόν τα τμήματα του; Είναι ανέκδοτο η αναγνώριση του σε όλο το πλανήτη; Ανέκδοτο είναι ότι ενώ το μπάτζετ του Ολυμπιακού είναι μεγαλύτερο από όλων των άλλων μαζί, αυτοί έχουν απαίτηση να δουν τίτλο.. Δεν υπάρχει κανένα μυστικό know-how, ρίχνεις χρήμα και δουλεύεις σωστά, απλά πράγματα.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.374
Likes
14.280
Είναι ανέκδοτο οι 11 τίτλοι στην Ευρώπη από όλα σχεδόν τα τμήματα του; Είναι ανέκδοτο η αναγνώριση του σε όλο το πλανήτη; Ανέκδοτο είναι ότι ενώ το μπάτζετ του Ολυμπιακού είναι μεγαλύτερο από όλων των άλλων μαζί, αυτοί έχουν απαίτηση να δουν τίτλο.. Δεν υπάρχει κανένα μυστικό know-how, ρίχνεις χρήμα και δουλεύεις σωστά, απλά πράγματα.
Συνηθίζεται να γράφουμε για το θέμα που λέει ο τίτλος...Και είναι ξεκάθαρος..

Περί ποδοσφαίρου....

Τα υπόλοιπα τύπου "αναγνώριση σε όλο το πλανήτη"(ξεχάσαμε τον γαλαξία..) είναι ανέκδοτα.Τέλος.
 

psithyros

Member
Μηνύματα
7
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία - Ρωσία
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά του Ειρηνικού
Στη ζωή μου έχω μια αρχή.. ο καθένας παίρνει αυτό που του αξίζει, για ότι μου συμβεί θα φταίω εγώ, αν πετύχω σε κάτι μπράβο μου, αν αποτύχω η ευθύνη είναι μόνο δική μου, δεν ονειρεύομαι εγκληματικές οργανώσεις και μαφιόζους έξω από τη πόρτα μου να προσπαθούν να με σαμποτάρουν..
Α συγγνώμη, πάλι ξέφυγα. εδώ μιλάτε για ποδόσφαιρο!..
ΥΓ. Αφού έγινε και αναφορά σε άλλες χώρες, ρίξτε μια ματιά σε αυτές τις άλλες χώρες πως λειτουργούν ομάδες που από την αφάνεια έγιναν μεγάλοι σύλλογοι! βλέπεις είναι εύκολη η ειρωνεία, τα άλλα είναι δύσκολα..
Τέλος λοιπόν.
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.188
Μηνύματα
883.367
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom