Περί κόμικ ο λόγος

vagantos

Member
Μηνύματα
2.030
Likes
1.610
Επόμενο Ταξίδι
Θιβέτ, K.Aμερική ή Αφρική
Ταξίδι-Όνειρο
στου Ν.Καββαδία τα μέρη
Aπ αυτόν τον πόλεμο, εμεις μόνο οφέλη θα χουμε:D
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.403
Likes
17.233
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Τι; ετοιμάζεις πραξικόπημα; διάδοχη κατάσταση στο φόρουμ; Να βγάλω το katana μου;
 

vagantos

Member
Μηνύματα
2.030
Likes
1.610
Επόμενο Ταξίδι
Θιβέτ, K.Aμερική ή Αφρική
Ταξίδι-Όνειρο
στου Ν.Καββαδία τα μέρη
Πόλεμο;
Παίρνω το Βαγγέλη ( Βενιζέλο)
παίρνεις το Γιωργάκη; :haha:
 

lefteris

Member
Μηνύματα
474
Likes
175
Επόμενο Ταξίδι
Σαιντ Λούις - Σικάγο
Ταξίδι-Όνειρο
γυρος των ΗΠΑ
Δεν τον λένε Βαγγέλη αυτές τις μέρες. Μπένυ τον λένε :haha: :haha: :haha:
τι μπενυ? μπενυ hill? γιατι εδω που τα λεμε μοιαζει λιγο με λοφο :haha:

αν σφαχτουμε παντως εγω διαλεγω τον ασυμμετρο βυρωνα. το μυστικο του οπλο ειναι να ανοιγει το στομα του και να λεει 10 λεξεις μετα εχετε πεσει ολοι κατω ξεροι με αυτα που θα εχετε ακουσει :haha:
 

La Chica

Member
Μηνύματα
113
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Under Construction...
Ταξίδι-Όνειρο
AroundTheWorldIn80Days
τι μπενυ? μπενυ hill? γιατι εδω που τα λεμε μοιαζει λιγο με λοφο :haha:
και βάλε! και σαν αεροδρόμειο να λες....El Venizelos....:haha::haha::clap::clap: (σήμερα έχω ανοίξει το κουτί με τις βλακίες....:bleh::bleh:)
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.403
Likes
17.233
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Σας επαναφέρω στη συζήτηση περί κόμικ.

Έχει διαβάσει ποτέ κανείς τον εξαιρετικό Leonardo; Γαλλικό φυσικά. Εκδίδεται στη χώρα μας από τη Μαμούθ Κόμιξ.

 

lefteris

Member
Μηνύματα
474
Likes
175
Επόμενο Ταξίδι
Σαιντ Λούις - Σικάγο
Ταξίδι-Όνειρο
γυρος των ΗΠΑ
το leonardo δεν το εχω διαβασει εγω ειμαι πιο πολυ των κλασσικων. δηλαδη εχω ολα τα αστεριξ (απο τοτε που πεθανε ο γκοσινι ο ουντερζο γραφει συνηθως βλακειες ειδικα το τελευταιο με τους εξωγηικους ηταν απαραδεκτο) μερικα λουκυ λουκ μερικα τεντεν και παρα πολλα με ηρωες της ντισνευ (μικυ μαους αλμανακο κομιξ κτλ). πολυ μικρος επαιρνα και τον ποπαυ αλλα απο ενα σημειο και μετα δε μου αρεσε και το εκοψα. ααα εχω και διαφορα του αρκα εκτος απο τον κοκορα ο οποιος δε μου αρεσει
 

billy

Member
Μηνύματα
72
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Η.Π.Α
Ταξίδι-Όνειρο
polynesian , new zealand
καλα το κομιξ ηταν τελειο...τον μικυ δεν ξερω δεν τον χονευα τοσο αν και μου αρεσαν τα μυκι μυστηριο..! ειμαι μεγαλος φαν ντοναλτ , σκρουτζ κτλ!
 

niax

Member
Μηνύματα
255
Likes
800
Ταξίδι-Όνειρο
βολτα με τον υπερσiβηρικο
Ξεθαβω αυτο το τοπικ μετα απο 4(!) χρονια..! Τα κομιξ τα σπανε, ειναι κριμα που δεν υπηρξε ανταποκριση..

Για αρχη ας προτινω τον "δικο" μας Παναγιωτη Πανταζη
Common Comics #1 : giganto books

Μεχρι τωρα εχουν κυκλοφορισει νομιζω 5 αλμπουμακια common comics. Ωραιο σχεδιο και πολυ καλη παρουσιαση της μητροπολης και των σχεσεων σε αυτη.

Επιφυλασομαι να επανλθω!
 

joss

Member
Μηνύματα
524
Likes
155
Επόμενο Ταξίδι
Αγνωστο...
Ταξίδι-Όνειρο
Πολλα...
Μη ξυνεις πληγες Def…
Μεγαλος φαν του Αστεριξ (#1) αλλα και κατα καιρους εχουν βγει μερικα απαικτα.

Δυο κορυφαιες ατακες:
1. Αστεριξ & Οβελιξ εχουν φυγει με μια βαρκα για ψαρεμα, αλλα εχουν χαθει στο πελαγος και κοντευουν να πεθανουν απο τη πεινα. Ξαφνικα βλεπουν το πλοιο των πειρατων οπου αφου κανουν το σχετικο ντου αρπαζουν τεραστιες ποσοτητες απο τροφιμα που ειχαν στο γιορτινο τραπεζι (ενεκα γενεθλιων του καπετανιου) και αφηνουν στους πειρατες μονο ενα μηλο. Ετσι για να γιορτασουν με κατιτις τα γενεθλια. Με τη βαρκα τους να κοντευει να βουλιαξει γεματη με τοσα τροφιμα, τρωνε του σκασμου, και τη πεφτουν για υπνο αφηνοντας να τους νανουρισει το κυμα. Την επομενη ημερα το βραδυ παλι κοντευουν να πεθανουν απο τη πεινα. Και ο οβελιξ λεει το κορυφαιο:

- Αστεριξ, μηπως δεν καναμε καλα που τους αφησαμε το μηλαρακι?


2. Ο Σκρουτζ μακ Ντακ ανακαλυπτει με τρομο οτι υπαρχουν ποντικια στο θυσαυροφυλακιο του και εχουν φαει μερικα χαρτονομισματα. Ουρλιαζοντας απο την αγωνια λεει:

- Αν συνεχιστει αυτη η κατασταση σε 3000 χρονια θα ειμαι παμφτωχος!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.204
Μηνύματα
883.699
Μέλη
38.900
Νεότερο μέλος
Arte_miss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom