Περικοπή 30% σε Δώρο, «ψαλίδι» σε επιδόματα και αύξηση ΦΠΑ στο πακέτο της κυβέρνησης

malysa

Member
Μηνύματα
1.047
Likes
1.827
Επόμενο Ταξίδι
έλα μου ντε...
Ταξίδι-Όνειρο
3η βραχονησίδα αριστερά
Την άδεια σου Def, παρακαλώ!........

Ας μου επιτραπεί να κάνω και εδώ μια κατάληψη....
το είχα βάλει σε άλλο τόπικ, αλλά δεν άντεξα....

ακούστε και διαβάστε τους στίχους.... δεν ξέρω .... αλλά εγώ κουνούσα το κεφάλι όταν τους διάβαζα...
θλίψη για το αύριο που έρχεται, πόνος για μας, για τα παιδιά μας που μεγαλώνουν...


Μεγάλωσα
Στο τέρας της πόλης
Ήπια φόβο πολύ, ήπια μόλυνση, ήπια ψέματα

Κατάπια λόγια λιπαρά
Ξεγλίστρησα από τον πόθο μου να μάθω
Κορόιδεψα την δίψα μου να δω … γιατί είμαι εδώ
Μεγάλωσα

Με αισθήματα χημείας, με στυλ δοσοληψίας
Με βλέμματα συμπάθειας και άσκοπης προσπάθειας
Να είμαστε καλοί
Εμείς;
Άλλο εμείς, άλλο εμείς…

Πάντα γι άλλα μιλάμε- Πάντα γι άλλους
μιλάμε έτσι δεν πονάμε έτσι ξεχνάμε
Μεγάλωσα
Τέρας της οικογενείας
Ανούσιας ευγένειας ψευτο- υποταγή

Ηθοποιός παιδί στο ρόλο του μεγάλου
Δεν μιλάω για βία, μιλάω για βιασμό
Να ζεις την εφηβεία σημαίνει πόλεμο
Με μια εφηβεία λάσπη, στο σιχαμένο άστυ

Ενήλικας νευρωτικός
Μεγάλωσα … Σύνδεση otenet
Γλυκά από το Pallete,
Μετά Silhouette

Σκεπάζουμε τους πόνους με φαί
Τα όνειρα σε σύνθλιψη αργότερα η κατάθλιψη
Φρικιό του Εγώ με τσαμπουκά ναυάγιο
Πάμε γι άλλα μια ζωή πάμε γι’ άλλα

Βάλτο στα πόδια- πονάει πολύ
Σε φτύνω σε φιλώ- δεν σε πάω μα σ’ αγαπώ
Παράνοια- διάνοια- επιφάνεια
Επιφάνεια- επιφάνεια- επιφάνεια
Στεριά- Πιάσαμε στεριά

Δάκρυα καφτά μου δάκρυα
Ο πόνος μαλακώνει
Δάκρυα … Καλά μου δάκρυα- Βιολογικός καθαρισμός
Πάντα γι άλλα μιλάμε- Πάντα γι άλλους μιλάμε
έτσι δεν πονάμε έτσι ξεχνάμε
Μεγάλωσα

Αγάπη πριν το άλφα
Και κάτω απ’ το μηδέν το υποσυνείδητο μου
Το χώμα λασπώνει
Τους σάπιους καρπούς ανακυκλώνει
Μεγάλωσα

Μα το παιδάκι κλαίει,
Δεν είναι γιατί φταίει δεν έχει που να πάει
Τα νύχια του μασάει και βρέχει τα σεντόνια
Καλά να πάθει Καλά να πάθει- Καλά να πάθει
Η μάνα του φωνάζει
Του δίνει γάλα, το μαλώνει

Έτσι πια το μεγαλώνει
Πάντα γι άλλους μιλάμε έτσι δεν πονάμε έτσι ξεχνάμε
Μεγάλωσα θα πει να κάνεις το παπί
Να ζεις στην απουσία
Να γίνεις εξουσία
Να μάθεις να γελάς
Και να παραφυλάς
Να παίρνεις αποφάσεις
Να απαγορεύεται να χάσεις
Μεγάλωσα σημαίνει
Να ζεις με αυτό που σ’ αρρωσταίνει
Να χτίζεις κι άλλα κεραμίδια
Να βγάζεις τόνους στα σκουπίδια
Να ρίχνεις σ’ άλλους τα άδικα
Να βλέπεις πρωινάδικα
Να ακούς πιστά τις αναλύσεις
Να αιμοδιψάς για ειδήσεις
Να λες yew να λες no

Να συνηθίσεις τα πορνό Να πολεμάς στον καναπέ
Να μη μπορείς χωρίς φραπέ
Πάντα για άλλους μιλάμε …
Μεγαλώνω θα πεί να ‘ρχεται η ανατροπή
Οι καιροί να στη φέρνουν
Τα μυαλά σου να γδέρνουν
Να ζητάς να κουρνιάσεις
Να βρίσκεις οάσεις Στις ψυχώσεις των άλλων

Που έχουν για περιβάλλον
Ίδιες φάτσες με σένα
Γόνατα λυγισμένα
Όνειρα ξεχασμένα…
 

Dafni

Member
Μηνύματα
984
Likes
598
Και πολύ καλά κάνει και εξαιρείται... γιατί πρώτον κύριε Πανουτσε δεν υπάρχει καμία ανθρώπινη ηθική στο να απολύσεις κάποιον ο οποίος κάνει καλά τη δουλεία του για κάποιον που απλά την κάνει καλύτερα. Υπάρχει βέβαια η κερδοσκοπική ηθική και η ανάγκη της μεγιστοποίησης του κέρδους και οποίοι βέβαια την δέχονται σαν υπέρτατη αξία του ανθρωπίνου είδους μπορούν να συνεχίσουν να την επικαλούνται.
.
Κάτι τέτοιες αντιλήψεις έχουν δημιουργήσει αυτές τις αρνητικές εντυπώσεις για τους δημοσίους υπαλληλους...δηλαδή το κράτος που δεν ήταν κερδοσκοπος και δεν απελυε ,μια χαρά τα καταφερε ε?και μην αρχίσουμε παλι ότι κάποιοι έκλεψαν...αυτό το ξέρουμε...αλλά δεν αναφερομαστε σ'αυτό τωρα...δυστυχως χωρίς αξιολόγηση και ανταγωνισμό η αποδοτικότητα πεφτει ....και επειδή στο δημόσιο τομέα δεν υπαρχει ουτε το ένα ουτε το άλλο επι της ουσιας ,για αυτό ο κοσμος έχει τη γνώμη που έχει για τους λειτουργους του...
 

rrrrr

Member
Μηνύματα
42
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Σκωτια
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνια,Ν.ΥΟΡΚΗ,Μαλδιβες
Καλά τώρα αυτό τι πάει να πει; Έλεος. Ο Πανούτσος είναι δηλαδή όργανο της κυβέρνησης για να μεθοδεύσει τα μέτρα εις βάρος των δημοσίων υπαλλήλων; μη λέμε και ότι να΄ναι γιατί χάνουμε και το δίκιο που έχουμε, λίγο προσοχή ε;



Τέτοιες εκφράσεις δεν επιτρέπονται πλέον εδώ, είναι η τελευταία φορά που γράφονται.

Όσο για την ουσία, εγώ σας είπα τη γνώμη μου, είμαι κάπου στη μέση. Δεν έχω τίποτα με τον δημόσιο υπάλληλο που κάνει τη δουλειά του όσο πιο καλά μπορεί. Έχω με αυτόν που με κοροϊδεύει, που ξύνεται, που αντί να με εξυπηρετήσει με απειλεί. Αλλά με αυτόν έχω πρόβλημα είτε είναι δημόσιος είτε ιδιωτικός υπάλληλος. Η διαφορά είναι ότι τέτοιους ιδιωτικούς υπαλλήλους δύσκολα θα βρεις γιατί δε μένουν για πολύ στη δουλειά τους.

Με λίγα λόγια, τόσα χρόνια τα εργασιακά δικαιώματα στη χώρα καταπατούνται στον ιδιωτικό τομέα ΣΥΝΕΧΕΙΑ, από θέματα μισθών μέχρι θέματα συνθηκών και καλύψεων. Τη γυναίκα μου την απειλούν εδώ και 6 μήνες να μην κάνει δεύτερο παιδί γιατί θα τη διώξουν (παρότι ο νόμος υποτίθεται την καλύπτει) - τυχαίο παράδειγμα.

Γι'αυτό λοιπόν, καλό θα είναι οι δημόσιοι υπάλληλοι να μη νομίζουν ότι είναι οι πρώτοι και μόνοι αδικημένοι επειδή βγήκαν τα νέα μέτρα, αλλά να δουν και λίγο παραέξω από τον κόσμο του δημοσίου τί γίνεται, και οι του ιδιωτικού τομέα να αντιληφθούν ότι υπάρχει πολύς κόσμος στο δημόσιο που ιδρώνει και βγάζει τίμια το ψωμί του και τα μέτρα αυτά δεν είναι τίποτα άλλο παρά ένα πλήγμα όπως ήταν και τα εργασιακά δικαιώματα που κόβονταν τόσα χρόνια στον ιδιωτικό τομέα.
σεβαστες οι αποψεις σου και κατα βαση συμφωνω κι εγω..σ'ενα πραγμα διαφωνω στο οτι ειναι δυσκολο να βρεις σκυθρωπο κι αγενη ιδιωτικο υπαλληλο...μου εχει τυχει παρα πολλες φορες σε μεγαλες αλυσιδες καταστηματων και εταιρειων..εκει δηλαδη που δεν ειναι το''αφεντικο'' πανω απο το κεφαλι τους να ειναι σκυθρωποι αδιαφοροι εως και αγενεις...δεν θα αναφερθω σε λεπτομερειες για ευνοητους λογους....φυσικα το ιδιο μου εχει συμβει απειρες φορες στον δημοσιο τομεα...ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ;;
'Η οτι ο Ελληνας εχει την αγενεια και την λουφα μεσα του..ή οτι τα πραγματα στην Ελλαδα και οι συνθηκες εργασιας ειναι ΤΟΣΟ ασχημες που δεν υπαρχει καμια διαθεση στους υπαλληλους (ιδιωτικους και δημοσιους) να δουλεψουν....ειτε τελος κι εκει μαλλον κρυβεται ολη η αληθεια απλα ΔΕΝ ΓΟΥΣΤΑΡΟΥΝ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥΣ..
ολα αυτα βεβαια ειναι εκτος κυριου θεματος...καταληξαμε να αναλυουμε τις συμπεριφορες των υπαλληλων τουτης της χωρας,τη στιγμη που το θεμα μας ειναι το παγκοσμιο φαινομενο οικονομικης εξαθλιωσης ολοκληρων κρατων της Δυσης....
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.499
σεβαστες οι αποψεις σου και κατα βαση συμφωνω κι εγω..σ'ενα πραγμα διαφωνω στο οτι ειναι δυσκολο να βρεις σκυθρωπο κι αγενη ιδιωτικο υπαλληλο...μου εχει τυχει παρα πολλες φορες σε μεγαλες αλυσιδες καταστηματων και εταιρειων..εκει δηλαδη που δεν ειναι το''αφεντικο'' πανω απο το κεφαλι τους να ειναι σκυθρωποι αδιαφοροι εως και αγενεις...δεν θα αναφερθω σε λεπτομερειες για ευνοητους λογους....φυσικα το ιδιο μου εχει συμβει απειρες φορες στον δημοσιο τομεα...ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ;;
ολα αυτα βεβαια ειναι εκτος κυριου θεματος...καταληξαμε να αναλυουμε τις συμπεριφορες των υπαλληλων τουτης της χωρας,τη στιγμη που το θεμα μας ειναι το παγκοσμιο φαινομενο οικονομικης εξαθλιωσης ολοκληρων κρατων της Δυσης....



στο μηνυμα 184 έγραψες.....

αν και διαφωνω με την εργασιομανια...οφειλω να ομολογησω πως εχεις δικιο πως οι περισσοτεροι μισουν τη δουλεια τους...κι εγω ειμαι μια απ'αυτες...ομως αναγκαστηκα να την επιλεξω...ισως ετσι θελω να δικαιολογησω τον ευτο μου που δειλιασε να κυνηγησει το ονειρο του....το σιγουρο παντως ειναι πως διχως την πλατη των γονιων σου..κοστιζει πολυ ακριβα να κυνηγησεις τ'ονειρο σου,ειδικα σ'αυτη τη χωρα....τα χαστουκια πεφτουν αλεπαλληλα...και η απογοητευση συντομα σε κυριευει
και τωρα ερχεσαι και γράφεις ....

'Η οτι ο Ελληνας εχει την αγενεια και την λουφα μεσα του..ή οτι τα πραγματα στην Ελλαδα και οι συνθηκες εργασιας ειναι ΤΟΣΟ ασχημες που δεν υπαρχει καμια διαθεση στους υπαλληλους (ιδιωτικους και δημοσιους) να δουλεψουν....ειτε τελος κι εκει μαλλον κρυβεται ολη η αληθεια απλα ΔΕΝ ΓΟΥΣΤΑΡΟΥΝ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥΣ..
Εαν κοπελα μου δεν σου αρεσει η δουλεια που κανεις τοτε τι προσπαθεις να κανεις απαντωντας σε οτι ποσταρει όποιος δεν ειναι δίπλα στους δημόσιους .
σε πληροφορώ οτι και οταν ημουν ιδιωτικός υπάλληλος ουτε αγενής ημουν ουτε λουφαδερός , τιμουσα τα χρηματα που έπερνα και με το παραπάνω .
 

rrrrr

Member
Μηνύματα
42
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Σκωτια
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνια,Ν.ΥΟΡΚΗ,Μαλδιβες
σεβαστες οι αποψεις σου και κατα βαση συμφωνω κι εγω..σ'ενα πραγμα διαφωνω στο οτι ειναι δυσκολο να βρεις σκυθρωπο κι αγενη ιδιωτικο υπαλληλο...μου εχει τυχει παρα πολλες φορες σε μεγαλες αλυσιδες καταστηματων και εταιρειων..εκει δηλαδη που δεν ειναι το''αφεντικο'' πανω απο το κεφαλι τους να ειναι σκυθρωποι αδιαφοροι εως και αγενεις...δεν θα αναφερθω σε λεπτομερειες για ευνοητους λογους....φυσικα το ιδιο μου εχει συμβει απειρες φορες στον δημοσιο τομεα...ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ;;
ολα αυτα βεβαια ειναι εκτος κυριου θεματος...καταληξαμε να αναλυουμε τις συμπεριφορες των υπαλληλων τουτης της χωρας,τη στιγμη που το θεμα μας ειναι το παγκοσμιο φαινομενο οικονομικης εξαθλιωσης ολοκληρων κρατων της Δυσης....



στο μηνυμα 184 έγραψες.....



και τωρα ερχεσαι και γράφεις ....



Εαν κοπελα μου δεν σου αρεσει η δουλεια που κανεις τοτε τι προσπαθεις να κανεις απαντωντας σε οτι ποσταρει όποιος δεν ειναι δίπλα στους δημόσιους .
σε πληροφορώ οτι και οταν ημουν ιδιωτικός υπάλληλος ουτε αγενής ημουν ουτε λουφαδερός , τιμουσα τα χρηματα που έπερνα και με το παραπάνω .

το ιδιο κανω κι εγω Χρηστο μου και παρολο που δεν μ'αρεσει αυτο που κανω προσπαθβ να το κανω οσο καλυτερα μπορω....αλλα εδω δεν μιλαμε για σενα κι εμενα...
 

rrrrr

Member
Μηνύματα
42
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Σκωτια
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνια,Ν.ΥΟΡΚΗ,Μαλδιβες
Tώρα εσένα σε τρώει ο πισινός σου να τα ακούσεις... πρώτα απόλα να ξεκαθαρίσω κάτι... σέβομαι απόλυτα τους δημόσιους υπαλλήλους που κάνουν μια χαρά την δουλειά τους και πραγματικά κατανοώ ότι είναι ιδιαίτερα δύσκολο και πολλές φορές και άδικο να σου στερούν ένα μισθό ανατρέποντας έτσι τον οικογενειακό σου προυπολογισμό... ποτέ μα ποτέ δεν υποστήριξα ότι οι δημόσιοι υπάλληλοι είναι οι μοναδικοί που πρέπει να βάλουν πλάτη για να σωθεί η χώρα αλλά όλες αυτές τις κλάψες δεν τις ανέχομαι... γνωρίζω ότι πολλοί ελεύθεροι επιχειρηματίες κλέβουν και φοροδιαφεύγουν αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι το καρκίνωμα που λέγετε δημόσιος τομέας πρέπει να μείνει ως έχει... είναι γελοίο το επιχείρημα οι άλλοι κλέβουν γιατί κτυπάτε εμάς... βεβαίως και να πιάσουμε τους φοροφυγάδες αλλά επιτέλους οι δημόσιοι υπάλληλοι να δουλέψουν σύμφωνα με αυτά που αμοίβονται και όχι να κοροιδεύουν την κοινωνία...

Δεν έχει να κάνει με το πόσο άδικο είναι να σου τρώνε ένα μισθό που ασφαλώς και είναι άδικο έχει να κάνει με την μίζερη δημοσιυπαλληλική νοοτροπία... κανέναν δεν τον έκαναν δημόσιο υπάλληλο με το ζόρι, αντίθετα πολλοί έβαλαν μέσο για να γίνουν για να εξασφαλίσουν το χιλιάρικο... γιατί κλαίγεστε λοιπόν? δική σας επιλογή δεν είναι? αν νομίζετε οτι αξίζετε κάτι παραπάνω βγείτε στην ελεύθερη αγορά να δούμε θα το πάρετε αυτό το ψωροχιλιάρικο? τα χάλια στις δημόσιες υπηρεσίες δεν τα βλέπετε? την σοβιετική νοοτροπία, τα σκυθρωπά βλέμματα, την απαίσια γραφειοκρατία? εκτός εξαιρέσεων νομίζετε ότι κάνετε χάρη στον κόσμο που τον εξυπηρετείτε... και λούφα και κουτοπονηριά και ποτέ δεν είσαστε ευχαριστημένοι... γουστάρετε να δουλεύετε λίγο και να αμοίβεστε πολύ... ε λοιπόν το πάρτυ τελείωσε... σχόλασε το μαγαζί... εγώ πάω κάθε πρωί στην δουλειά μου και κάνω ότι είναι δυνατόν να κρατήσω ευχαριστημένο τον πελάτη μου γιατί αλλιώς θα με απολύσει θα με σχολάσει και θα πάει αλλού... εσείς τι κάνετε? άγγαρία... του συμπεριφέρεστε με τον χειρότερο τρόπο χωρίς να σας νοιάζει τίποτε... το δημόσιο δεν απολύει... τον γάιδαρο τον έχετε δεμένο... ατελείωτοι είναι αυτοί που βγαίνουν με εθελουσία... ατελείωτοι... βγαίνουν βγαίνουν βγαίνουν και τελειωμό δεν έχουν... και ποιός πληρώνει γιά όλα ? τα κορόιδα... και έχετε και θράσσος να μιλάτε για κεκτημένα... ποιοί , εσείς που σαν όνειρό σας είχατε να μπείτε στο Δημόσιο να αράξετε... και νομίζετε πως είσαστε και θύματα!!! ότι σας έχουν βάλει και στο μάτι... σε κανένα μάτι δεν σας έχουν βάλει... απλά κανένας δεν ασχολείτε με εσάς... και σας πονάει που τώρα είσαστε μόνοι σας και κανένας δεν σας υποστηρίζει... ε δεν έχετε αναρωτηθεί γιατί κανένας δεν σας συμπονάει πιά? βλέπετε δημοσιογραφικές ίντριγκες και συνομωσίες παντού... σιγά τα αυγά ρε σεις, θα σκίσετε καμιά ζαρτιέρα... είμαι περίεργος, έχετε ποτέ αναρωτηθεί αν ποτέ σας έδιωχναν από το δημόσιο ποιός θα σας έπαιρνε στην δουλειά του? δεν μιλάω βέβαια για όλους το ξεκαθάρισα από την αρχή... υπάρχουν πολλοί ευσυνείδητοι δημόσιοι υπάλληλοι που μοχθούν αλλά αυτοί είναι σταγόνα στον ωκεανό... βέβαια πάντα το κράτος φταίει... φταίει βέβαια γιατί δεν γίνετε κανένας έλεγχος, καμία αξιολόγηση γιατί οι μισοί καθηγητάδες κάνουν παράνομα ιδιαίτερα και δεν τους ελέγχει κανείς γιατί οι εφοριακοί οι πολεοδόμοι τα παίρνουν και πάλι δεν ιδρώνει το αυτί του καθενός φταίει το κακό το ριζικό μας μα πάνω απόλα φταίει το κρασί... αλλά ξέχασα οι κακοί τις υπόθεσης είναι άλλοι και εσείς είσαστε τα θύματα...

Γνωρίζω οτι ο καθένας έχει και μια προσωπική ιστορία και νοιώθει τον εαυτό του ριγμένο... ίσως ,αλλά όλοι όσοι δεν είμαστε δημόσιοι υπάλληλοι κάπως έτσι βλέπουμε τα πράγματα χρόνια τώρα... δεν περιμένουμε από κανένα δημοσιογράφο να μας ανοίξει τα μάτια... χωριό που φαίνετε κολαούζο δεν θέλει... α και πριν αρχίζετε πάλι να σκούζετε να σας πω ότι στην τρυφερή ηλικία των 18 μπήκα με μέσο στο δημόσιο... άντεξα τέσσερα χρόνια και έδωσα πέντε φάσκελα... βγήκα στην ελεύθερη αγορά και σας πληροφορώ οτι ούτε χάθηκα ούτε ανάγκη έχω το χιλιάρικο του κράτους... ευτυχώς...
οι παραπανω τονισμενες εκφρασεις καταμαρτυρουν το επιπεδο σου...
δεν εχεις δικαιωμα να προσβαλεις οποιον διαφωνει μαζι σου,εξαλλου σκοπος της συζητησης ειναι η ανταλλαγη αποψεων και η διευρυνση του νου μας.
αν μπαινουμε στη συζητηση με κλειστα τ'αυτια (στην προκειμενη περιπτωση τα ματια) τοτε δεν εχει νοημα να συζητησουμε.
ο σωστος εποικοδομιτικος διαλογος ειναι αυτος που στο τελος του οι συνομιλητες εχουν προβληματιστει απο τις διαφορετικες αποψεις που ειπωθηκαν κι εχουν διαφοροποιησει τις αποψεις τους....αν βγουμε απο μια συζητηση ΑΚΡΙΒΩΣ με τις ιδιες αποψεις που ειχαμε οταν μπηκαμε τοτε ειναι χαμμενος χρονος....ολοι εχουμε να παρουμε κατι απ'τον καθε συνομιλητη μας...
εμενα με βοηθησατε να δω τα πραγματα καπως διαφορετικα..αφου ο δημοσιος τομεας ειναι πολυ ευρυς και δεν περιοριζεται μοναχα στο δικο μου επαγγελμα και στις δικες μου αμοιβες...
ελπιζω κι εγω να σας βοηθησα να δειτε λιγο διαφορετικα τα πραγματα...
και μ'αυτο το μηνυμα απανταω και στον Χρηστο που απορει γιατι καθομαι και σχολιαζω τα τοπικ με τα οποια διαφωνω...
αν ειναι να εχουμε μια αποψη καρφωμενη στο μυαλο μας και να μην ακουμε τιποτα,ας τα λεμε στον καθρεφτη που δεν μας φερνει αντιρησεις..ποιος ο λογος να συζηταμε;;;
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.406
Likes
17.236
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Σας παρακαλώ μην μπαίνετε σε καμία απευθείας αντιπαράθεση, οποιοδήποτε πρόβλημα προκύπτει πλέον θα ρυθμίζεται από τους moderators.

αν ειναι να εχουμε μια αποψη καρφωμενη στο μυαλο μας και να μην ακουμε τιποτα,ας τα λεμε στον καθρεφτη που δεν μας φερνει αντιρησεις..ποιος ο λογος να συζηταμε;;;
Σύμφωνοι εδώ, καμία αντίρηση. Αυτό δε σημαίνει βέβαια ότι κάτι που πιστεύει κάποιος δε θα το υποστηρίξει. ;)
 

Lalibela

Member
Μηνύματα
330
Likes
47
που καταληξατε τελικα...?
του δημοσιου ειναι τεμπεληδες χωρις οραμα και του ιδιωτικου που δουλευουν μεχρι τις 11 το βραδυ ηρωες με οραμα?

πειτε μου μονο που ειναι το μνημειο να παω να καταθεσω στεφανι στη μνημη των ηρωων...
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.406
Likes
17.236
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
που καταληξατε τελικα...?
του δημοσιου ειναι τεμπεληδες χωρις οραμα και του ιδιωτικου που δουλευουν μεχρι τις 11 το βραδυ ηρωες με οραμα?

πειτε μου μονο που ειναι το μνημειο να παω να καταθεσω στεφανι στη μνημη των ηρωων...
Εγώ δεν είμαι σίγουρος ακόμα πού κατέληξε η κουβέντα, μπορεί να΄ναι αυτό που λες, μπορεί και το ανάποδο, δεν ξέρω. :D
 

maιra1

Member
Μηνύματα
206
Likes
118
Επόμενο Ταξίδι
ΙΝΔΟΚΙΝΑ
που καταληξατε τελικα...?
του δημοσιου ειναι τεμπεληδες χωρις οραμα και του ιδιωτικου που δουλευουν μεχρι τις 11 το βραδυ ηρωες με οραμα?

πειτε μου μονο που ειναι το μνημειο να παω να καταθεσω στεφανι στη μνημη των ηρωων...

:clap::clap::clap: :clap::clap:γιατί με το χιούμορ γνωρίζουμε βαθύτερα εμάς και καταλαβαίνουμε καλύτερα τους άλλους.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.265
Μηνύματα
885.719
Μέλη
38.946
Νεότερο μέλος
Delmary

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom