Περού Περού : Εκεί όπου έκλεψαν και τα διαβατήρια και την καρδιά μας

mermaid

Member
Μηνύματα
14
Likes
2
Ταξίδι-Όνειρο
Αργεντινή
Όση ώρα διαβάζω την ιστορία σου, έχω ανατριχιάσει!Είναι σαν να το ζω και εγώ!!Όνειρο μου είναι να βρεθώ στην Λατινική Αμερική!
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.697
Likes
6.676
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική Ναμιμπια
Όση ώρα διαβάζω την ιστορία σου, έχω ανατριχιάσει!Είναι σαν να το ζω και εγώ!!Όνειρο μου είναι να βρεθώ στην Λατινική Αμερική!
Σε ευχαριστω πολύ , χαιρομαι που σου άρεσε η ιστορία :lol:
Σου ευχομαι σύντομα να βρεθεις Λ.Αμερική
 

themargav

Member
Μηνύματα
135
Likes
24
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Τί εννοείς τοπικό τουριστικό γραφείο? Ότι με το που φτάνετε εκεί δημιουργείτε γκρουπ μαζί και με άλλους ξένους με ξεναγήσεις κλπ ή ότι το χρησιμοποιείτε για εισητήρια και μετακινήσεις? Πάντως φαντάζομαι ότι θα είναι πολύ φθηνότερα από το να κλείσεις τα πακέτα που προσφέρουν τα ελληνικά γραφεία.
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.697
Likes
6.676
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική Ναμιμπια
Τί εννοείς τοπικό τουριστικό γραφείο? Ότι με το που φτάνετε εκεί δημιουργείτε γκρουπ μαζί και με άλλους ξένους με ξεναγήσεις κλπ ή ότι το χρησιμοποιείτε για εισητήρια και μετακινήσεις? Πάντως φαντάζομαι ότι θα είναι πολύ φθηνότερα από το να κλείσεις τα πακέτα που προσφέρουν τα ελληνικά γραφεία.
Τώρα ειδα το μην. σου .
Στελνεις απο εδω mail σε καποιο τοπικο γραφειο ζητωντας του να σου φτειαξει το προγραμμα που εσυ θελεις κατα την παραμονη σου στο Περου,
με αγγλοφωνο servise εννοειται . Αγοραζεις μονη σου τα αεροπορικα για Αθηνα -Λιμα- Αθηνα , όλα τα άλλα τα κανονιζουν αυτοι . Κερδιζεις ετσι γυρω στα 1000-1200 ευρω απο τα πακετα που πουλανε τα εδω γραφεια και επιπλεον διαμορφωνεις το ταξιδι σου οπως ακριβως το θελεις .
 

nikolas sig

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Περου

Αγαπητη ΚΙΚΙ,

Σε ευχαριστω για την πολυ ωραια περιγραφη σου. Σκεφτομαστε να ταξιδεψουμε στο Περου και μας βοηθησε αρκετα στο καταλαβουμε πως εχουν τα πραγματα εκει.Θα μας βοηθουσε αν μπορουσες να μας πεις μερικες πληροφοριες για το τουριστικο γραφειο στο Περου.Ευχαριστω,
Νικολας
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.697
Likes
6.676
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική Ναμιμπια
Αγαπητη ΚΙΚΙ,

Σε ευχαριστω για την πολυ ωραια περιγραφη σου. Σκεφτομαστε να ταξιδεψουμε στο Περου και μας βοηθησε αρκετα στο καταλαβουμε πως εχουν τα πραγματα εκει.Θα μας βοηθουσε αν μπορουσες να μας πεις μερικες πληροφοριες για το τουριστικο γραφειο στο Περου.Ευχαριστω,
Νικολας
Σε ευχαριστω για τα καλά σου λόγια , σου ευχομαι να πας συντομα σε αυτη τη καταπληκτικη χώρα
Νικόλα το γραφείο δυστυχώς έκλεισε :(
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.697
Likes
6.676
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική Ναμιμπια
Αγαπητοι μοντερειτορς με ενημερωσε φιλη μου που διαβασε την ιστορια , οτι δεν ανοιγουν οι φωτογραφιες που εχουν μπει . Δοκιμασα και εγω και δεν ανοιγουν.
Υπάρχει κάποια εξηγηση για αυτό ;
 

Spyros-007

Member
Μηνύματα
756
Likes
1.815
Επόμενο Ταξίδι
Δεν ξέρω ...
Ταξίδι-Όνειρο
Ταϊλανδη κα ξανά Ταϊλάνδη
"Δάκτυλος" ....
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.609
Likes
12.427
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Χάρη στην Ιστορία του Μήνα διάβασα την ιστορία σου και την απόλαυσα. Ευχαριστούμε!
 

Kostas78

Member
Μηνύματα
44
Likes
81
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Σε ευχαριστούμε για την υπέροχη ιστορία σου, να είσαι καλά.
 

alma

Member
Μηνύματα
3.726
Likes
15.094
Αχ το διάβασα με αφορμή το διαγωνισμό και εντυπωσιάστηκα. Από τα υπέροχα τοπία μέχρι τις....κόκκινες σημαίες που κουνήσατε θα ήθελα να ήμουν εκεί.
Άσε τον γερμανικής καταγωγής κύριο που σου έκανε την παρατήρηση....Μα δεν τους φεύγει ποτέ το γονίδιο του προγράμματος και της πειθαρχίας;:haha:
Στην Αργεντινή ένας ντόπιος γερμανικής καταγωγής οδηγός (από τους υποχρεωτικούς που σου δίνει το κράτος για να σε συνοδεύουν στη ζούγκλα και στην ευρύτερη περιοχή του Ιγκουασού) κοιτούσε μην ξεφύγει κανείς και υπάρξει καμιά καθυστέρηση 3-4 λεπτά.Και φυσικά οι υπόλοιποι χαλαρότατοι Αργεντίνοι είχαν φρικάρει.Μόλις γύριζε το κεφάλι τους έψαχνε.:haha: Γερμανική πειθαρχία σου λέει....
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.697
Likes
6.676
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική Ναμιμπια
katkats , Kostas , Alma ευχαριστω πολυ για τα καλά σας λόγια.
Χαιρομαι που σας άρεσε η ιστορία μου .
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.196
Μηνύματα
883.561
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom