Περού Περού με τρέλα

FRIDA08

Member
Μηνύματα
445
Likes
1.298
Επόμενο Ταξίδι
???Covid Era
Ταξίδι-Όνειρο
Διάστημα
Πω-πω παιδιά ευχαριστώ για τις πληροφορίες, μου δώσατε πολύ υλικό για μελέτη...
Για το νησί Ticonata ξέρουμε κάτι;
Επίσης με τη μετάβαση από Πούνο- Κούσκο τι λέτε να κάνω; να θυσιάσω μια μέρα για το λεωφορείο με στάσεις ή δεν αξίζει;
Yorgos μπορείς να μου προτείνεις μία διαδρομή στις Άνδεις για τις τρεις μέρες που θα αφιέρωνα βάσει αρχικού προγράμματος στον Αμαζόνιο;

Θα μελετήσω και το καινούριο υλικό και θα επανέλθω με απορίες που σίγουρα θα έχω.

Ευχαριστώ και πάλι...είστε θησαυρός
 

LULLU

Member
Μηνύματα
3.524
Likes
7.776
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ταξίδι-Όνειρο
Νιγηρας-Μαλι
.. Κικι μου ουτε εγω ντυθηκα με ενδυμασιες και μαντηλες ,το νησι Τακιλε δεν δεχεται πια τουριστες ειναι ερμητικα κλειστο , μονο ενα εστιατορειο μενει ανοικτο για να ταισει οσους κανουν το γυρο του νησιου... Yorgo Βολιβια δεν πηγα, το σχεδιαζω '',μετα κριση,'' αν θελει ο κυριος..νομιζω οτι θα ειναι ενα ταξιδι μοναδικο,,,..
Απο την άλλη εσεις τα νιατα εχετε να κανετε διαφορετικα πραγματα μιας και αντεχουν τα γονατα σας...:lol:
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.697
Likes
6.676
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική Ναμιμπια
Επίσης με τη μετάβαση από Πούνο- Κούσκο τι λέτε να κάνω; να θυσιάσω μια μέρα για το λεωφορείο με στάσεις ή δεν αξίζει;


Αν ακόμα και εγω που παθαινω ναυτια και ταλαιπωρουμαι στα λεωφορεια οταν ειδικα ειναι πολλες ωρες , απολαυσα τοσο πολυ τη διαδρομη , φαντασου εσυ:lol:
Θα περασεις απο πανεμορφα τοπία , θα δεις μικρα αγροτικά χωριουδακια , Ανδεις , οι στασεις ειναι σε ενδιαφεροντα μερη μια χαρά εμπειρια ειναι, σιγουρα δεν ειναι "θυσια" !!
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.697
Likes
6.676
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική Ναμιμπια
.. Κικι μου ουτε εγω ντυθηκα με ενδυμασιες και μαντηλες ,το νησι Τακιλε δεν δεχεται πια τουριστες ειναι ερμητικα κλειστο , μονο ενα εστιατορειο μενει ανοικτο για να ταισει οσους κανουν το γυρο του νησιου... Yorgo Βολιβια δεν πηγα, το σχεδιαζω '',μετα κριση,'' αν θελει ο κυριος..νομιζω οτι θα ειναι ενα ταξιδι μοναδικο,,,..
Απο την άλλη εσεις τα νιατα εχετε να κανετε διαφορετικα πραγματα μιας και αντεχουν τα γονατα σας...:lol:

lullu παρε με μαζι σου στη Βολιβια που την εχασα λογω της κλοπής των διαβατηρίων !! Αυτο που με ανησυχει ειναι ότι οταν τελειωσει η κρίση , μηπως εχουμε τόσο μεγαλωσει , που πάμε με μαγκούρες :haha:
 

FRIDA08

Member
Μηνύματα
445
Likes
1.298
Επόμενο Ταξίδι
???Covid Era
Ταξίδι-Όνειρο
Διάστημα
Λοιπόν τα μελέτισα στο χάρτη και σκεύτηκα το παρακάτω:


Day 17-cusco flight to lima and Trujillo
Day 18- Chan Chan and Trujillo
Day19- Bus to Cajamarca
Day 20- Cahamarca
Day 21 - fly to lima overnight in lima

Τι λέτε για την αλλαγή; Να πω την αλήθεια θα ήθελα να πάω και Chachapoyas αλλά μετά νομίζω ότι θα είμαι πολύ στην τρεχάλα και δεν θα δω τίποτα.
 

LULLU

Member
Μηνύματα
3.524
Likes
7.776
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ταξίδι-Όνειρο
Νιγηρας-Μαλι
lullu παρε με μαζι σου στη Βολιβια που την εχασα λογω της κλοπής των διαβατηρίων !! Αυτο που με ανησυχει ειναι ότι οταν τελειωσει η κρίση , μηπως εχουμε τόσο μεγαλωσει , που πάμε με μαγκούρες :haha:
..αυτο φοβαμαι και εγω...με καθετηρες και Π( βοηθιτικα στηριγματα):haha: θα ειμαστε!!!:haha:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.896
Μέλη
38.906
Νεότερο μέλος
Makarena

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom