Πηλιο για καλοκαιρι?

koker

Member
Μηνύματα
252
Likes
490
Ταξίδι-Όνειρο
μαυρικιος
Επισης ηθελα να ρωτησω αν ξερει καποιος για τις εκδρομες που οργανωνονται απο Πηλιο για Σκιαθο και Σποραδες γενικοτερα.Ποσο στοιχιζουν και αν αξιζει τον κοπο..
Ξέρω ότι από τον Πλατανιά (νότιο μέρος) υπάρχει ημερήσια κρουαζιέρα για Σκιάθο. Πέρσι η τιμή ήταν ή 25 ή 30 ευρώ το άτομο (δεν θυμάμαι καλά) . Το αν αξίζει δεν το ξέρω γιατί τελικά δεν το κάναμε.
 

alice~

Member
Μηνύματα
714
Likes
1.167
Ταξίδι-Όνειρο
Iceland
Καλησπερα!Κι εμεις σκεφτομαστε να παμε Πηλιο τον Ιουλιο.
Μαλλον προς τη μερια του Αιγαιου.Αυτο που με φοβιζει ειναι οτι διαβασα πως εχει αερηδες και δεν ξερω αν θα πετυχουμε κατι τετοιο.Λεμε για 20-24 ιουλιου.Αν εχει αερα ειναι τραγικη η κατασταση?Σε ποση ωρα ειναι η πιο κοντινη ηρεμη παραλια απο Αη Γιαννη ας πουμε?
Επισης ηθελα να ρωτησω αν ξερει καποιος για τις εκδρομες που οργανωνονται απο Πηλιο για Σκιαθο και Σποραδες γενικοτερα.Ποσο στοιχιζουν και αν αξιζει τον κοπο...
Ευχαριστω
Εξαρταται, δεν μπορείς να ξερεις αν θα έχει αέρα ή όχι,πρέπει να παρακολουθείς τον καιρό και να ελπίζεις να είστε τυχεροί. Αν έχει πολύ αέρα ναι, είναι τραγική η κατάσταση και στον Άι Γιάννη συγκεκριμένα δεν υπάρχει ήρεμη παραλία, εκτός και αν πας τέρμα άκρη προς το λιμανάκι που κόβει λίγο αλλά και παλι θα έχει κύμα. Συνήθως κάπου εκεί τέλη Ιουλίου και τον Αύγουστο υπάρχουν φορές που σηκώνει αέρα αλλά ποτέ δεν μπορείς να ξερεις σιγουρα. Μπορεί να έχει για εβδομάδες και να μην κανεις μπάνιο αλλά μπορεί να έχει μόνο 2-3 μέρες και μετά να κόψει. Θέμα τύχης είναι :p
 

efich

Member
Μηνύματα
8
Likes
0
Καλησπερα! θα παμε με το φιλο μου στο πηλιο και λεμε 5 μερες να μεινουμε στο καμπινκ παπα νερο και κανα 2-3 σε καποιο χωριο. τι μου προτεινετε? Τσαγκαραδα, κισσο, μουρεσι, χορευτο? Εαν εχετε να μου πειτε και κατι καλυτερο στο νοτιο κομματι δεν θα ελεγα οχι ! :) ευχαριστω!
 

mfish

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
1.280
Ταξίδι-Όνειρο
ολη η γη
Καλησπερα!Κι εμεις σκεφτομαστε να παμε Πηλιο τον Ιουλιο.
Μαλλον προς τη μερια του Αιγαιου.Αυτο που με φοβιζει ειναι οτι διαβασα πως εχει αερηδες και δεν ξερω αν θα πετυχουμε κατι τετοιο.Λεμε για 20-24 ιουλιου.Αν εχει αερα ειναι τραγικη η κατασταση?Σε ποση ωρα ειναι η πιο κοντινη ηρεμη παραλια απο Αη Γιαννη ας πουμε?
Επισης ηθελα να ρωτησω αν ξερει καποιος για τις εκδρομες που οργανωνονται απο Πηλιο για Σκιαθο και Σποραδες γενικοτερα.Ποσο στοιχιζουν και αν αξιζει τον κοπο...
Ευχαριστω
θα εχετε οριακα 4 μερες . Το πηλιο εχει πολλα μερη χωρια ορεινα, παραθαλασσια, παραλιες , νομιζω ειναι καλυτερα να επικεντρωθειτε εκει, ειδικα εαν δεν εχετε ξαναπαει .
 

mfish

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
1.280
Ταξίδι-Όνειρο
ολη η γη
Καλησπερα! θα παμε με το φιλο μου στο πηλιο και λεμε 5 μερες να μεινουμε στο καμπινκ παπα νερο και κανα 2-3 σε καποιο χωριο. τι μου προτεινετε? Τσαγκαραδα, κισσο, μουρεσι, χορευτο? Εαν εχετε να μου πειτε και κατι καλυτερο στο νοτιο κομματι δεν θα ελεγα οχι ! :) ευχαριστω!
Προσωπικα ο κισσος ειναι το αγαπημενο μου μερος διαμονης, ειναι κοντα σε τσαγκαραδα και καλες παραλιες και επισης εχει 2-3 εστιατορια και 1 πολυ ωραιο καφε κατω απο τα πλατανια που λειτουργει ως αργα.
 

KARANIOS

Member
Μηνύματα
18
Likes
6
έχει κάποιος κάποια ιδέα για κομάτι του Πηλίου που να προσφέρεται για οικογενειακή φάση με μικρά, (πολύ μικρά ) παιδιά? το κομάτι Αη Γιάννης ,Χορευτό το γνωρίζω και θα το αποφύγω....για Νότιο Πήλιο αν έχουμε καμιά ιδέα.... :):)
 

skoumpi

Member
Μηνύματα
1.206
Likes
1.101
έχει κάποιος κάποια ιδέα για κομάτι του Πηλίου που να προσφέρεται για οικογενειακή φάση με μικρά, (πολύ μικρά ) παιδιά? το κομάτι Αη Γιάννης ,Χορευτό το γνωρίζω και θα το αποφύγω....για Νότιο Πήλιο αν έχουμε καμιά ιδέα.... :):)
Αφησσος // Καλά Νερα
 

skoumpi

Member
Μηνύματα
1.206
Likes
1.101
-Αγαπημένο Πήλιο... μπαίνω για πλάκα booking και δινω διάφορες ημερομηνίες για Αφησσο αρχές Αυγουστου : Μαντέψτε πληρότητα 96-100%% Μπράβοοοο!!!!
 

ev@ki~1001

Member
Μηνύματα
7
Likes
0
Πράγματι η πληρότητα αγγίζει τέτοια ποσοστά. Πήρα πόσα τηλέφωνα για να κλείσω δωμάτιο και οι διαθέσιμες ημερομηνίες ήταν ελάχιστες!
 

koker

Member
Μηνύματα
252
Likes
490
Ταξίδι-Όνειρο
μαυρικιος
έχει κάποιος κάποια ιδέα για κομάτι του Πηλίου που να προσφέρεται για οικογενειακή φάση με μικρά, (πολύ μικρά ) παιδιά? το κομάτι Αη Γιάννης ,Χορευτό το γνωρίζω και θα το αποφύγω....για Νότιο Πήλιο αν έχουμε καμιά ιδέα.... :):)
Μηλίνα, Χόρτο, Πλατανιάς, Μικρό, Κατηγιώργης. Ηρεμα και οικογενειακά χωριά με ήσυχες θάλασσες. Δεν υπάρχει περίπτωση να περάσει καλοκαίρι χωρίς επίσκεψη στο Νότιο Πήλιο.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.722
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom