Πιο όμορφη σκανδιναβική χώρα...

mlefkad

Member
Μηνύματα
18
Likes
3
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αλάσκα
η αλήθεια είναι ότι μεροληπτώ λίγο για τη Σουηδία, ίσως γιατί την έχω δει αρκετά, ίσως γιατί μου πάει σαν νοοτροπία. Δεν έχω δει τη νορβηγία (αν και θα το ήθελα), έχω ακούσει ότι το Όσλο είναι όμορφο αλλά όχι κάτι συγκλονιστικό, όπως επίσης έχω δει αρκετές φωτο από το Μπέργκεν, στο οποίο θέλω σίγουρα να πάω. αυτά :D
 

FRIDA08

Member
Μηνύματα
445
Likes
1.298
Επόμενο Ταξίδι
???Covid Era
Ονειρεμένο Ταξίδι
Διάστημα
Από φυσική ομορφιά νομίζω κερδίζει με διαφορά η Ισλανδία. (Δεν έχω πάει Φιλανδία). Από προτεύουσες νομίζω κονταροχτυπιούνται η Σοουηδία και η Δανία (αν και εγώ θα ψηφίσω Κοπενχάγη). Από όμορφους ανθρώπους (εξωτερικά), όλες. Διάλεξε και πάρε.
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.150
Likes
14.438
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
όπου δεν έχω πάει
Η Ισλανδία θεωρείται καταχρηστικά σκανδιναβική χώρα. Είναι "Βόρεια" (Nordic) αλλά δεν ανήκει στη σχετική χερσόνησο. Αν την συμπεριλάβουμε λοιπόν θα έλεγα ανεπιφύλακτα πως ναι είναι η πιο ενδιαφέρουσα από πλευράς φύσης ακολουθούμενη από τη Νορβηγία. Από πόλεις θεωρώ ότι η Σουηδία έχει την πιο όμορφη πρωτεύουσα
 

Dimitris_A

Member
Μηνύματα
26
Likes
39
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αλασκα - Πάρκα ΗΠΑ
πιο ενδιαφέρουσα φύση έχει σίγουρα η Νορβηγία από τις άλλες (Σουηδία , Δανία , Φιλανδία ) ενώ η πιο ωραία πρωτεύουσα μάλλον είναι η Στοκχόλμη αν και η Κοπεγχάγη είναι επίσης ωραια ,φτωχός συγγενής η Φιλανδία
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.150
Likes
14.438
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
όπου δεν έχω πάει
Να αποκαταστήσω τη γεωγραφική τάξη. Η Ισλανδία ΔΕΝ είναι σκανδιναβική χώρα. Εντάσσεται μαζί με τις άλλες στις λεγόμενες "βόρειες" χώρες. Αν όμως το παρόν ερώτημα την περιλαμβάνει, σαφώς έχει τα σκήπτρα ως προς τη φύση ακολουθούμενη από τη Νορβηγία. Ως προς τις πρωτεύουσες μη έχοντας πάει Όσλο δεν μπορώ να έχω πλήρη εικόνα, αλλά απ΄όσα θυμάμαι γιατί πάνε και χρόνια τώρα θα έδινα το κουκί μου στην Στοκχόλμη.
 

Dimitris_A

Member
Μηνύματα
26
Likes
39
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αλασκα - Πάρκα ΗΠΑ
[QUOTE="hydronetta, post: 618712, member: Ως προς τις πρωτεύουσες μη έχοντας πάει Όσλο δεν μπορώ να έχω πλήρη εικόνα, αλλά απ΄όσα θυμάμαι γιατί πάνε και χρόνια τώρα θα έδινα το κουκί μου στην Στοκχόλμη.[/QUOTE]
Η Στοκχόλμη είναι σίγουρα ωραιότερη από το Όσλο .Το Όσλο είναι μια νεανική με καινούρια κτίρια πόλη αυτό που την βοηθάει να αναδειχθεί είναι η εξαιρετική δουλειά που έχει γίνει στην μαρίνα της πόλης
 

Attachments


Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.492
Μέλη
38.836
Νεότερο μέλος
ipagou

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom