Πλακιάς;

kitten1

Member
Μηνύματα
62
Likes
119
Επόμενο Ταξίδι
Μόλις γύρισα!
Ταξίδι-Όνειρο
Cuba!
Λέμε αύριο να πάμε μια βόλτα μέχρι τον Πλακιά Ρεθύμνου, ώστε να αποτελέσει αφετηρία για εξερεύνηση σε Πρέβελη, Δαμνόνι και (ίσως) Φραγκοκάστελλο. Έχει νυχτερινή ζωή (μπαράκια, χαλαρά καφέ) ή θα την βγάλουμε σε ταβέρνες, ξέρει κανείς;
 

LULLU

Member
Μηνύματα
3.519
Likes
7.754
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ταξίδι-Όνειρο
Νιγηρας-Μαλι
.. εχει τα παντα ..μονο πριν πας κανε ενα τηλ να δεις αν φυσα γιατι αν φυσα δεν μπορεις να σταθεις...το δε Φραγκοκαστελο ειναι κομματι μακρυα απο πλακια.,,,αλλος νομος ..
 

MJ 23

Member
Μηνύματα
233
Likes
23
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελωνη ...επιτελους
Ταξίδι-Όνειρο
οπουδηποτε στον κοσμο
Λέμε αύριο να πάμε μια βόλτα μέχρι τον Πλακιά Ρεθύμνου, ώστε να αποτελέσει αφετηρία για εξερεύνηση σε Πρέβελη, Δαμνόνι και (ίσως) Φραγκοκάστελλο. Έχει νυχτερινή ζωή (μπαράκια, χαλαρά καφέ) ή θα την βγάλουμε σε ταβέρνες, ξέρει κανείς;

Η Πρεβελη ειναι απλα μαγικη!!! Θα περασεις σουπερ.
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.701
Likes
6.316
Ταξίδι-Όνειρο
Βερακρούζ
Πέρνα κι από το χωρίο Σούδα Ρεθύμνου, δυτικά του Πλακιά.
μεγάλη παραλία, και μια καλή ψαροταβέρνα
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.607
Likes
9.864
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
δεν εχω παει,αλλα ειναι πολυ ωραια .. στο δαμνονι εχω παει ,εχει ενα ξενοδοχειο με πολλα σπορ κ τετοια διπλα στην παραλια,θα το ευχαριστηθεις πιστευω και εκει ..
 

kitten1

Member
Μηνύματα
62
Likes
119
Επόμενο Ταξίδι
Μόλις γύρισα!
Ταξίδι-Όνειρο
Cuba!
Μόλις Γύρισα!!

Πήγα Πλακιά και μόλις γύρισα!!! Τελικά ο Πλακιάς αποτελεί καταπληκτικό ορμητήριο για εκείνο το τμήμα του Ν. Ρεθύμνου! Πήγα Πρέβελη και Δαμνόνι και Σχοινάρια, περάσαμε πολύ ωραία!!! Ο Πλακιάς έχει τα πάντα από υποδομές (πλήθος δωματίων, ταβερνών και σούπερ μάρκετς), μερικά συμπαθητικά καφέ μπαρς και ταξί, diving centers κλπ κλπ. Νυχτερινή ζωή έχει, δεν ξέρω για ξενύχτι μέχρι πρωίας, αλλά ένα ποτάκι με κόσμο μπορείς να το πεις!!! Το Δαμνόνι είναι ωραία παραλία, αλλά λίγο πολύβουη μου φάνηκε, αν και δεν είχε μουσική, ούτε beach bar!!! Πάντως συνιστώ τον Πλακιά ως τέλειο σημείο εκκίνησης για Πρέβελη (πάει και καραβάκι!!!) και άλλες παραλίες Ν. Ρεθύμνου!!! Ευχαριστώ για τις πληροφορίες και ευτυχώς δεν φύσαγε!!!:D
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.607
Likes
9.864
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
αφου δεν φυσαγε τοτε ολα καλα ... ναι το δαμνονι ειναι ωραια για μεσα στην μερα,απο νυχτερινη ζωη ολοι πανε προς Πλακια .. Χαιρομαι που περασες ωραια,να μας ξαναρθεις :D
 

geohel

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
μολις γυρισα απο διακοπες στον πλακια απιθανη παραλια ειδικα αριστερα στο βραχο περιοχη παλιγρεμος συνδιαζει τα παντα
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.204
Μηνύματα
883.755
Μέλη
38.902
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom