Βουλγαρία Πληροφορίες για Αθήνα- Μπάνσκο, αεροπορικώς?

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.675
Likes
16.429
Δεν χρειάζεται να είσαι καλός σκιέρ για να πας στο Bansco...και μέτριος και αρχάριος να είσαι θα εξυπηρετηθείς τα μάλα ... όπως όλα σχεδόν τα χιονοδρομικά έχουν πίστες για σκιερ όλων των ικανοτήτων.... @Samion μην αποκαρδιώνεις τον κόσμο...
Αλλά ναι το μέρος είναι περισσότερο για σκι και για τίποτε άλλο...
Οι Βούλγαροι καλά κάνουν και το διαφημίζουν και το θεωρούν ως ένα απο τα καλύτερα στην Ευρώπη... πιστεύω και μεις αν είχαμε κάτι ανάλογο το ίδιο θα λέγαμε... απο κει και πέρα όποια σύγκριση με μεγάλα Ευρωπαϊκά χειμερινά θέρετρα Γαλλίας , Ελβετίας, Ιταλίας, Αυστρίας κλ είναι μάλλον ατυχής ...σκεφτείτε μόνο ότι κάποια χειμερινά θέρετρα ασχολούνται με το "άθλημα" ίσως και πάνω απο 100 και δεν έχουν μόνο σκι να προσφέρουν αλλά και άλλα αθλήματα άγνωστα στους περισσότερους απο μας που τα χαζεύουμε σε τίποτα χειμερινούς ολυμπιακούς αγώνες...
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.370
Likes
9.296
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Δεν χρειάζεται να είσαι καλός σκιέρ για να πας στο Bansco...και μέτριος και αρχάριος να είσαι θα εξυπηρετηθείς τα μάλα ... @Samion μην αποκαρδιώνεις τον κόσμο....
Ομολογω οτι τετοια σκεψη δεν την εκανα. Πως να "εξυπηρετηθει". Το λεω λοιπον αλλιως μηπως γινει κατανοητο και δεν "αποκαρδιωθει" κανεις: αν εισαι μετριος η αρχάριος σκιερ πετας τα λεφτα σου αν πας στο Μπανσκο μια και "εξυπηρετεισαι" αριστα σε ελληνικα χιονοδρομικα με λιγοτερο κοστος "εξυπηρετησης".
 

Greg12

New Member
Μηνύματα
3
Likes
2
Μήπως θα μπορούσε κάποιος να μου πει τι περίπου γίνεται με το χιονοδρομικό?Συγκεκριμένα,αν θέλουμε να πάμε στο χιονοδρομικό μια μέρα χωρίς να κάνουμε σκι,πόσα περίπου πληρώνεις(λιφτ+είσοδο? μόνο)?Οποιεσδήποτε περαιτέρω πληροφορίες θα εκτιμηθούν. :) Ευχαριστώ εκ των προτέρων
 

chris7

Member
Μηνύματα
3.099
Likes
23.961
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Καναδάς
Συγκεκριμένα,αν θέλουμε να πάμε στο χιονοδρομικό μια μέρα χωρίς να κάνουμε σκι,πόσα περίπου πληρώνεις(λιφτ+είσοδο? μόνο)?
Είσοδο δεν πληρώνεις. Πληρώνεις το λιφτ αλλά δεν θυμάμαι αν είναι 10 ευρώ ή 10 λέβα (5 ευρώ).
 

Greg12

New Member
Μηνύματα
3
Likes
2
Είσοδο δεν πληρώνεις. Πληρώνεις το λιφτ αλλά δεν θυμάμαι αν είναι 10 ευρώ ή 10 λέβα (5 ευρώ).
Με κίνδυνο να καταχραστώ την καλοσύνη σου chris7 μήπως ξέρεις περίπου τι γίνεται με το φαγητό στο μπανσκο γιατί εχω ακούσει διάφορα?Δηλαδή πόσο περίπου να υπολογίζω τη μέρα για δύο άτομα για το φαγητό?
 

chris7

Member
Μηνύματα
3.099
Likes
23.961
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Καναδάς
Με κίνδυνο να καταχραστώ την καλοσύνη σου chris7 μήπως ξέρεις περίπου τι γίνεται με το φαγητό στο μπανσκο γιατί εχω ακούσει διάφορα?Δηλαδή πόσο περίπου να υπολογίζω τη μέρα για δύο άτομα για το φαγητό?
Πολύ μεγάλες διακυμάνσεις στις τιμές για φαγητό. Έχω φάει και με 5 ευρώ το άτομο αλλά και με 20 ευρώ το άτομο. Έχεις πολλές επιλογές.
 

kougis

Member
Μηνύματα
328
Likes
210
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Καλημέρα.
Υπάρχουν ξενοδοχεία που σε παίρνουν από το αεροδρόμιο της Θεσσαλονίκης χωρίς χρέωση;
 

greg_thess

Member
Μηνύματα
993
Likes
547
Δεν νομίζω να γίνεται κάτι τέτοιο.Αν υπάρχει,η χρέωση φαντάζομαι θα είναι πάρα πολύ μεγάλη.Και επίσης αν υπάρχει,θα πρέπει να το ζητήσεις από το κάθε ξενοδοχείο ξεχωριστά αν προσφέρει τέτοια υπηρεσία.
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.372
Likes
6.871
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
[QUOTE="kougis, post: 608886, membeυπηρεσία ]Καλημέρα.
Υπάρχουν ξενοδοχεία που σε παίρνουν από το αεροδρόμιο της Θεσσαλονίκης χωρίς χρέωση;[/QUOTE]
Στο bulgariaski.com υπαρχει τετοια υπηρεσία για το αεροδρόμιο της Σόφιας. Ισως μετα από ερωτημα να το προσφερουν κ για θεσσαλονικη, αλλα θα σε βγει ο κούκος αηδονι. Αν βοκευουν οι ωρες προριμησε τα snow bus/χιονοκτελ των tzimas η explosivo travel
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
883.998
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom