Ανάφη Πληροφορίες για Ανάφη 1st time

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.310
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Θα πάμε στην Ανάφη 22-27 Αυγούστου και δεν κρατιέμαι!! :xalara:Έχει πάει κανείς πρόσφατα και μπορεί να μου πει αν θα χρειαστούμε μεταφορικό? Διαβάζω ότι οι δρόμοι είναι δύσκολοι αλλά είναι αρκετά παλιά άρθρα.
Δε θυμάμαι να έχει δύσκολους δρόμους σε καμία περίπτωση. Τουλάχιστον σε σχέση με άλλα νησιά...
Καλό είναι να υπάρχει μεταφορικό για την ευελιξία σας, δεν είναι όμως και απολύτως απαραίτητο στο συγκεκριμένο νησί. Ο,τι σας βολεύει.
Ποτά, φαγητά κτλ όλα στη χώρα, συν τη Μαργαρίτα στο Κλεισίδι και το Κτήμα στο Ρούκουνα, αν και πηγα πιο παλιά άξιζαν και τα δύο!
Εξαιρετική επιλογή, νησάρα, καλά να περάσετε.
 

Gioref

Member
Μηνύματα
163
Likes
133
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπέστη
Ταξίδι-Όνειρο
Καναδάς
Καλημέρα σε όλους :)
Θα πάμε στην Ανάφη 22-27 Αυγούστου και δεν κρατιέμαι!! :xalara:Έχει πάει κανείς πρόσφατα και μπορεί να μου πει αν θα χρειαστούμε μεταφορικό? Διαβάζω ότι οι δρόμοι είναι δύσκολοι αλλά είναι αρκετά παλιά άρθρα.

Οποιαδήποτε άλλη πρόταση για φαι, παραλίες, μπαρ κλπ. ευπρόσδεκτη !
Πάω σχεδόν κάθε καλοκαίρι στην Ανάφη έχουμε ένα δωματιάκι δικό μας εκεί και ησυχάζουμε μια εβδομάδα από το αυτός και την κούραση, πραγματικά μόνο εκεί ξεκουράζομαι...
Πάντα όμως παίρνω το αυτοκίνητο, αφενός γιατί οι συγκοινωνίες δεν είναι ότι καλύτερο και αφετέρου βοηθάει πολύ όταν πρέπει να αναχωρήσεις και περιμένεις το πλοίο..

Παραλίες γυρίστε το νησί με λίγο περπάτημα κατά μήκος του νησιού...
Σεπτέμβριο που πάμε εμείς συνήθως είμαστε μόνοι μας..
Φαγητό σουβλάκι σίγουρα στο Πέτρινο!!
 

Alpha14

Member
Μηνύματα
119
Likes
203
Εμείς πριν 3 χρόνια δεν είχαμε κανένα θέμα να μετακινουμαστε με λεωφορείο (μέναμε στη Χώρα).
Παίζουν καποιες αποστάσεις από τις στάσεις ως τις παραλίες, αλλά τίποτα τρομερό.
Από'κει και πέρα προφανώς αν θέλετε την ευκολία σας βοηθάει να έχετε μεταφορικό, απλα δεν είναι και απαραίτητο, όπως είπε κι ο ψηλός.
 

Evavoul

Member
Μηνύματα
21
Likes
16
Καλό μήνα παιδιά και ευχαριστώ για τις απατήσεις σας!!

Εμείς πριν 3 χρόνια δεν είχαμε κανένα θέμα να μετακινουμαστε με λεωφορείο (μέναμε στη Χώρα).
Παίζουν καποιες αποστάσεις από τις στάσεις ως τις παραλίες, αλλά τίποτα τρομερό.
Τέλεια! Μία καλή λύση ακούγεται να νοικιάσουμε μόνο για μια μέρα ή δύο και τις υπόλοιπες να είμαστε με το λεωφορείο.!

Εξαιρετική επιλογή, νησάρα, καλά να περάσετε.
Ευχαριστούμε πολύ!! Η Ανάφη ήταν στη λίστα μου για χρόνια έχω ακούσει τα καλύτερα!! :)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.737
Μέλη
38.880
Νεότερο μέλος
Adamamdia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom