Βέλγιο Πληροφορίες για Βέλγιο - Ολλανδία τα Χριστούγεννα

vasilis_emm

Member
Μηνύματα
62
Likes
50
Επόμενο Ταξίδι
το ψάχνω...
Ταξίδι-Όνειρο
ΠΕΡΟΥ
Καλησπέρα σε όλους,

Έχουμε κλείσει με το άλλο μου μισό για Βέλγιο απο τις 17-25 /12.
Άφιξη στο αεροδρόμιο charleroi στις 17/12 το μεσημέρι και επιστροφή απο Dusseldorf στις 25/12 πάλι μεσημέρι.
Έχω διαβάσει τις περισσότερες ιστορίες σχετικά με το που να πάω και τι να δώ και θα ήθελα τη βοήθειά σας για τα παρακατω:
17/12 άφιξη στο charleroi και θα πάμε στις Βρυξέλες όπου και θα μείνουμε 2 βράδια. Θα δούμε την πρώτη μέρα (17/12) τις βρυξέλες και την επόμενη (18/12) θα πάμε μονοήμερη (με το shopping ticket 10€) στην Αμβέρσα.
Την Δευτέρα 19/12 θα φύγουμε για Bruge όπου και θα μείνουμε 3 νύχτες (19-22/12). Στο τριήμερο αυτό θα επισκεφτούμε και την Γάνδη με μονομήμερη (είναι πολύ κοντά και απο ιστορίες που διάβασα στο forum δεν αξίζει να μπλέξω με check in - check out, οπότε θα μείνουμε στη μία πόλη και θα κάνουμε μονοήμερη στην άλλη).
Εδώ θέλω τα φώτα σας... δεν εχουμε βγάλει πρόγραμμα απο τις 22-25.
Οι σκέψεις είναι οι εξής:
1. Άμστερνταμ 22-24 ή 22-25 αλλά θα πρέπει να γυρίσουμε νωρίς Βρυξέλες για να πάρουμε το τραίνο για Dusseldorf (πετάμε στις 16:15).
2. Κολωνία 22-25 και απο κεί κατευθείαν στο αεροδρόμιο του Dusseldorf.
3. Να μείνουμε και τις υπόλοιπες ημέρες στο Βέλγιο (αλλά πού).
Ότι άλλες προτάσεις έχετε καλοδεχούμενες.
Επίσης συμφέρει να βγάλουμε την rail pass για 10 διαδρομές με 76€?
Περιμένω τις απαντησεις σας γιατί δεν έχουμε και πολύ χρόνο!!
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.045
Likes
41.081
Η διαδρομή Άμστερνταμ Βρυξέλλες Ντύσσελντορφ σε ενα πρωί θεωρώ ότι είναι ανέφικτη. Γιατι να μην αναζητήσετε απ ευθείας μεταφορά απο Αμστερνταμ στο Ντύσσελντορφ; Μιλάμε πάντα για ημέρα Χριστουγέννων στις 25, δεν ξέρω κατά ποσό όλα θα κινούνται όπως τις καθημερινές.
Ακόμη και η ημερήσια Βρυξέλλες Αμβέρσα Βρυξέλλες και μετά Γάνδη και Μπρυζ θα μπορούσε να αποφευχθεί αφού η Αμβέρσα και η Γάνδη συνδέονται σε μια ώρα και γλυτωνετε λεφτά και χρόνο. Δηλαδή θα έβγαζα άλλο πλάνο
Πχ πρώτα Μπρυζ, μετά Γάνδη, απο εκει Αμβέρσα με διανυκτέρευση, μετά Άμστερνταμ και στο τέλος Βρυξελλες
Σε κάθε περίπτωση πρέπει να τσεκάρεις τιμές ξενοδοχείων το ταχύτερο αν δεν έχετε κλείσει. Προφανώς είναι στα ύψη λόγω Χριστουγέννων αλλά μπορεί να έχετε και λιγότερες επιλογές λόγω μικρής διαθεσιμοτητας
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
883.981
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom