Δονούσα Πληροφορίες για Δονούσα

panagiota_21

Member
Μηνύματα
29
Likes
0
καλησπερα σε 2 εβδομαδες σκεφτομαι να παω Δονουσα για λιγες μερες, μπορειτε να μου προτεινετε διαμονη και γενικα οτι θα μπορουσε να βοηθησει?ευχαριστωωω
 

dimmi

Member
Μηνύματα
20
Likes
5
Θα πάω κ γω τον Σεπτέμβρη, πηγαίνω πολύ συχνά. Δωμάτια θα βρεις πιστεύω ωστόσο αν θέλεις να είσαι σίγουρη γτ το νησί δεν έχει και πάρα πολλά καταλύματα στείλε μου να σου προτείνω η τσέκαρε εδώ ενδεικτικά

Ενοικιαζόμενα Δωμάτια

Markouli Studios
 

panagiota_21

Member
Μηνύματα
29
Likes
0
δονουσα

σε ευχαριστω !θα κοιταξω απλα θα ηθελα να μου προτεινεις που θα ηταν καλυτερα να μεινω να φαω και γενικα για την δονουσα δλδ θα χρειαστει να παρω μμ?
 

dimmi

Member
Μηνύματα
20
Likes
5
Όλα τα ενοικιαζόμενα είναι περιποιημένα και στις ίδιες τιμές. Όσο για το φαγητό ιδιαίτερα ποιοτικό και σε πολύ καλές τιμές. Να δοκιμάσεις οπωσδήποτε κοτόπιτα στο corona!
 

dimmi

Member
Μηνύματα
20
Likes
5
Όσο για το θέμα του μεταφορικού μέσου το βρίσκω περιττό, το νησί είναι μικρό. Το πλέον απομακρυσμένο σημείο από τον οικισμό απέχει 1 ώρα και 15 λεπτά με τα πόδια και είναι ένα πολύ όμορφο μονοπάτι. Εναλλακτικά μπορείς εκεί να φτάσεις με βάρκα ή με ταξί.
 

GEORGIALAK

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Καλησπέρα παιδιά! Καμία κίνηση για δονούσα φέτος ?! Χρειάζομαι πληροφορίες..για πόσες μέρες προτείνεται ότι μπορεί να μείνει κάποιος στο νησί χωρίς να "βαρεθεί"? αν και λίγο δύσκολο αν έχει ωραίες παραλίες αλλα καμιά φορά όταν δεν υπάρχει ποικιλία επιλογών.. οι παραλίες όντως είναι καταγάλανες και μπορούν να σε ξεκουράσουν? γνωρίζει κανείς ενοικιαζόμενα διαμερίσματα για 4 άτομα (με 2 κρεβατοκάμαρες ομως?). ευχαριστώ εκ των προτέρων!
 

Omi1986

Member
Μηνύματα
11
Likes
1
καλησπερα, καταφερα να βρω κατι στην δονουσα απο τις 27 και μετα και θελω γνωμες, ειναι το firoa studios , δεν εχει τα δωματια που ειναι διαθεσιμα στην ιστοσελιδα, αλλα μου προσεφεραν κατι κατω απο 30 ευρω και ηθελα να ρωτησω αν εχει καποιος μεινει εκει , στο συγκεκριμενο δωματιο, που λογω του οτι δεν εχει θεα ειναι τοσο φτηνο, ηταν απο τα λιγα που βρηκα και σε τετοια τιμη. Ευχαριστω εκ των ποροτερων οποιον ξερει κατι
 

papatomas7

Member
Μηνύματα
14
Likes
7
παιδια καλησπερα σκεφτομαι φετος να κανω ησυχες διακοπες τελοσ αυγύστου δονουσα και να κλεισω με κουφονησι.. για Δονούσα εχουμε καμια πληροφορία για διαμονη και για μετακινήσεις γιατι θα παμε χωρις αυτοκίνητο
 

GiannisP.

Member
Μηνύματα
103
Likes
177
Επόμενο Ταξίδι
Αλόννησος Aug 2020
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Hello from Donousa (με πέτυχες στο νησί). Για διαμονή αυτό που θα σου πω είναι να ετοιμάσεις μια λίστα με ο,τι δωμάτια βρεις στο google καλά να ξεκινήσεις να παίρνεις τηλέφωνα και να τους λες συγκεκριμένες ημερομηνίες (όχι αυθαίρετα). Αμάξι δε θα χρειαστείτε, έχει το νησί πουλμανακι του ΚΤΕΛ Νάξου, υπάρχει ένα ταξί και φυσικά τα πόδια σας. Μη ξεχνάμε και τη Δονούσα Μάγισσα, μια λατζα που σε κάνει το γύρο του νησιού και σε πάει στις παραλίες που θέλεις (Κέδρος, Λιβάδι που είναι η πιο απόμακρη λόγω πρόσβασης και Καλοταρίτισσα).
 

papatomas7

Member
Μηνύματα
14
Likes
7
Hello from Donousa (με πέτυχες στο νησί). Για διαμονή αυτό που θα σου πω είναι να ετοιμάσεις μια λίστα με ο,τι δωμάτια βρεις στο google καλά να ξεκινήσεις να παίρνεις τηλέφωνα και να τους λες συγκεκριμένες ημερομηνίες (όχι αυθαίρετα). Αμάξι δε θα χρειαστείτε, έχει το νησί πουλμανακι του ΚΤΕΛ Νάξου, υπάρχει ένα ταξί και φυσικά τα πόδια σας. Μη ξεχνάμε και τη Δονούσα Μάγισσα, μια λατζα που σε κάνει το γύρο του νησιού και σε πάει στις παραλίες που θέλεις (Κέδρος, Λιβάδι που είναι η πιο απόμακρη λόγω πρόσβασης και Καλοταρίτισσα).
ναι πεσ μου για τα δωματια ενδιαφερομαι . σ ευχαριστω πολυ
 

GiannisP.

Member
Μηνύματα
103
Likes
177
Επόμενο Ταξίδι
Αλόννησος Aug 2020
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Από δωμάτια εγώ έχω μείνει στο Ευήλιον, στο Pothiti's rooms και στο Voula's rooms. Μεγάλη μου λαχτάρα είναι ο Αποσπερίτης, γιατί με το που βγαίνεις από το δωμάτιο πατάς την αμμουδιά της παραλίας. Δες τα δρομολόγια του πλοίου τις ημερομηνίες που θες και ξεκινάς να παίρνεις τηλέφωνα.
 

papatomas7

Member
Μηνύματα
14
Likes
7
Από δωμάτια εγώ έχω μείνει στο Ευήλιον, στο Pothiti's rooms και στο Voula's rooms. Μεγάλη μου λαχτάρα είναι ο Αποσπερίτης, γιατί με το που βγαίνεις από το δωμάτιο πατάς την αμμουδιά της παραλίας. Δες τα δρομολόγια του πλοίου τις ημερομηνίες που θες και ξεκινάς να παίρνεις τηλέφωνα.
ευχαριστω πολυ
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.110
Μηνύματα
880.635
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom