Δανία Πληροφορίες για Κοπενχάγη

Kostass

Member
Μηνύματα
213
Likes
362
δυστυχως αν δεν κλεισεις 100 χρονια νωριτερα,περιοριζονται κατα πολυ τα καταλυματα. οπως βλεπεις κι εγω ειχα κλεισει εδω Screenshot σχεδον 8 μηνες πριν τη διαμονη που ηταν τελος Αυγουστου 2021 καπου στα 500€ για τετρακλινο και για 3 διανυκτερευσεις.
τωρα εχει τα υπερδιπλασια νομιζω.
ή θα τα σκασεις χοντρα λοιπον ή θα κοιταξεις αλλο προορισμο και θα αφησεις την Κοπεγχαγη για καποια αλλη στιγμη οταν θα μπορεσεις να κανεις προγραμματισμο πολυ νωριτερα.
 
Last edited:

taniakar

Member
Μηνύματα
245
Likes
125
Επόμενο Ταξίδι
Vienna, Bratislava!
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γύρος του κόσμου
Τοσο πλεον κλεινουμε Ιουλη μηνα σε ελληνικο νησι,το εκλεισες προχθες :haha: περα απο τη πλακα πιο φθηνο δε παιζει να βρεις εκτος αν κοιτας κ σε χοστελ με κοιτωνες,εγω δε κοιταω ποτε γιατι εχω θεμα με τα κοινοχρηστα μπανια!
Όχι κοινόχρηστο μπάνιο με τίποτα. Λίγο οικονομικοτερα βρήκα κάτι ξενοδοχεία wake up copenhagen. Έχει μείνει κανείς? Σε καλό σημείο είναι πάντως..
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.084
Likes
1.953
Όχι κοινόχρηστο μπάνιο με τίποτα. Λίγο οικονομικοτερα βρήκα κάτι ξενοδοχεία wake up copenhagen. Έχει μείνει κανείς? Σε καλό σημείο είναι πάντως..
Οπως το ειδα καλο φαινεται αν ειναι πιο φθηνο απο το αλλο γιατι οχι?
 

V.Skitz

Member
Μηνύματα
8
Likes
8
@taniakar Εγώ που πήγα το Οκτωβρίο, είχα μείνει στο Wakeup Copenhagen, Bernstorffsgade, ήταν σε καλό σημείο, οικονομικό, καθαρό και οι υπάλληλοι εξυπηρετικοί. Απλά αν ταξιδεύεις με κάποιον και θα μοιραστείτε το κρεβάτι να ξέρετε ότι στο μπάνιο παρόλο που είναι ιδιωτικό μέσα στο δωμάτιο με πόρτα που κλεινει, δεν έχει καθόλου ηχομόνωση, ακούγονται τα πάντα.
 

Depidim

New Member
Μηνύματα
3
Likes
1
Καλησπέρα σε όλα τα μέλη. Είμαι νέα στην ομάδα. Στις αρχές Σεπτέμβρη , ημέρα Σάββατο , στις 23:00 θα φτάσω στο αεροδρόμιο της Κοπεγχάγης , σε ταξίδι μου προς την Ισλανδία( ως ενδιάμεση στάση) . Η επόμενη πτήση μου θα είναι στις 8:00π.μ. Πιστεύετε οτι αξίζει να βγούμε Κοπεγχάγη εκείνη την ώρα, τόσο αργά και πού θα μπορούσαμε να πάμε για κανα τρίωρο , ώστε να περάσει η ώρα μας. Θα με ενδιέφερε εαν είναι ασφαλές . Θα έχουμε μαζί μας και χειραποσκευές και θα είμαστε 4 άτομα, εκ των οποίων ο ένας παιδί. Ευχαριστώ.
 

Fat Man

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Σίγουρα αξίζει! Τουλάχιστον αν πάτε σε ξενοδοχείο με δωρεάν φαγητό. Οσο περισσότερο είστε εκεί, τόσο πιο πολύ θα φάτε, οπότε τόσο το καλύτερο. (Τουλάχιστον έτσι σκέφτομαι εγώ, δεν ξέρω για εσάς)
 

Depidim

New Member
Μηνύματα
3
Likes
1
Σίγουρα αξίζει! Τουλάχιστον αν πάτε σε ξενοδοχείο με δωρεάν φαγητό. Οσο περισσότερο είστε εκεί, τόσο πιο πολύ θα φάτε, οπότε τόσο το καλύτερο. (Τουλάχιστον έτσι σκέφτομαι εγώ, δεν ξέρω για εσάς)
ΣΤΗ διάθεσή μας θα έχουμε από τα μεσάνυχτα ως τις 4 τα ξημερώματα,γι αυτο ρωτάω πληροφορίες.Δεν θα πάμε σε ξενοδοχείο,θα είμαστε στο αεροδρόμιο της Κοπεγχάγης ,αφού η πτήση μας θα είναι 8 το πρωί ,με 2 ωρες νωρίτερα παράδοση αποσκευών τουλάχιστον.Ευχαριστώ
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.084
Likes
1.953
Καλησπέρα κι από μένα .Μήπως ξέρει κάποιος να με βοηθήσει με το παρακάτω:Ταξιδεύουμε αρχές Σπτεμβρίου Ισλανδία με ενδιάμεση στάση στο αεροδρμιο της Κοπεγχαγης,όπου θα μείνουμε 8 ωρες ,με διαθέσιμες να βγούμε 4 ώρες.θα είναι όμως 11:30 το βράδυ ως τις 4 τα ξημερώματα Σάββατο προς κυριακή.Είναι εύκολο και ασφαλές να πάμε στο κέντρο για μια βόλτα,καθώς θα έχουμε και χειραποσκευές;Επίσης αν ναι,που θα ήταν ωραία να πάμε τόσο βράδυ;Διάβασα οτι κλείνουν τα πάντα μετά τις 12 ,ακόμα και Σάββατο βράδυ.Ευχαριστώ
Ευκολο κ ασφαλες μπορει να ναι αλλα με τα παντα κλειστα,ποιο το νοημα να βγεις να δεις την πολη?τι θα κανετε τοσο αργα?
 

Depidim

New Member
Μηνύματα
3
Likes
1
Ευκολο κ ασφαλες μπορει να ναι αλλα με τα παντα κλειστα,ποιο το νοημα να βγεις να δεις την πολη?τι θα κανετε τοσο αργα?
Μα για αυτό σκέφτομαι αν αξίζει για να περάσει λίγο η ώρα μας να βγούμε εκτός αεροδρομίου, αλλά με όλες τις πληροφορίες που συλλέγω , μάλλον καταλήγω κι εγώ οτι δεν έχει νόημα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.292
Μέλη
38.893
Νεότερο μέλος
stefanoss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom