Κύθηρα Πληροφορίες για Κύθηρα!!!!!!

ribo7

Member
Μηνύματα
176
Likes
169
Παιδιά με ρωτάει ένας ξένος συνάδελφος μου με τι άλλο νησί συνδιάζονται τα Κήθυρα!! Αδύνατον έτσι? Να του πω να περιηγηθεί απέναντι προς Μονεμβασιά, Μάνη κλπ, αλλά έχει καλή σύνδεση από Κήθυρα προς Πελοπόννησο? Με ποιο μέρος βασικά συνδέεται καλά?
 

barkour

Member
Μηνύματα
1.162
Likes
5.057
Ονειρεμένο Ταξίδι
Υεμενη
Μονο με Γυθειο . 3-4 ωρες , καθε μερα , νομιζω...
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.336
Likes
14.199
Παιδιά με ρωτάει ένας ξένος συνάδελφος μου με τι άλλο νησί συνδιάζονται τα Κήθυρα!! Αδύνατον έτσι? Να του πω να περιηγηθεί απέναντι προς Μονεμβασιά, Μάνη κλπ, αλλά έχει καλή σύνδεση από Κήθυρα προς Πελοπόννησο? Με ποιο μέρος βασικά συνδέεται καλά?
Από Νεάπολη έχει δρομολόγια/σύνδεση.Επίσης είχε δρομολόγια από/πρός Κρήτη.Ίσως τον ενδιαφέρει.
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.089
Likes
44.963
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Παιδιά με ρωτάει ένας ξένος συνάδελφος μου με τι άλλο νησί συνδιάζονται τα Κήθυρα!!
Επειδή το 'χα ψάξει, Αντικύθηρα, Ελαφόνησο που είναι τα κοντινά κι εντός της «εμβέλειας» του δρομολογίου του πλοίου.
 

KaterinaJ

Member
Μηνύματα
422
Likes
512
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία
Για Αντικύθηρα είναι λίγο δύσκολο. Ισως με συνδυασμό των δρομολογιων των δύο πλοίων

Aqua jewel
F/Β Aqua Jewel | Timetable | Kythira Island - Travel Guide - Greece

Πορφυρούσα
Ο/Γ- Ε/Γ Πορφυρούσα | Δρομολόγια Νεάπολη - Κύθηρα καθημερινά | Κύθηρα - Ταξιδιωτικός Οδηγός - Ελλάδα

Απο/προς Νεάπολη εχει καθημερινά δρομολόγια

Ελαφόνησος-Κύθηρα-Κρήτη είναι το πιο βολικό

Επίσης θα πρέπει να φροντιστεί εγκαίρως (πολύ) η διαμονή γιατί υπάρχει μεγάλη ζήτηση για το καλοκαίρι
 

thanos75

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
3.395
Επόμενο Ταξίδι
μάλλον Παρίσι
Ονειρεμένο Ταξίδι
Καλιφόρνια-Χαβάη
Τα Κύθηρα συνδέονται με Γύθειο, Αντικύθηρα και Κίσσαμο (Καστέλι) Χανίων . Από την Κίσσαμο μαλιστα μπορεί να δει κανείς πολύ πολύ εύκολα και την καταπληκτική παραλία του Μπαλου, αλλά και τα Φαλασαρνα. Είναι ένα ενδιαφέρον σενάριο νομιζω. Σε καθημερινή βάση από Κύθηρα, υπάρχει σύνδεση με Νεάπολη Λακωνίας, από όπου εύκολα βλέπετε Μονεμβασιά και όλη αυτή την πανέμορφη περιοχή γενικά
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.115
Μηνύματα
880.697
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom