Λευκάδα Πληροφορίες για Λευκάδα

Μηνύματα
31
Likes
8
Ταξίδι-Όνειρο
ΠΑΝΤΟΥ με καλη παρεα!
Κι εγω Βασιλικη ειχα μεινει... Πολυ ικανοποιημενος με τις αποστασεις... Και το μερος πολυ καλο για βολτες...χωρις να χρειαζετε το αυτοκινητο για το παραμικρο.
Βεβαια θελει υπομονη στο θεμα παρκιν την περιοδο του αυγουστου :cool:
 

jk32

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Καλήσπερα σας ! Είμαι καινούργιο μέλος της παρέας και το όνομα μου είναι Γίαννης.
Ενδιαφέρομαι να πάω φέτος Λευκάδα μαζί με την κοπελία απο 26/08 εως 4/9 σχεδόν 10 διανυκτερεύσεις δηλαδή...
Το μόνο πρόβλημα μου είναι οτι σε όποιον έχω πεί για Λευκάδα-Ιόνιο με έχουν αποτρέψει να πάω μόνο και μόνο γιατί μου λένε οτι τετοία περίοδο στο Ιόνιο αρχίζουν οι βροχές και το κρύο..... !!!
Γνωρίζει κανείς αν ισχυεί κάτι τέτοιο εκείνη την περίοδο ???
HELP ME....... :(
 

evie131284

Member
Μηνύματα
154
Likes
24
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Υορκη και Μπορα Μπορα
Καλήσπερα σας ! Είμαι καινούργιο μέλος της παρέας και το όνομα μου είναι Γίαννης.
Ενδιαφέρομαι να πάω φέτος Λευκάδα μαζί με την κοπελία απο 26/08 εως 4/9 σχεδόν 10 διανυκτερεύσεις δηλαδή...
Το μόνο πρόβλημα μου είναι οτι σε όποιον έχω πεί για Λευκάδα-Ιόνιο με έχουν αποτρέψει να πάω μόνο και μόνο γιατί μου λένε οτι τετοία περίοδο στο Ιόνιο αρχίζουν οι βροχές και το κρύο..... !!!
Γνωρίζει κανείς αν ισχυεί κάτι τέτοιο εκείνη την περίοδο ???
HELP ME....... :(
Γεια σου Γιαννη πέρυσι ημουν στη Λευκάδα κι εγω απο τις 21-30 Αυγουστου..και ειχε ενα ακιρο ΖΕΣΤΟΤΑΤΟ!!
Δεν ξερω αν ετυχε σε εμας να εχει καλο καιρο..οποτε καλυτερα να σε συμβουλεωει καποιος πιο ειδικο!
Αλλα εμεις δεν ειχαμε δει ιχνος συννεφου!
Οποτε απο εμενα εχεις +1
 

Kat - Sta

Member
Μηνύματα
35
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
ΗΡΑΚΛΕΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΜΑΛΔΙΒΕΣ
για τα υπολοιπα, επειδη ειναι η αποψη σου, δεν θα πω κατι, αλλα για το υστερογραφο σου θα διαφωνησω, γιατι εχω κανει την εκδρομη μεχρι Φισκαρδο και Ιθακη και ηταν πολυ ομορφα! Το αν καποιος ειπε οτι εχει παραπονα και σου το μετεφερε σαν πληροφορια, δεν σημαινει οτι δεν αξιζει να το κανεις.... Εμεις και μπανιο καναμε στο "Γιδακι" και χρονο στην Ιθακη ειχαμε και στο Φισκαρδο, και πηγαμε και στον Σκορπιο (ξανα για μπανακι) και στην Σπηλια που ανεφερες παραπανω και καθολου κουραστικα ηταν . Ηταν "γεμάτη" εκδρομη και ωραια εμπειρια.:D
Κι εμενα μαρεσε αυτη η εκδρομη
ΦΙσκαρδο εξαιρετικα γοητευτικο!
Γιδακι σουπερ γαλαζοπρασινα νερακια !
Θυμάμαι και κατι σουπερ βαφλες στο λιμανακι στην Ιθακι!:D
 

Kat - Sta

Member
Μηνύματα
35
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
ΗΡΑΚΛΕΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΜΑΛΔΙΒΕΣ
Ουτε εγω ενθουσιαστηκα με Λευκαδα παντως!
Σαν νησι δεν ειναι κατι το εξαιρετικο αλλα δεν ειμαι αντικειμενικος κριτης μαις που ειμαι καθαρη λατρης Κυκλαδων και Κρητης και οτιδηποτε αλλο μου φαινεται
υποδεέστερο .
Αυτα που μειναν απο Λευκαδα ηταν η θεα του δωματιου που μεναμε που ηταν τα Πριγκηπονησα που ταν πανεμορφα(μεναμε σε ενα υψωμα στο νυδρι)
Παραλιες : Καθισμα ,Εγκρεμνοι , Αγ . Νικητας και Ofc Πορτο Κατσικι απίστευτο!!!!
Τελειο φρεσκο αφθονο και σε πολυ καλες τιμες ψαρακι και οστρακα στα Συβοτα.
Απο νυχτερινη ζωη οχι τιποτα το ιδιατερο ενα bech bar στο Νυδρι κατι ελεγε αλλα τιποτα το ιδιατερο.
 
Last edited by a moderator:

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.728
Επόμενο Ταξίδι
?
εμενα η λευκαδα μου αρεσε αρκετα..εχει τα πιο κρυσταλλινα νερα και εκπληκτικες παραλιες..
εγω προσωπικα προτιμω το ιονιο..το αγαπαω..δεν με εχει απογοητευσει.φετος πηγαινοντας στην κερκυρα και τους παξους θα εχω γυρισει ολο το ιονιο..και ειμαι σιγουρος πως και η κερκυρα δεν θα με απογοητευσει..

εχω παει φυσικα και στο αιγαιο.εχει κι αυτο τις ομορφιες του.καθε μερος εχει θετικα και αρνητικα..

η λευκαδα εχει μοναδικες παραλιες,οι εγκρεμνοι και το πορτο κατσικι απ τις καλυτερες τις ελλαδας,μια ομορφη χωρα,μια σχετικα ησυχη νυχτερινη ζωη και καθολου ταλαιπορια στις μετακινησεις μιας και πας μονο με το αυτοκινητο σου..
 

ANEL

Member
Μηνύματα
1.029
Likes
340
Καλήσπερα σας ! Είμαι καινούργιο μέλος της παρέας και το όνομα μου είναι Γίαννης.
Ενδιαφέρομαι να πάω φέτος Λευκάδα μαζί με την κοπελία απο 26/08 εως 4/9 σχεδόν 10 διανυκτερεύσεις δηλαδή...
Το μόνο πρόβλημα μου είναι οτι σε όποιον έχω πεί για Λευκάδα-Ιόνιο με έχουν αποτρέψει να πάω μόνο και μόνο γιατί μου λένε οτι τετοία περίοδο στο Ιόνιο αρχίζουν οι βροχές και το κρύο..... !!!
Γνωρίζει κανείς αν ισχυεί κάτι τέτοιο εκείνη την περίοδο ???
HELP ME....... :(
λάθος σου είπαν...;)
να περάσετε πολύ-πολύ όμορφα!
 

jk32

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Μηπως γνωριζει κανεις καποιο ξενοδοχειο-ενοικιαζομενα δωματια κοντα στην Λευκαδα αλλα οχι μεσα ??? Μου εχουν πει να αποφυγω το Νυδρι γιατι εχει πολυ φασαρια και τουριστες και καθολου ελληνες.....
 

ANEL

Member
Μηνύματα
1.029
Likes
340
έχουν ήδη αναφερθεί αρκετά..ψάξε λίγο στην αναζήτηση πληροφοριών και κάτι θα βρεις!
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.836
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom