Λευκάδα Πληροφορίες για Λευκάδα

gko17

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
μπορεις να μου πεις μηπως ποια βρηκες?Γιατι εγω ακομα δεν εκλεισα και τα πιο φθηνα που βλεπω ειναι στα 60Ε!
 

Panos84

Member
Μηνύματα
185
Likes
68
Ταξίδι-Όνειρο
Los Santos, San Andreas
Καλησπερα και απο μενα!Φιλε tziminhio και γω ειμαι ακριβως ιδια περιπτωση με σενα και ψαχνω για Λευκαδα διακοπες με την κοπελα μου.Απ'αυτα που εχω δει παντως δε νομιζω να βρεις σε καμια περιπτωση τοσο φθηνο δωματιο στον Αγ.Νικήτα.Εμενα οι ερωτησεις μου ειναι αλλες αν μπορει καποιος να βοηθησει:
Αρχικα στον Αγ.Νικητα εχει καθολου νυχτερινη ζωη ή εστω στην γυρο περιοχη?Δε ψαχνουμε τιποτα τρελο,απλα καποιο μπαρ για κανενα κοκτειλακι και καμια βολτα ή θα αναγκαζόμαστε να πηγαινουμε καθε βραδυ στην πολη?
Σκεφτομαστε να νοικιασουμε μηχανακι.Θα βολεψει ή οι αποστασεις ειναι τεραστιες?Και επισης στον Αγ.Νικητα υπαρχουν ενοικιαζομενα ή θα πρεπει να το νοικιασουμε απτην πολη? (γιατι αποτι ειδα το χωριο ειναι πολυ μικρο)
Η αλλη επιλογη μας ειναι διαμονη στον Αγ.Ιωαννη που ειναι πιο κοντα στην πολη αλλα πιο μακρια απο παραλιες και Βασιλικη.Τι προτεινετε?
Συγγνωμη αν σας κουρασα αλλα οπως καταλαβενετε οι αποριες ειναι πολλες :p
Ο Άγιος Νικήτας έχει μια σχετική ζωή, έχει 3-4 μαγαζάκια για το ποτό σου, χαλαρές καταστάσεις βέβαια. Όλα είναι σε έναν πεζόδρομο, από τον κεντρικό δρόμο μέχρι την θάλασσα.

Οι αποστάσεις μεταξύ Α. Νικήτα και Λευκάδας δεν είναι μεγάλες, αλλά είναι μετριότατο το οδικό δίκτυο και είναι κουραστικό. Ειδικά τη νύχτα.

Από ενοικιαζόμενα...αμέτρητα. Ανάλογα με το τι ψάχνεις. Πάντως να ξέρεις ότι εκείνη η πλευρά του νησιού, είναι ακριβότερη στο θέμα διαμονή σε σχέση με την άλλη, που είναι Λυγιά, Νυδρί κτλ.
 
Last edited:

tziminhio

Member
Μηνύματα
192
Likes
73
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
μπορεις να μου πεις μηπως ποια βρηκες?Γιατι εγω ακομα δεν εκλεισα και τα πιο φθηνα που βλεπω ειναι στα 60Ε!
Φίλε μου εγώ μπήκα εδώ http://www.greekhotels.gr/gr/greek_...fkada_hotels/agios_nikitas_hotels.asp?id=1179 και έκλεισα στο green view με 40. Επίσης, αλλά 2-3 δωμάτια έπαιζαν στα 45-50. Άλλος ένας μου είπε 35. Απλά βιάσου γτ δεν έχουν και πολλά δωμάτια. Στο green view ήταν το τελευταίο απ' ότι μου είπε.
 

ZoeP

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Καλησπέρα παιδιά,
Σκεφτομαί φέτος να κάνω τις διακοπές μου στην Λευκάδα αλλά επειδή ειναι μεγάλο νησί δεν μπορώ να βρω ακρή για το που να μείνω κ οι απόψεις διίστανται.. Μήπως μπορεί να με βοηθήσει κανείς? Ψάχνω για ενα ήσυχο μέρος σχετικά που να είναι κοντά η παραλία κ φαγητό αλλά να είμαι κοντά σε χαλαρά μπαράκια. Σας φώτισα!!! :p

Ευχαριστώ προκαταβολικά!!!
 

elsaxatzi

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Κο Σαμούι
Ταξίδι-Όνειρο
Μπόρα Μπόρα
Καλησπέρα παιδιά,
Σκεφτομαί φέτος να κάνω τις διακοπές μου στην Λευκάδα αλλά επειδή ειναι μεγάλο νησί δεν μπορώ να βρω ακρή για το που να μείνω κ οι απόψεις διίστανται.. Μήπως μπορεί να με βοηθήσει κανείς? Ψάχνω για ενα ήσυχο μέρος σχετικά που να είναι κοντά η παραλία κ φαγητό αλλά να είμαι κοντά σε χαλαρά μπαράκια. Σας φώτισα!!! :p

Ευχαριστώ προκαταβολικά!!!
Καλησπέρα, εγώ θα σου πρότεινα να μείνεις Βασιλική, έχει εκδρομές προς Αγιοφύλλι και Πόρτο Κατσίκι (οι καλύτερες παραλίες του νησιού για εμένα, ειδικά το Αγιοφύλλι αξίζει να το επισκεφτείς), συνδέεται επίσης με Κεφαλλονιά & Ιθάκη. Έχει όμορφο παραλιακό πεζόδρομο με εστιατόρια & καφέ. Επίσης θα σου δοθεί η ευκαιρία να δοκιμάσεις wind surfing, , έχει παραλία με αβαθή νερά για αρχάριους σέρφερ ( ακόμη και εγώ δοκίμασα, που δεν έχω καμία σχέση με το άθλημα). Είναι ήσυχο μέρος αλλά έχει και πραγματάκια να κάνεις. Αυτά από εμένα, καλά να περάσεις!
 

ZoeP

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Καλησπέρα, εγώ θα σου πρότεινα να μείνεις Βασιλική, έχει εκδρομές προς Αγιοφύλλι και Πόρτο Κατσίκι (οι καλύτερες παραλίες του νησιού για εμένα, ειδικά το Αγιοφύλλι αξίζει να το επισκεφτείς), συνδέεται επίσης με Κεφαλλονιά & Ιθάκη. Έχει όμορφο παραλιακό πεζόδρομο με εστιατόρια & καφέ. Επίσης θα σου δοθεί η ευκαιρία να δοκιμάσεις wind surfing, , έχει παραλία με αβαθή νερά για αρχάριους σέρφερ ( ακόμη και εγώ δοκίμασα, που δεν έχω καμία σχέση με το άθλημα). Είναι ήσυχο μέρος αλλά έχει και πραγματάκια να κάνεις. Αυτά από εμένα, καλά να περάσεις!


@elsaxatzi ευχαριστω πολυ!!!! κατι ακουσα κ για Άγιος Νικήτα είναι καλά???
 

veronikos

Member
Μηνύματα
42
Likes
55
Καλησπέρα παιδιά,
Σκεφτομαί φέτος να κάνω τις διακοπές μου στην Λευκάδα αλλά επειδή ειναι μεγάλο νησί δεν μπορώ να βρω ακρή για το που να μείνω κ οι απόψεις διίστανται.. Μήπως μπορεί να με βοηθήσει κανείς? Ψάχνω για ενα ήσυχο μέρος σχετικά που να είναι κοντά η παραλία κ φαγητό αλλά να είμαι κοντά σε χαλαρά μπαράκια. Σας φώτισα!!! :p

Ευχαριστώ προκαταβολικά!!!
http://anthiasgarden.gr/pages/gr/lefkada-apartments-accommodation-images.php

Έμεινα για δέκα μέρες το 2011 και είχα μείνει πολύ ευχαριστημένος.

Πρίν λίγο καιρό πήγαν οι γονείς μου όπου και πάλι πέρασαν υπέροχα.

Υπέροχος τόπος διαμονής που το έχουν υπέροχοι άνθρωποι...
 

travel_light

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Καλημέρα στην παρέα! Αρχές Αυγούστου θα πάμε με αμάξι για 4 βραδυα λευκάδα, με σκοπό παραλίες( Κάθισμα,Αγιος Νικήτας,Πόρτο Κατσίκι,Εγκρεμνοι ) όλη μέρα χαλαρή έξοδο το βράδυ. Που θα προτείνατε να μείνουμε?
 

prefontaine

Member
Μηνύματα
132
Likes
176
Επόμενο Ταξίδι
Σικελία
Ταξίδι-Όνειρο
Όκλαντ , Νέα Ζηλανδία
Καλημέρα στην παρέα! Αρχές Αυγούστου θα πάμε με αμάξι για 4 βραδυα λευκάδα, με σκοπό παραλίες( Κάθισμα,Αγιος Νικήτας,Πόρτο Κατσίκι,Εγκρεμνοι ) όλη μέρα χαλαρή έξοδο το βράδυ. Που θα προτείνατε να μείνουμε?
Με τα δεδομένα που δίνεις προσωπικά θα πρότεινα Άγιο Νικήτα προκειμένου να είσαι κοντά στις παραλίες και ένα πολύ χαλαρό ποτό είτε εκεί είτε με αυτοκίνητο Λευκάδα.
Επόμενη επιλογή σας Λευκάδα.
Αφού οι παραλίες που σας ενδιαφέρουν βρίσκονται από την μια μεριά μόνο τότε γίνεται πιο εύκολη η αναζήτησή σας.
 

travel_light

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Ευχαριστώ πολύ! Για Νυδρι, Βασιλική βράδυ αξίζει? Δεν ξέρω αν υπάρχει κάποιο άλλο αξιοθέατο που παραλείπω!
 

prefontaine

Member
Μηνύματα
132
Likes
176
Επόμενο Ταξίδι
Σικελία
Ταξίδι-Όνειρο
Όκλαντ , Νέα Ζηλανδία
Ευχαριστώ πολύ! Για Νυδρι, Βασιλική βράδυ αξίζει? Δεν ξέρω αν υπάρχει κάποιο άλλο αξιοθέατο που παραλείπω!
Δεν βρίσκω για ποιό λόγο να χρειαστεί να κάνεις τόσο χιλιόμετρα βράδυ (ειδικά Βασιλική που είναι στα νότια)..Εαν θές να δείς την Βασιλική μπορείς να κάνεις μια βόλτα όταν κατέβεις Πόρτο Κατσίκι-Εγκρεμνούς που είναι σχετικά κοντά.
Το Νυδρί είναι τουριστικό. Μια χαρά για ποτάκι αλλά με αρκετή βαβούρα για τα δικά μου δεδομένα. Αξίζει εαν είχατε παραπάνω μέρες να παίρνατε από εκεί το καραβάκι για μια ημερήσια κρουαζιέρα προς Ιθάκη-Φισκάρδο (Κεφαλλονιά) - Σκορπιό.
 
Last edited:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.204
Μηνύματα
883.699
Μέλη
38.900
Νεότερο μέλος
Arte_miss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom