Σλοβενία Πληροφορίες για Λιουμπλιάνα

Marios_Gr

Member
Μηνύματα
520
Likes
2.572
Σκέφτομαι για ένα ολιγοήμερο ταξιδάκι στην πρωτεύουσα της Σλοβενίας τον Ιούλιο, τώρα που η Aegean έχει απευθείας πτήσεις. Ψάψνω για οποιαδήποτε πληροφορία θα ήταν χρήσιμη, από τον αριθμό των ημερών, μέχρι διαμονή, αξιοθέατα και καιρικές συνθήκες. :)
 
Μηνύματα
5
Likes
0
καλησπέρα ! Ας με βοηθήσει κάποιος παιδιά !!! θα πάω Λιουμπλιάνα , Σάλτσμπουργκ και Ζυρίχη , έχει πάει κανείς να μου πει τι αξίζει να δω σε κάθε μέρος που θα κάτσω από δύο μέρες , και που να πάω για φαγητό ;;;; ευρχαριστώ!!!!!
 
Μηνύματα
5
Likes
0

billstamaniac

Member
Μηνύματα
71
Likes
86
Καλησπέρα έχεις πάει κανεις προσφατα για να προτείνει καναν καλό ξενοδοχείο σε καλή τοποθεσία ;
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.726
Επόμενο Ταξίδι
?
Καλησπέρα έχεις πάει κανεις προσφατα για να προτείνει καναν καλό ξενοδοχείο σε καλή τοποθεσία ;
Για ξενοδοχείο θα ψάξεις γύρω από την πλατεία Preseren. Βέβαια η Λιουμπλιάνα είναι πολύ μικρή πόλη οπότε οπουδήποτε κάτω από το κάστρο, στην κεντρική πλατεία και κοντά στον ποταμό θα είσαι καλά. Αν ψάξεις θα δεις υπερβολικά καλές τιμές στα ξενοδοχεία εως εξευτελιστικές. Το θέμα είναι ποια κατηγορία ξενοδοχείου θες.
 

billstamaniac

Member
Μηνύματα
71
Likes
86
καλησπέρα ξανα ,
θα ταξιδεύσουμε από Ιταλία προς Λουμπλιάνα και θα έχουμε στην διάθεση μας 3,5 μέρες γενικά τι αξίζει να δούμε εγώ έχω σκεφτεί το παρρακάτω

- Πρώτη μέρα θα φτάσουμε απόγευμα κατά τις 4 οποτε θα την πάμε με καμια βόλτα στην πόλη
- Δευτερη μερα να παμε μονοημερη σε λιμνη μπλεντ κ αν μας φτάσει ο χρονος να πεταχτούμε κ μεχρι Αυστρία Φιλαχ ή καποιο άλλο μερος
- Τρίτη μερα όλη στην λουμπλιάνα ( τι να δούμε; )
- Τέταρτη καμια χαλαρη βολτουλα κ όπως φέυγουμε παμε προς τα σπήλαια ,από ότι είδα υπάρχουν δύο . ποίο αξίζει περισσότερο ;
 

Marios_Gr

Member
Μηνύματα
520
Likes
2.572
Στη Λουμπλιάνα ενδιαφέρον έχει το κάστρο, αλλά και μία βόλτα στο πάρκο Τίβολι.

Για ξενοδοχείο, εγώ έμεινα στο Best Western Hotel Slon, καθαρό, περιποιημένο, πολύ καλό πρωινό και κεντρικότατο, μόλις 3 λεπτά με τα πόδια από την πλατεία Preseren.
 

billstamaniac

Member
Μηνύματα
71
Likes
86
Για τις σπηλιες είναι καλύτερα να κλείσω νωρίτερα εισητηρια ή επι τόπου , γενικα έχουν κίνηση ;
 

Eftichia

Member
Μηνύματα
858
Likes
1.285
Επόμενο Ταξίδι
τοσκανη
Ταξίδι-Όνειρο
καραιβικη
Για τις σπηλιες είναι καλύτερα να κλείσω νωρίτερα εισητηρια ή επι τόπου , γενικα έχουν κίνηση ;
στην postonja ειχε παρα πολυ κοσμο, ομως δεν υπηρχε καθυστερηση στα ταμεια.Υπηρχε ομως αναμονη καμμια ωριτσα για να μπεις με το γκρουπ. Στα skocjan ηταν πολυ λιγοτερος ο κοσμος.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.996
Likes
40.895
Η Λουμπλιανα βγαινει σε μια μερα απο το πρωι ως το βραδυ? Γενικα δεν με τρελαινει το να μεινουμε πολυ, τη βλεπω πολυ μικρη και δεν βλεπω κανενα αξιοθεατο που θα μας φαει χρονο, σε παρκα δεν συχναζω.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.164
Μηνύματα
882.612
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
Τonia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom