Μπαχάμες Πληροφορίες για Μπαχάμες (nassaou)

tatooine

Member
Μηνύματα
1.346
Likes
4.983
Έχω κλείσει 11 μέρες Μαϊάμι (πρώτη φορά Αμερική) και λέμε μήπως πηγαίναμε 3-4 μέρες Μπαχάμες που είναι κοντά
Για πολλούς κοινούς θνητούς, αυτό ο προορισμός είναι άπιαστο όνειρο (άπιαστο όνειρο είναι και το Mαιαμι). Ο δε συνδυασμός σκοτώνει.
Καλές οι γνώμες όλων αλλά αν δεν πας δεν θα ξέρεις ποτέ αν πραγματικά αξίζει η όχι.
Το πολύ πολύ θα επιστρέψεις και θα λες στους φίλους σου.
Πωωωω χάλια οι Μπαχάμες ρε μάγκες, και αυτοί θα σε κοιτάνε.
Δες τι πραγματικά θες εσύ.
 

STAVROS9

Member
Μηνύματα
58
Likes
8
Δες πτησεις για Νεα Υορκη , Ουασινγκτον ακομα και λας Βεγκας
Το σκέφτηκα κ αυτό αλλά λέμε Νέα Υόρκη και Λας Βέγκας να τα συνδυάσουμε στο επόμενο ταξίδι μας εκεί..

Για πολλούς κοινούς θνητούς, αυτό ο προορισμός είναι άπιαστο όνειρο (άπιαστο όνειρο είναι και το Mαιαμι). Ο δε συνδυασμός σκοτώνει.
Καλές οι γνώμες όλων αλλά αν δεν πας δεν θα ξέρεις ποτέ αν πραγματικά αξίζει η όχι.
Το πολύ πολύ θα επιστρέψεις και θα λες στους φίλους σου.
Πωωωω χάλια οι Μπαχάμες ρε μάγκες, και αυτοί θα σε κοιτάνε.
Δες τι πραγματικά θες εσύ.
Έχεις απόλυτο δίκιο 😃..
Θα πάω και βλέπουμε
 

domino

Member
Μηνύματα
289
Likes
269
Για πολλούς κοινούς θνητούς, αυτό ο προορισμός είναι άπιαστο όνειρο (άπιαστο όνειρο είναι και το Mαιαμι). Ο δε συνδυασμός σκοτώνει.
Καλές οι γνώμες όλων αλλά αν δεν πας δεν θα ξέρεις ποτέ αν πραγματικά αξίζει η όχι.
Το πολύ πολύ θα επιστρέψεις και θα λες στους φίλους σου.
Πωωωω χάλια οι Μπαχάμες ρε μάγκες, και αυτοί θα σε κοιτάνε.
Δες τι πραγματικά θες εσύ.
Έχει έρθει από Αμερική για 11 μέρες στην Αθήνα . Πρώτη φορά στην Ευρώπη . Και λέει ότι θα πάει 3-4 μέρες στους Δελφούς. Και του λένε όσοι έχουν πάει να τις περάσει κάπου αλλού. Και εσύ του λες (που δεν έχεις πάει) να πας για να λες στους φίλους του τι βλακεία έκανες .

Και σου δίνει και απόλυτο δίκιο.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.622
Likes
50.272
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Αν τελικά αποφασίσω για Νασσαου όλα αυτά που αναφέρατε είναι κοντινά νησάκια?α ναι έχει απο Νασσαου ημερήσιες εκδρομές?
Παιδία σόρρυ που σας ζαλίζω αλλα δεν έχω ιδέα
συνήθως είναι πιο εύκολο να πας στα bimini από Μαϊάμι απ ο,τι από το Νασαου. εγώ διευκρινίζω ότι δεν είπα να μην πας στις Μπαχάμες, αλλά να μην περάσεις τις μέρες σου στο Νασαου. όχι, αυτά που πρότεινα δε γίνονται με ημερήσιες από το Νασαου, οι πτησεις δε βολεύουν και είναι και πανάκριβες. γενικά δεν έχει πολυ νόημα το Nassau ως hub , ειδικά αν ξεκινάς από Μαϊάμι. πριν κλείσεις για Νασαου δες πτήσεις (αβολα ωραρια) και κόστος για τα χαιλαιτ της χώρας.
 

STAVROS9

Member
Μηνύματα
58
Likes
8
συνήθως είναι πιο εύκολο να πας στα bimini από Μαϊάμι απ ο,τι από το Νασαου. εγώ διευκρινίζω ότι δεν είπα να μην πας στις Μπαχάμες, αλλά να μην περάσεις τις μέρες σου στο Νασαου. όχι, αυτά που πρότεινα δε γίνονται με ημερήσιες από το Νασαου, οι πτησεις δε βολεύουν και είναι και πανάκριβες. γενικά δεν έχει πολυ νόημα το Nassau ως hub , ειδικά αν ξεκινάς από Μαϊάμι. πριν κλείσεις για Νασαου δες πτήσεις (αβολα ωραρια) και κόστος για τα χαιλαιτ της χώρας.
Κοίταξα για Bimini αλλά δεν έχει καθόλου πτήσεις τις μέρες που θέλω.. είναι νωρίς ακόμη μέχρι τον Αύγουστο οπότε θα περιμένω και θα ψάχνω πληροφορίες
Σ ευχαριστώ!!
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.622
Likes
50.272
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Κοίταξα για Bimini αλλά δεν έχει καθόλου πτήσεις τις μέρες που θέλω.. είναι νωρίς ακόμη μέχρι τον Αύγουστο οπότε θα περιμένω και θα ψάχνω πληροφορίες
Σ ευχαριστώ!!
δες και από fort Lauderdale (για οποιοδήποτε προορισμο)
 

tatooine

Member
Μηνύματα
1.346
Likes
4.983
Έχει έρθει από Αμερική για 11 μέρες στην Αθήνα . Πρώτη φορά στην Ευρώπη . Και λέει ότι θα πάει 3-4 μέρες στους Δελφούς. Και του λένε όσοι έχουν πάει να τις περάσει κάπου αλλού. Και εσύ του λες (που δεν έχεις πάει) να πας για να λες στους φίλους του τι βλακεία έκανες .

Και σου δίνει και απόλυτο δίκιο.
Σε αντίθεση με όλους εσάς δεν φέρνω καμία άποψη για το μέρος, ούτε παροτρύνω τον ενδιαφερόμενο γιατί δεν ταξιδεύουμε όλοι το ίδιο. Απλά εκφράζω μια άποψη πολλών που ονειρεύονται να πάνε εκεί γράφοντας στο τέλος ότι αυτός αποφασίζει.
Έδωσε δίκαιο στην ιδέα μου λέγοντας ότι θα πάει χωρίς να διευκρινίσει που.
Θα πάει (μαιαμι) και βλέπει. Θέλει να πάει Μπαχαμες κανένα πρόβλημα θέλει να πάει Ορλάντο επίσης κανέναν πρόβλημα. Δικό του είναι το ταξίδι αυτός αποφασίζει.
Και τέλος ποιος σου είπε ότι εγώ δεν έχω πάει.
👍
IMG_8769.jpeg
 
Last edited:

tripakias

Member
Μηνύματα
7.982
Likes
12.036
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Εκεί
Όταν ζητάει ένας άνθρωπος πληροφορίες για ένα προορισμό καλό είναι να του απαντάμε για εκεί που το έχει απωθημένο να πάει. Δεν είναι και το απαύγασμα της ομορφιάς οι Μπαχάμες δεν είναι και χάλια όμως ώστε να αποτρέψεις κάποιον να τις επισκεφθεί. Αν είναι έτσι γιατί να πάει Μαϊάμι και να μην πάει κάπου αλλού και άκρη δεν θα βγάλουμε.

@STAVROS9 να έχεις ως βάση ένα νησί και να θες κάθε μέρα να πηγαίνεις day trip σε άλλο δεν είναι πολύ εύκολο. Αν θες να δεις πολλά νησιά ή θα αλλάζεις διαμονή κάθε μέρα ή κλείσε μια κρουαζιέρα στις Μπαχάμες.
 

STAVROS9

Member
Μηνύματα
58
Likes
8
Όταν ζητάει ένας άνθρωπος πληροφορίες για ένα προορισμό καλό είναι να του απαντάμε για εκεί που το έχει απωθημένο να πάει. Δεν είναι και το απαύγασμα της ομορφιάς οι Μπαχάμες δεν είναι και χάλια όμως ώστε να αποτρέψεις κάποιον να τις επισκεφθεί. Αν είναι έτσι γιατί να πάει Μαϊάμι και να μην πάει κάπου αλλού και άκρη δεν θα βγάλουμε.

@STAVROS9 να έχεις ως βάση ένα νησί και να θες κάθε μέρα να πηγαίνεις day trip σε άλλο δεν είναι πολύ εύκολο. Αν θες να δεις πολλά νησιά ή θα αλλάζεις διαμονή κάθε μέρα ή κλείσε μια κρουαζιέρα στις Μπαχάμες.
Καλησπέρα κοίταξα για κρουαζιέρα σε ταξιδιωτικό και οι τιμές που μου είπαν τρελές..
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.598
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom