Μπαχάμες Πληροφορίες για Μπαχάμες (nassaou)

Nikos1986

Member
Μηνύματα
897
Likes
3.945
Επόμενο Ταξίδι
Γενεύη - Ανεσί
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αυστραλία - Καλιφόρνια
Ρίξε μια ματιά (αν δεν το έχεις κάνει) και στην πρόσφατη ιστορία του Τζιμάκου εδώ. Πήγε πάνω κάτω στα μέρη που ψάχνεις και εσύ (Μαϊάμι & Νάσο), καθώς και στα Κιζ, ίσως να πάρεις και από εκεί κάποιες ιδέες. Εγώ θα ψήφιζα Εξούμας ή Ελευθέρα (αν ήθελες 1 νησί μόνο), αλλά ΟΚ.

Πάντως, τσέκαρε λίγο και τον καιρό μη στα χαλάσει, κυρίως όσο φθινοπωριάζει...
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.865
Likes
26.631
Όταν ζητάει ένας άνθρωπος πληροφορίες για ένα προορισμό καλό είναι να του απαντάμε για εκεί που το έχει απωθημένο να πάει. Δεν είναι και το απαύγασμα της ομορφιάς οι Μπαχάμες δεν είναι και χάλια όμως ώστε να αποτρέψεις κάποιον να τις επισκεφθεί. Αν είναι έτσι γιατί να πάει Μαϊάμι και να μην πάει κάπου αλλού και άκρη δεν θα βγάλουμε.
Εδώ κολάει το δώσε συμβουλές για τις Μπαχάμες που διάβασα σε άλλο θέμα και αναρωτιόμουν ΄. :)
Αν είναι για 4 ημέρες καλά είναι. Υπάρχει ο φόβος λόγω Αυγούστου να έχει τροπικές βροχές και
υπερβολική ζέστη. Τράβα καμιά βουτιά παραπάνω.
 

STAVROS9

Member
Μηνύματα
58
Likes
8
Ρίξε μια ματιά (αν δεν το έχεις κάνει) και στην πρόσφατη ιστορία του Τζιμάκου εδώ. Πήγε πάνω κάτω στα μέρη που ψάχνεις και εσύ (Μαϊάμι & Νάσο), καθώς και στα Κιζ, ίσως να πάρεις και από εκεί κάποιες ιδέες. Εγώ θα ψήφιζα Εξούμας ή Ελευθέρα (αν ήθελες 1 νησί μόνο), αλλά ΟΚ.

Πάντως, τσέκαρε λίγο και τον καιρό μη στα χαλάσει, κυρίως όσο φθινοπωριάζει...
Το ψάχνω ήδη.. απλά έχω κλείσει εισητηρία για Μαϊάμι και επιστροφή οπότε προσπαθω να βρώ πτήσεις να ταιριάζουν
 

turms

Member
Μηνύματα
2.067
Likes
2.823
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ονειρεμένο Ταξίδι
Σκι στην Παταγονια
το οτι (οπως αναφερθηκε εδω) το Νασαου δεν ειναι και τοσο safe μου κανει εντυπωση....δεν το περιμενα απο τις Μπαχαμες

γενικα παιζει πολυ αυτο καραιβικη? το ξερω για Τζαμαικα και Αιτη αλλα και σε αλλα μερη εκει?
 

tripakias

Member
Μηνύματα
7.982
Likes
12.037
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Εκεί
το οτι (οπως αναφερθηκε εδω) το Νασαου δεν ειναι και τοσο safe μου κανει εντυπωση....δεν το περιμενα απο τις Μπαχαμες

γενικα παιζει πολυ αυτο καραιβικη? το ξερω για Τζαμαικα και Αιτη αλλα και σε αλλα μερη εκει?
Ασφαλείς είναι. Κάποιες περιοχές του Νασσάου έχουν θέμα. Από τα νησιά νομίζω μόνο η Αϊτή έχει σοβαρό θέμα και κάπως Τζαμάικα και Τρινιντάντ & Τομπάγκο
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.622
Likes
50.273
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
το οτι (οπως αναφερθηκε εδω) το Νασαου δεν ειναι και τοσο safe μου κανει εντυπωση....δεν το περιμενα απο τις Μπαχαμες

γενικα παιζει πολυ αυτο καραιβικη? το ξερω για Τζαμαικα και Αιτη αλλα και σε αλλα μερη εκει?
σε πολλές πρωτεύουσες συμβαίνει, ναι. είναι φτωχές κοινωνίες, έχει γκετοποιηση, συμμορίες ναρκωτικά κλπ ακόμη και σε μερικά μικρά νησιά. δεν ειναι καινούριο θέμα.
 

STAVROS9

Member
Μηνύματα
58
Likes
8
Καλησπέρα για να πάω απο Ηνωμένες πολιτείες Μπαχάμες χρειάζεται βίζα?
Εστα έχω βγάλει για Ηνωμένες πολιτείες αρκειυ?
 

Katerina p

Member
Μηνύματα
30
Likes
6
Μήπως γνωρίζει κάποιος ή έχει κάνει κ αυτός αυτό τ ταξίδι, αν από Κούβα πας Μπαχάμες χρειάζεται βίζα για Μπαχάμες η κάποιο άλλο έγγραφο;
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.622
Likes
50.273
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Μήπως γνωρίζει κάποιος ή έχει κάνει κ αυτός αυτό τ ταξίδι, αν από Κούβα πας Μπαχάμες χρειάζεται βίζα για Μπαχάμες η κάποιο άλλο έγγραφο;
Τιποτε δε χρειάζεται αν έχεις ελληνικό διαβατήριο. Αν επιστρέψεις όμως στην Κούβα θες πάλι κουβανική βιζα.

Και πάντα ισχύει ότι αν πετάξεις μέσω ΗΠΑ απο/προς Κούβα έχει επιπλοκές.
 

Katerina p

Member
Μηνύματα
30
Likes
6
Τιποτε δε χρειάζεται αν έχεις ελληνικό διαβατήριο. Αν επιστρέψεις όμως στην Κούβα θες πάλι κουβανική βιζα.

Και πάντα ισχύει ότι αν πετάξεις μέσω ΗΠΑ απο/προς Κούβα έχει επιπλοκές.
Ευχαριστώ πολύ από τ νασαου μπορώ να πάω εύκολα σε κάποιο άλλο μέρος/νησάκι;
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.622
Likes
50.273
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Ευχαριστώ πολύ από τ νασαου μπορώ να πάω εύκολα σε κάποιο άλλο μέρος/νησάκι;
Εύκολα ναι, και θα σε ενθάρρυνα. Το κόστος βέβαια στις Μπαχάμες για τα πάντα ριναι υπολογίσιμο.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.603
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom