Ιταλία Πληροφορίες για Νάπολη

tzimakos

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
καλο μηνα κ καλη χρονια σε ολους.θα ηθελα να κανω καποιες ερωτησεις οσον αφορα την ιταλια.σκοπευω σε λιγες μερες να φυγω αεροπορικως για ρωμη κ απο κει να παρω το τρενο για ναπολι.θα ηθελα αν καποιος ξερει να μ πει ποια ειναι η αποσταση μεταξυ αεροδρομιου τερματικου τρενων κ αν καποιος γνωριζει καποιες πληροφοριες για ναπολι σας ευχαριστω εκ των προτερων
 

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.715
Likes
7.789
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ταξίδι-Όνειρο
θα το αποφασίσω αύριο
Καλό μήνα και σε σένα και καλωσόρισες στο φόρουμ.
Θα προσγειωθείς Rome Ciampino ή Rome Fiumincino;
Εννοείς ποιά είναι η απόσταση σε χρόνο;
Περίπου 40 με 50 λεπά αν δεν απατώμεν από το Ciampino μέχρι το σταθμό Termini!Για το Fiumincino επίσης νομίζω κάπου τόσο!!
 

tzimakos

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
ΣΤΟ Fiumincino απ'οτι βλεπω κ λεει.Ψαχνοντας λιγο στο διαδυκτιο βρηκα καποιες πληροφοριες ποσο κοστιζουν τα εισητηρια κ πως θα μπορεσω να παω.Αυτο π θελω να μαθω ειναι κυριως για τι Ναπολι
 

HummingBird

Member
Μηνύματα
582
Likes
826
Τι θέλεις να μάθεις για Νάπολη; Έχω πάει για μια μέρα μόνο, το μόνο που μπορώ να σου πω είναι 1ον να πας Πομπηία οπωσδήποτε και 2ον να προσέχεις τα αυτοκίνητα, αυτοί είναι χειρότεροι από εμάς.
Επίσης, στο γυρισμό προς Fiumicino τουλάχιστον πάρε τρένο, μην πάρεις τα διάφορα λεωφορεία που υπάρχουν, κιδυνεύεις να κολλήσεις στην κίνηση και να χάσεις την πτήση. Ακόμη το Fiumicino είναι λίγο της ταλαιπωρίας, κανόνισε να είσαι αρκετή ώρα νωρίτερα.
Στη Νάπολη μπορώ να σου συστήσω καλά μέρη για πίτσα, να βρω πού τα έχω σημειώσει μόνο.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.288
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
το Fiumicino είναι λίγο της ταλαιπωρίας, κανόνισε να είσαι αρκετή ώρα νωρίτερα.
!!! όχι. από τα βολικότερα μεγαλα ευρωπαικα αεροδρομια, τα τερμιναλ διπλα το ενα στο αλλο, βρισκεις το δρομο σου αμεσως και οι ουρες ειναι σπανιο φαινομενο.
 

tzimakos

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Χρησιμοτατες οι σελιδες κ οι ππληροφοριες σας αν εχει παει καποιος γνωριζει τπτ ελληνικα μαγαζια?Κατα κυριω λογο club με ελληνικη μουσικη
 

HummingBird

Member
Μηνύματα
582
Likes
826
!!! όχι. από τα βολικότερα μεγαλα ευρωπαικα αεροδρομια, τα τερμιναλ διπλα το ενα στο αλλο, βρισκεις το δρομο σου αμεσως και οι ουρες ειναι σπανιο φαινομενο.
Samion, από δική μου εμπειρία, οι ουρές στον έλεγχο ήταν τεράστιες, παρολίγο να χάσω την πτήση. Αναγκάστηκα να ζητήσω από τους υπόλοιπους να με αφήσουν να περάσω μπροστά. Μπορεί να έτυχε αλλά το έχω ακούσει και από άλλους.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.288
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Samion, από δική μου εμπειρία, οι ουρές στον έλεγχο ήταν τεράστιες, παρολίγο να χάσω την πτήση. Αναγκάστηκα να ζητήσω από τους υπόλοιπους να με αφήσουν να περάσω μπροστά. Μπορεί να έτυχε αλλά το έχω ακούσει και από άλλους.
ε ακου το κι απο μενα που παω καποιες δεκαδες φορες το χρονο. οι ουρες ειναι ενα μικρο ποσοστο αυτων που συναντας σε αλλα ευρωπαικα αεροδρομια αυτου του μεγεθους. ποτέ δεν ηταν σοβαρο προβλημα στο Fiumicino. ειδικα στο τερμιναλ της Alitalia.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.191
Μηνύματα
883.455
Μέλη
38.897
Νεότερο μέλος
Ρεκομπα

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom