Ντουμπάι Πληροφορίες για Ντουμπάι

TOULKIAS

Member
Μηνύματα
32
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
PRAGUE
Ταξίδι-Όνειρο
ALASKA
Απαντηση προς την eva kas.Επειδη δεν μπορω ακομα να σου στειλω προσωπικο μυνημα.Ναι παω με ταξιδιωτικο γραφειο απο Αθηνα,περιεχει μεσα ολα αυτα που μου προτεινες να κανω.Ειμαι σιγουρος οτι θα περασω καλα και θα φροντισω για τις βαλιτσες.χα χα χα

Τhanks παντως

Y.Γ. Συμφωνω μαζι σου για τις κριτικες απολυτα.Τι να πει κανεις
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.793
Likes
18.402
Αφού λοιπόν όλοι ξέρουν τις απόψεις όλων για το Ντουμπάι (εγώ τζάμπα θα ξαναπήγαινα σύντροφε christian), να πω στον ανυποψίαστο φίλο ότι Αύγουστος = αυτοκτονία. Δε μιλάμε για απλή ζέστη, είναι τόσο δύσκολο να το καταλάβουν μερικοί ότι δεν επιβιώνεις έξω?

Αν δεν το καταλαβαίνεις αυτό αγαπητέ φίλε, πήγαινε να σου βγει το άχτι και έλα να μας πεις εντυπώσεις....

Όσο για τα περί Χαλκιδικής μη τα ξαναπείς σε παρακαλώ.....έχω πάει 2 χρονιές στο 2ο πόδι και έχω περάσει σούπερ και πολύ φθηνά....αυτό τώρα ότι στο Ντουμπάι θα περάσεις φθηνότερα, πήγαινε και έλα να μας το ξαναπείς....αν δε πάθεις, δε θα μάθεις λέει ο θυμόσοφος λαός....
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.290
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Αφού λοιπόν όλοι ξέρουν τις απόψεις όλων για το Ντουμπάι (εγώ τζάμπα θα ξαναπήγαινα σύντροφε christian), να πω στον ανυποψίαστο φίλο ότι Αύγουστος = αυτοκτονία. Δε μιλάμε για απλή ζέστη, είναι τόσο δύσκολο να το καταλάβουν μερικοί ότι δεν επιβιώνεις έξω?
τα έχετε πει 10 φορές κι εσύ κι ο άλλος..είπαμε ΕΧΕΙ ΚΛΕΙΣΕΙ ο άνθρωπος!έτσι ξεκίνησε το τόπικ του. μπορείς να τον βοηθήσεις? αν ναι γράψε κάτι, αλλιώς άστο.
έτσι μου κάνανε κι εμένα TOYLKIAS..μου βγάλανε το λάδι για να μου πουν πού να πάω στο Ντουμπάι λίγες ώρες που πάω αρχές Αυγούστου..όμως όταν σου πουν πού να πας οι ινφο τους αξίζουν χρυσό (GTS περιλαμβανομένου..)
 

TOULKIAS

Member
Μηνύματα
32
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
PRAGUE
Ταξίδι-Όνειρο
ALASKA
Αφού λοιπόν όλοι ξέρουν τις απόψεις όλων για το Ντουμπάι (εγώ τζάμπα θα ξαναπήγαινα σύντροφε christian), να πω στον ανυποψίαστο φίλο ότι Αύγουστος = αυτοκτονία. Δε μιλάμε για απλή ζέστη, είναι τόσο δύσκολο να το καταλάβουν μερικοί ότι δεν επιβιώνεις έξω?

Αν δεν το καταλαβαίνεις αυτό αγαπητέ φίλε, πήγαινε να σου βγει το άχτι και έλα να μας πεις εντυπώσεις....

Όσο για τα περί Χαλκιδικής μη τα ξαναπείς σε παρακαλώ.....έχω πάει 2 χρονιές στο 2ο πόδι και έχω περάσει σούπερ και πολύ φθηνά....αυτό τώρα ότι στο Ντουμπάι θα περάσεις φθηνότερα, πήγαινε και έλα να μας το ξαναπείς....αν δε πάθεις, δε θα μάθεις λέει ο θυμόσοφος λαός....[/quote

Τωρα εκλεισα παιδες.Οτι ειναι να γινει θα γινει.Ευχαριστω πολυ για την βοηθεια ολους
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.793
Likes
18.402
τα έχετε πει 10 φορές κι εσύ κι ο άλλος..είπαμε ΕΧΕΙ ΚΛΕΙΣΕΙ ο άνθρωπος!έτσι ξεκίνησε το τόπικ του. μπορείς να τον βοηθήσεις? αν ναι γράψε κάτι, αλλιώς άστο.
έτσι μου κάνανε κι εμένα TOYLKIAS..μου βγάλανε το λάδι για να μου πουν πού να πάω στο Ντουμπάι λίγες ώρες που πάω αρχές Αυγούστου..όμως όταν σου πουν πού να πας οι ινφο τους αξίζουν χρυσό (GTS περιλαμβανομένου..)
Αγαπητέ, πρώτον μπορεί να το ακυρώσει και δεύτερον να πάει και να πάρει τα μέτρα του...να ξέρει π.χ. ότι βόλτες στην ωραία ακτή κοντά στο Burj Al Arab είναι όνειρο θερινής νυκτός....όπως και το χάζι έξω από το υπέροχο Budha Bar στη προβλήτα κάτω από τους εντυπωσιακούς ουρανοξύστες. Όπως και οι βόλτες στην έρημο έξω από αυτοκίνητο. Όπως και η βραδυνή βαρκάδα με θέα όλο το skyline της πόλης.

Το μόνο που θα του μένει είναι τα mall. Άντε, καλές διακοπές στα Nike & τα Raxevsky...
 

TOULKIAS

Member
Μηνύματα
32
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
PRAGUE
Ταξίδι-Όνειρο
ALASKA
Αγαπητέ, πρώτον μπορεί να το ακυρώσει και δεύτερον να πάει και να πάρει τα μέτρα του...να ξέρει π.χ. ότι βόλτες στην ωραία ακτή κοντά στο Burj Al Arab είναι όνειρο θερινής νυκτός....όπως και το χάζι έξω από το υπέροχο Budha Bar στη προβλήτα κάτω από τους εντυπωσιακούς ουρανοξύστες. Όπως και οι βόλτες στην έρημο έξω από αυτοκίνητο. Όπως και η βραδυνή βαρκάδα με θέα όλο το skyline της πόλης.

Το μόνο που θα του μένει είναι τα mall. Άντε, καλές διακοπές στα Nike & τα Raxevsky...

Εισαι λιγο υπερβολικος θα ελεγα φιλε μου.
Thanks any way.
 
Μηνύματα
2.487
Likes
3.195
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ
Ρε παιδες με φοβισατε τωρα με το ντουμπαι.Δεν περιμενα να ακουσω τετοια λογια.Τεσπα χιλιες φορες Ντουμπαι παρα σε καποιο νησι της Ελλαδας η στην Χαλκιδικη.Οχι απο αποψη φυσικης ομορφιας η φυσικου πλουτου αλλα απο αποψη τιμων.Ειμαστε απαραδεκτοι στις τιμες μας παιδια και δεν ακουω τιποτα.Χιλιεσ φορες στο Ντουμπαι 6 μερες και 530 ευρω παρα 6 μερες στη χαλκιδικη και ο θεος ξερει ποσα...Στο φιναλε Ντουμπαι παω ρε παιδια δεν μπορει να ειναι τοσο χαλια δηλαδη.
αγαπητέ μου συμπολίτη,κατ αρχάς να πώ ότι όλοι όσοι μιλάμε .....άσχημα για Dubai,άς μην ξεχνάμε όμως οτι για κάποιο λόγο πήγαμε....:roll:και εκ των υστέρων και αφού το ζήσαμε λέμε ότι λέμε ,οπότε κατά την γνώμη μου καλύτερα να έχεις υπόψην σου κάποιες απλές πρακτικές συμβουλές που να σε διευκολύνουν κατα τη διάρκεια του ταξιδιού σου..
Εγω θα μιλήσω απο την εμπειρία μου περίπου 3 χρόνια πρίν,αρχές Νοεμβρίου...
Ζέστη πολύ με θερμ μέχρι 32 33,και αποτι έλεγε ο ξεναγός το καλοκαίρι χτυπάει 40αρια και .....λυώνουν σόλες.Μ εκνεύριζε που είχαν κλιματισμό πολύ δυνατό σε όλους τους κλειστούς χωρους πχ στο ξενοδ σκεπαζόμασταν με παπλωματάκι:shock:και όσο και να διαμαρτυρόμασταν δεν μπορούσαν να το χαμηλώσουν,και είχα παντα ένα τζίν μπουφάν γιαυτο το λόγο όπου και να πήγαινα γιατί είχε πολύ κρύο:roll:
Δεν έχει συγκοινωνία,εκτός αν έχει γίνει το μετρό τους γιατί τότε το φτιάχναν,αλλά θυμάμαι ότι οι μετακινήσεις με ταξί δεν ήταν ιδιαίτερα ακριβές και ήταν στάνταρ τιμές δηλ δεν υπήρχε περίπτωση να σε κλέψουν....
Δεν είναι οργανωμένη πόλη,αξίζουν μόνο αυτά τα πως τα λέν οργανωμένα μεγάλα κέντρα Τζουμέιρα κλπ φτιαχτές μικρές.....βενετίες με κανάλια ,γέφυρες κλπ που όμως κι αυτά ενω μου άρεζαν πάρα πολυ το βράδυ μετά την επόμενη μέρα :roll:που να βγείς έξω και να χαζέψεις δεν τολμούσες απο τη ζέστη.
Αλλο πρόβλημα που συνάντησα εγώ τουλάχιστον,το σαφάρι στην έρημο......πολλοί το διασκέδασαν,εγώ όμως και 2 άλλες κοπέλες απο το γκρούπ....αρρωστήσαμε:(έχει πολύ πανω κάτω .....και σφάλμα του ξεναγού που δεν μας ενημέρωσε σωστά με αποτέλεσμα παρά τρίχα δεν τρέχαμε στο νοσοκομείο για την μια κοπέλα που την έπιασε πολύ άσχημη ζάλη....κι εγώ έφτασα στα όρια μου:roll:
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.951
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
Samion το ΧΙΑΝ είναι ο μοναδικός λόγος που θα ξαναπήγαινα Κίνα. Είναι μια τυπική επαρχιακή πόλη αλλά αυτό που αισθάνεσαι όταν αντικρίζεις στο εξ ολοκλήρου στεγασμένο μουσείο τον πήλινο στρατό δεν ΠΕΡΙΓΡΑΦΕΤΑΙ.Εμπειρία συγκλονιστική
ναι πήγα στο xian για την εμπειρία του πήλινου στρατού φυσικά.το xian ήταν η πρώτη πρωτεύουσα της κίνας ..τώρα μιά εμπορική, αδιάφορη μεγαλούπολη...εχω πολλές φωτό αλλα με αναλογική.θα σκανάρω και θα βάλω λίγες ..η κίνα έχει πολλές ομορφιες ..οχι μόνο το μουσείο του πήλινου στρατού..πάντως σε αυτό θα δείς ολη την παράνοια και τον εγωκεντρισμό των κινέζων αυτοκρατόρων...ναί αξίζει.

αλλα τωρα τι xian και πήλινα άλογα !!!!εδώ μιλάμε για dubagia!!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.851
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom