Ντουμπάι Πληροφορίες για Ντουμπάι

TOULKIAS

Member
Μηνύματα
32
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
PRAGUE
Ταξίδι-Όνειρο
ALASKA
καλως ήρθες... :)

μέρες είχαμε να μιλησουμε για ντουμπάι και μου είχε λείψει...
Ρε παιδες με φοβισατε τωρα με το ντουμπαι.Δεν περιμενα να ακουσω τετοια λογια.Τεσπα χιλιες φορες Ντουμπαι παρα σε καποιο νησι της Ελλαδας η στην Χαλκιδικη.Οχι απο αποψη φυσικης ομορφιας η φυσικου πλουτου αλλα απο αποψη τιμων.Ειμαστε απαραδεκτοι στις τιμες μας παιδια και δεν ακουω τιποτα.Χιλιεσ φορες στο Ντουμπαι 6 μερες και 530 ευρω παρα 6 μερες στη χαλκιδικη και ο θεος ξερει ποσα...Στο φιναλε Ντουμπαι παω ρε παιδια δεν μπορει να ειναι τοσο χαλια δηλαδη.
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.697
Likes
6.676
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική Ναμιμπια
τωρα αν προκειται για τις τιμες τι να πω ;
αν προτιμας να πας σε κατι απαισιο επειδη το βρηκες 530 ευρω ,λογος δεν μου πεφτει
απορια ομως μου μενει .....
 
Μηνύματα
607
Likes
115
Επόμενο Ταξίδι
βορεια ιταλια- ελβετια
Ταξίδι-Όνειρο
ιαπωνια
καλησπέρα, σκέφτομαι να ταξιδέψω στις λίμνες του Κόμο (Ιταλία) και από εκεί να επισκεφτώ την Ελβετία. Γνωρίζει μήπως κανείς πόσο μακριά (οδικώς) από το Κόμο είναι οι καταρράκτες του Ρήνου? ευχαριστώ
 

taver

Member
Μηνύματα
12.490
Likes
29.008
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
καλησπέρα, σκέφτομαι να ταξιδέψω στις λίμνες του Κόμο (Ιταλία) και από εκεί να επισκεφτώ την Ελβετία. Γνωρίζει μήπως κανείς πόσο μακριά (οδικώς) από το Κόμο είναι οι καταρράκτες του Ρήνου? ευχαριστώ
Είναι στα Ελβετο-Γερμανικά σύνορα, στην άλλη άκρη της Ελβετίας. ~3-4 ώρες χωρίς κίνηση και στάσεις (4-5 με τυπική κίνηση Αυγούστου). Για να οδηγήσεις στους Ελβετικούς αυτοκινητοδρόμους, πρέπει το αυτοκίνητό σου να έχει το ετήσιο αυτοκόλλητο των Ελβετικών τελών κυκλοφορίας (δεν υπάρχουν διόδια, μόνο αυτό), το οποίο πρόπερσι κόστιζε 40 ελβετικά φράγκα.
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Τεσπα χιλιες φορες Ντουμπαι παρα σε καποιο νησι της Ελλαδας η στην Χαλκιδικη.Οχι απο αποψη φυσικης ομορφιας η φυσικου πλουτου αλλα απο αποψη τιμων.Ειμαστε απαραδεκτοι στις τιμες μας παιδια και δεν ακουω τιποτα.Χιλιεσ φορες στο Ντουμπαι 6 μερες και 530 ευρω παρα 6 μερες στη χαλκιδικη και ο θεος ξερει ποσα...Στο φιναλε Ντουμπαι παω ρε παιδια δεν μπορει να ειναι τοσο χαλια δηλαδη.
Mπορεί και παρα μπορεί να είναι τόσο χάλια... γιατί να μην είναι χάλια στο Dubai και ειδικά τον Αύγουστο?

Αν θες ντε και καλά να δώσεις λίγα τράβα στη μαύρη θάλασσα στη Βάρνα... Χάλια είναι κι εκεί αλλά θα σου έρθει φτηνότερα... άλλη λύση είναι τα Παλούκια στη Σαλαμίνα... φτηνά και καλά... έχει προσφορά το γύρο της Σαλαμίνας με ΚΤΕΛ, 2 ευρουδάκια...
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.951
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ

TOULKIAS

Member
Μηνύματα
32
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
PRAGUE
Ταξίδι-Όνειρο
ALASKA
Mπορεί και παρα μπορεί να είναι τόσο χάλια... γιατί να μην είναι χάλια στο Dubai και ειδικά τον Αύγουστο?

Αν θες ντε και καλά να δώσεις λίγα τράβα στη μαύρη θάλασσα στη Βάρνα... Χάλια είναι κι εκεί αλλά θα σου έρθει φτηνότερα... άλλη λύση είναι τα Παλούκια στη Σαλαμίνα... φτηνά και καλά... έχει προσφορά το γύρο της Σαλαμίνας με ΚΤΕΛ, 2 ευρουδάκια...
Oυδεν σχολιο...κακοπροαιρετες κριτικες δεν με ενδιαφερουν.Δεν ειπα οτι θελω να δωσω λιγα λεφτα.Νομιζα οτι αυτο το fοroum θα μου εδινε συμβουλες και οχι τετοιου ειδους απαντησεις.Και στο φιναλε απο οτι ειδα φιλε μου γυρισες ολο το κοσμο αλλα δεν εχουν ολοι την δυνατοτητα να το κανουν αυτο,για καποιους λοιπον και ενα ταξιδι στο ''χαλια'' Ντουμπαι η και στη Βαρνα ακομα ειναι κατι εστω και με λιγα λεφτα.Καλη παρεα να χεις και παντου ειναι τελεια ακομα και στο γυρο της Σαλαμινας...
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Φίλε μου αυτό ακριβώς είπες... ότι θέλεις να δώσεις λίγα λεφτά... βρήκες ευκαιρία το Dubai με πεντακόσιατόσα ευρώ και δεν δίνεις παραπάνω για να πας Χαλκιδική... εσύ τα έγραψες όχι εγω...

Συμβουλές ζήτησες συμβουλές σου δώσαμε... μην πας στο Dubai και ειδικά τον Αύγουστο... είναι τόσο δύσκολο πια να το καταλάβεις?

Αυτές οι φιλοσοφίες τώρα περί καλής παρέας και Σαλαμίνας είναι για ερωτευμένα παιδάκια δεκαοκτώ ετών... πήγαινε σε κανένα μέρος της προκοπής να το ευχαριστηθείς, ξεκόλα με το Dubai και άσε τις σάχλες...
 

marydim

Member
Μηνύματα
1.631
Likes
410
Επόμενο Ταξίδι
Μεσόγειος
Ταξίδι-Όνειρο
Δρόμος Αγ. Ιακώβου-Ισπανί
Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί θεωρείτε ότι τα 700 Ευρώ για μια εβδομάδα στο Ντουμπάι είναι ευκαιρία! Εκατό Ευρώ την ημέρα έρχεται όσο θα κόστιζε και ένα 15μερο ταξίδι στη Νοτιοανατολική Ασία!
 

TOULKIAS

Member
Μηνύματα
32
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
PRAGUE
Ταξίδι-Όνειρο
ALASKA
Φίλε μου αυτό ακριβώς είπες... ότι θέλεις να δώσεις λίγα λεφτά... βρήκες ευκαιρία το Dubai με πεντακόσιατόσα ευρώ και δεν δίνεις παραπάνω για να πας Χαλκιδική... εσύ τα έγραψες όχι εγω...

Συμβουλές ζήτησες συμβουλές σου δώσαμε... μην πας στο Dubai και ειδικά τον Αύγουστο... είναι τόσο δύσκολο πια να το καταλάβεις?

Αυτές οι φιλοσοφίες τώρα περί καλής παρέας και Σαλαμίνας είναι για ερωτευμένα παιδάκια δεκαοκτώ ετών... πήγαινε σε κανένα μέρος της προκοπής να το ευχαριστηθείς, ξεκόλα με το Dubai και άσε τις σάχλες...
Φιλε μου χαλας το Post.Σε παρακαλω πολυ μην ξαναγραφεις,σεβαστη η γνωμη σου.
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.404
Likes
17.235
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Καλώς ήρθες στο travelstories. Το θέμα σου μετονομάστηκε και μεταφέρθηκε στην αναζήτηση πληροφοριών της Ασίας εφόσον μιλάμε πλέον αποκλειστικά για το Ντουμπάι.

Παρακαλώ όποιος θέλει να συνεισφέρει στο θέμα μπορεί να το κάνει, οι υπόλοιποι μη χαλάτε το τόπικ, τις απόψεις σας για το Ντουμπάι τις ξέρουμε, σεβαστές. Εδώ ζητάμε πληροφορίες για το μέρος αυτό.

Ευχαριστώ. :)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.864
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom