Πορτογαλία Πληροφορίες για Πόρτο

gkalla

Member
Μηνύματα
1.242
Likes
6.703
Επόμενο Ταξίδι
Βελιγράδι
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα, Περού, Ν. Ζηλανδία
Πιθανόν να έχει απαντηθεί κάτι παρόμοιο αλλά λόγω έλλειψης χρόνου να το ψάξω είπα να ρωτήσω..Θα έχουμε στο Πόρτο 2,5 μέρες καθαρές. Αξίζει να παμε μισή μέρα σε κάποια άλλη πόλη;Και αν ναι , ποια προτείνετε,Braga ή Guimaraes;
Μπράγκα δεν έχω πάει αλλά το Γκιμαράες μου άρεσε πάρα πολύ. Επιπλέον μισή μέρα είναι ικανοποιητική για να το δεις καλά.
 

adiaforos

Member
Μηνύματα
1.054
Likes
1.601
Πιθανόν να έχει απαντηθεί κάτι παρόμοιο αλλά λόγω έλλειψης χρόνου να το ψάξω είπα να ρωτήσω..Θα έχουμε στο Πόρτο 2,5 μέρες καθαρές. Αξίζει να παμε μισή μέρα σε κάποια άλλη πόλη;Και αν ναι , ποια προτείνετε,Braga ή Guimaraes;
Ποιο μήνα θα πας; Αντί να τρέχεις σε άλλη πόλη, πήγαινε στο Ματοζίνιος καλύτερα, να δεις τον Ατλαντικό, αν είναι καλοκαίρι. Για πιο μακρυά θα πρότεινα το Αβέιρο πρώτα και μετά το Γκιμαράες. Αλλά επειδή ο καθένας έχει τα γούστα του, πάρε και άλλες γνώμες.
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.311
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Πιθανόν να έχει απαντηθεί κάτι παρόμοιο αλλά λόγω έλλειψης χρόνου να το ψάξω είπα να ρωτήσω..Θα έχουμε στο Πόρτο 2,5 μέρες καθαρές. Αξίζει να παμε μισή μέρα σε κάποια άλλη πόλη;Και αν ναι , ποια προτείνετε,Braga ή Guimaraes;
Μόνο αν είναι καλοκαίρι και είναι μεγάλη η διάρκεια της μέρας κατά τη γνώμη μου. Στο Πόρτο θες σίγουρα δυο μέρες για να το δεις όπως πρέπει.
 

SugarBlue

Member
Μηνύματα
262
Likes
4.410
Ποιο μήνα θα πας; Αντί να τρέχεις σε άλλη πόλη, πήγαινε στο Ματοζίνιος καλύτερα, να δεις τον Ατλαντικό, αν είναι καλοκαίρι. Για πιο μακρυά θα πρότεινα το Αβέιρο πρώτα και μετά το Γκιμαράες. Αλλά επειδή ο καθένας έχει τα γούστα του, πάρε και άλλες γνώμες.
Θα είμαι Πόρτο τέλη Ιουνίου. Ωραία η ιδέα για Ματοζινιος να δούμε τον Ατλαντικό , θα το κοιτάξω!
 

alonso

Member
Μηνύματα
28
Likes
159
Καλησπέρα :)

Θα είμαι στο Πόρτο για 4.5 μέρες στα τέλη Ιούλη και μετά από διάβασμα στο φόρουμ σκεφτόμουν να κάνω και 2 μονοήμερες Aviero και Coimbra. Πιστεύετε ότι αξίζει ή ότι θέλει περισσότερες μέρες το Πόρτο;

Να σημειώσω ότι δε θα έχω αμάξι.
 

alonso

Member
Μηνύματα
28
Likes
159
Χμμ, επειδή θα είναι ντάλα καλοκαίρι σκεφτόμουν να έκανα κανένα μπάνιο στο Costa Nova Aviero.
Είναι πολύ τουριστικό λέτε και δεν αξίζει ;
 

osfialgia

Member
Μηνύματα
757
Likes
250
Θα είμαι Πόρτο τέλη Ιουνίου. Ωραία η ιδέα για Ματοζινιος να δούμε τον Ατλαντικό , θα το κοιτάξω!
Και ολη η παραλία από εκεί μέχρι τις εκβολές του ποταμού είναι πολύ ωραια περιοχή και αξίζιε για περπάτημα
 

adiaforos

Member
Μηνύματα
1.054
Likes
1.601
Χμμ, επειδή θα είναι ντάλα καλοκαίρι σκεφτόμουν να έκανα κανένα μπάνιο στο Costa Nova Aviero.
Είναι πολύ τουριστικό λέτε και δεν αξίζει ;
Μια χαρά αξίζει αν η θάλασσα είναι ήρεμη, αλλά δεν ξέρω τι εννοείς τουριστικό, οι παραλίες έτσι κι αλλιώς κατακλύζονται από ντόπιους το καλοκαίρι.
 

alonso

Member
Μηνύματα
28
Likes
159
Μια χαρά αξίζει αν η θάλασσα είναι ήρεμη, αλλά δεν ξέρω τι εννοείς τουριστικό, οι παραλίες έτσι κι αλλιώς κατακλύζονται από ντόπιους το καλοκαίρι.
Εννοώ να μην είναι παραλία Βουλιαγμένης σκ καλοκαιριού...
Καθημερινές θα είμαι εκεί οπότε ελπίζω να μην έχει άπειρο κόσμο.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.807
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom