Πορτογαλία Πληροφορίες για Πόρτο

sinefoula

Member
Μηνύματα
451
Likes
1.677
Επόμενο Ταξίδι
;;;;;;;;;;;;;;;
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κούβα,Αίγυπτος,Μαρόκο!
Το τρενο κανει 3 ωρες. Ειχα κλεισει ενα μηνα πριν με 15 ευρω το ατομο. Πιο πολυ θες για τα πηγαινε ελα στο αεροδρομιο.
Εδω δες https://www.cp.pt/passageiros/en
σ ευχαριστω πολυ,μπηκα στη σελιδα,αλλα για 17 γεναρη ειναι νωρις ακομα δεν εχουν βγει δρομολογια.θα περιμενω ισως βγουν αργοτερα.το αεροδρομιο τωρα,αν δεν παω καν στην πτηση,λες να εχω θεμα;ειναι ολα πληρωμενα. μπορω να κανω ακυρωση;
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.932
Likes
40.775
Μονο αν το προτεινει η αεροπορικη στο μειλ για τη μεταβολη της ωρας, που δεν γνωριζω ποια ειναι, θα παρεις τα λεφτα σου ολα πισω. Αν δεν το προτεινει, ο,τι λενε οι οροι του εισιτηριου.
 

sinefoula

Member
Μηνύματα
451
Likes
1.677
Επόμενο Ταξίδι
;;;;;;;;;;;;;;;
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κούβα,Αίγυπτος,Μαρόκο!
Εστειλα μαιλ στην petas.gr η αεροπορικη ειναι η TOP PORTUGAL να σου πω δεν νομιζω να παρω λεφτα πισω...απλα ηθελα να ενημερωσω τουλαχιστον οτι δε θα χρησιμοποιησω την πτηση...τωρα απο κει και περα οτι μου πουν.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.932
Likes
40.775
Στη θεση σου θα εστελνα στην εταιρεια οτι θελω τα λεφτα μου πισω για την αλλαγη ωρας, μπας και πιασει αλλα οκ.
 

pan82

Member
Μηνύματα
605
Likes
753
Εστειλα μαιλ στην petas.gr η αεροπορικη ειναι η TOP PORTUGAL να σου πω δεν νομιζω να παρω λεφτα πισω...απλα ηθελα να ενημερωσω τουλαχιστον οτι δε θα χρησιμοποιησω την πτηση...τωρα απο κει και περα οτι μου πουν.
Δε κατάλαβα αν η αεροπορική εκεί που πετάω μια συγκεκριμένη ώρα μου αλλάξει την ώρα πτήσης δεν έχω δικαίωμα σαν επιβάτης να ζητήσω ακύρωση του εισιτηρίου και επιστροφής των χρημάτων μου;
Γιατί ακόμα και με low cost μου έχει έρθει μειλ να αποδεχτώ τη νέα ώρα αν επιθυμώ. Αν δε την αποδεχομουν δε θα έπαιρνα τα λεφτά μου πίσω;
 

sinefoula

Member
Μηνύματα
451
Likes
1.677
Επόμενο Ταξίδι
;;;;;;;;;;;;;;;
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κούβα,Αίγυπτος,Μαρόκο!
Εστειλα μαιλ στην petas.gr η αεροπορικη ειναι η TOP PORTUGAL να σου πω δεν νομιζω να παρω λεφτα πισω...απλα ηθελα να ενημερωσω τουλαχιστον οτι δε θα χρησιμοποιησω την πτηση...τωρα απο κει και περα οτι
Δε κατάλαβα αν η αεροπορική εκεί που πετάω μια συγκεκριμένη ώρα μου αλλάξει την ώρα πτήσης δεν έχω δικαίωμα σαν επιβάτης να ζητήσω ακύρωση του εισιτηρίου και επιστροφής των χρημάτων μου;
Γιατί ακόμα και με low cost μου έχει έρθει μειλ να αποδεχτώ τη νέα ώρα αν επιθυμώ. Αν δε την αποδεχομουν δε θα έπαιρνα τα λεφτά μου πίσω;
Δικιο εχεις αλλα δεν μου εχει ξανατυχει...θα δειξει...αν τελικα επιστραφουν ή οχι..
 

sinefoula

Member
Μηνύματα
451
Likes
1.677
Επόμενο Ταξίδι
;;;;;;;;;;;;;;;
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κούβα,Αίγυπτος,Μαρόκο!
Για την ιστορια εστειλα ,προσπαθησα τουλαχιστον με τον αρ.ηλεκτρονικου εισητηριου να στειλω αιτηση επιστροφης χρηματων στην ιδια την εταιρια και απαντησαν αυτο...
Screenshot_20191113-224712.png
 

sinefoula

Member
Μηνύματα
451
Likes
1.677
Επόμενο Ταξίδι
;;;;;;;;;;;;;;;
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κούβα,Αίγυπτος,Μαρόκο!
η απαντηση της εταιριας petas.gr μολις ηρθε και ειναι η παρακατω...αν καποιος εχει παρομοια εμπειρια δλδ...
Αγαπητέ/ή ,

σε συνέχεια του αιτήματός σας θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε πως δυστυχώς καθώς η αλλαγή είναι λιγότερη από 1 ώρα η αεροπορική εταιρεία δεν επιβεβαιώνει την πλήρη επιστροφή της αξίας του εισιτηρίου σας.

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι βάσει των κανονισμών της αεροπορικής εταιρείας ο ναύλος και ο επίναυλος καυσίμων δεν επιστρέφονται.

Το τέλος εξυπηρέτησης του γραφείου μας (20 ευρώ ) είναι μεγαλύτερο από τους φόρους αεροδρομίου (16.50 ευρώ) οπότε στην περίπτωση ακύρωσης δεν υπάρχει κάποιο ποσό που μπορεί να επιστραφεί.

Εάν συμφωνείτε με τους παραπάνω όρους και επιθυμείτε την ακύρωση παρακαλούμε όπως μας ενημερώσετε απαντώντας σε αυτό το εμαιλ ώστε να αποδεσμεύσουμε τις θέσεις προς την αεροπορική εταιρεία.

Με εκτίμηση,
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.932
Likes
40.775
Αναμενομενο. Αλλοι βαζουν και μεγαλυτερο καπελο. Την επομενη φορα καλυτερα να κλεινεις απο την αεροπορικη που αποζημιωνει το πληρες ποσο των φορων χωρις αμοιβη διαχειρισης.
Το τελευταιο μετρο ειναι στις 11.30. Εγω το ειχα χασει γιατι προσγειωθηκαμε στις 12. Εισαι βεβαιη οτι δεν το προλαβαινεις?
 
Last edited:

sinefoula

Member
Μηνύματα
451
Likes
1.677
Επόμενο Ταξίδι
;;;;;;;;;;;;;;;
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κούβα,Αίγυπτος,Μαρόκο!
Αναμενομενο. Αλλοι βαζουν και μεγαλυτερο καπελο. Την επομενη φορα καλυτερα να κλεινεις απο την αεροπορικη που αποζημιωνει το πληρες ποσο των φορων χωρις αμοιβη διαχειρισης.
Το τελευταιο μετρο ειναι στις 11.30. Εγω το ειχα χασει γιατι προσγειωθηκαμε στις 12. Εισαι βεβαιη οτι δεν το προλαβαινεις?
το αεροπλανο φτανει (λεει,δεν ειμαστε και σιγουροι)23.55....χλωμο το βλεπω......εντομεταξυ γελαω κανονικα αντι για συννεφουλα θα το κανω γκαντεμούλα χαχαχα....μα δεν ειναι ενα,δεν ειναι δυο....καποιος με καταραστηκε φετος δε μπορει...παντως δε συμφερει,κοιταξα στα τρενα στο λινκ που μου εδειξες χτες και ειναι πολυ φτηνοτερα τα εισητηρια,και σ αφηνουν απεξω ουτε ταξι,ουτε ταλαιπωρια...
 

adiaforos

Member
Μηνύματα
1.049
Likes
1.589
Έχει κανείς να προτείνει κάποιο οινοποιείο για γευσιγνωσία στο Πόρτο ή και έξω από την πόλη; Όχι πολύ τουριστικό κατά προτίμηση, ούτε αυτά που έχουν δοκιμή δύο απλών κρασιών συμπληρωματικά με άλλες δραστηριότητες.
 
Last edited:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.648
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom