Σεϋχέλλες Πληροφορίες για Σεϋχέλλες

Vaya

Member
Μηνύματα
44
Likes
9
Επόμενο Ταξίδι
Άγνωστο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γαλλική Πολυνησία
Vaya συγχαρητηρια! Αντε ενα μηναs εμεινε και για το γαμο (με το καλο) και για το υπεροχο ταξιδι :clap::clap:
Πιστευω οτι εκανεs τελεια μοιρασια αναμεσα στα νησια :D.
Φυσικα οταν επιστρεψειs θα μαs μεταφερειs στα νησια του παραδεισου με φωτογραφιεs και ιστοριεs ε?

Φυσικά... Θα σας τα πω όλα αναλυτικότατα!!!
Μόνο πείτε μου αν υπάρχει συγκεκριμένος τρόπος για να γράψεις "ταξιδιωτική ιστορία" ή απλά ανοίγεις ένα θέμα και γράφεις...χρησιμοποιώντας τον συνδετήρα για να συνάψεις φωτό...?

32 μέρες μείνανε μέχρι την αναχώρηση:clap::clap:...προλαβαίνω να ετοιμάσω βαλίτσες :lol::lol:

Kαλό ταξίδιιιιιιιιιιιιιιιιιι!!!!!!!!:D

Ευχαριστώ πολύ!!! Θα κρατάω σημειώσεις για να σας ταξιδέψω κι εσάς...

Ααααχχχχ, στο Paradise Sun μείναμε κι εμείς.......δες τις φωτό μου να δεις τη παραλία του....

Πωπω, με κατέστρεψες!! :haha::haha: Εύχομαι τα καλύτερα!!!

Για να είμαι ειλικρινής σκεφτόμουνα για κάτι πιο οικονομικό όπως Κο Σαμούι ή Μπαλί, αλλά ο καλός μου επέμενε για Σεϋχέλλες και αφού είδα τις φωτό σου και διάβασα την ταξιδιωτική σου ιστορία πείστηκα ότι είχε δίκιο...εξ'ού και το Paradise Sun για το οποίο όπου κι αν διάβασα λέγανε τα καλύτερα!!
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.767
Likes
18.143
Αν σας κάνει καλό καιρό, θα περάσετε απίστευτα....εμπειρία ζωής, πίστεψέ με...
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.962
Likes
9.344
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ασε για αργοτερα Κο Σαμουι και Μπαλι (που ειναι κι αυτα πανεμορφα), καλα κανατε και επιλεξατε Σευχελλεs για το ξεκινημα τηs ζωηs σαs!
Οσο για τη συγγραφη του αρθρου ειναι οσο απλο λεs , απλα ανοιγειs νεο θεμα στη συγκεκριμενη κατηγορια-ηπειρο (π.χ. Σευχελλεs στην Αφρικη) μολιs επιστρεψειs θα σε παραπεμψουμε στιs σχετικεs οδηγιεs.Το θεμα ειναι οτι το υποσχεθηκεs!:D
 

kag

Member
Μηνύματα
37
Likes
35
Επόμενο Ταξίδι
Berlin
Ονειρεμένο Ταξίδι
Mexico
πολυταξιδεμενα αδελφια μου αλητες πουλια χαιρε!!!καλως σας βρηκα!Να ξερετε οτι καθομαι με τις ωρες και ταξιδευω μαζι σας...νοερα δυστυχως!Φετος αποφασισαμε με το ετερον ημισυ να παμε σε καποιον εξωτικο προορισμο τον Αυγουστο και τεινω προς Σευχελλες......χρειαζομαι ομως απεγνωσμενα τη βοηθεια σας.....το budget μας κυμαινεται γυρω στα 3000.με 5 ας πουμε διανυκτερευσεις θα μπορεσουμε να δουμε κατι απο την ομορφια τους???να προσανατολιστω προς πακετο διακοπων η δεν συμφερει???Σας ευχαριστω εκ των προτερων!!
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.962
Likes
9.344
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Γεια σου Kag , το ποσο μου φαινεται θα το υπερβειτε κομματακι (εως αρκετα) για Σευχελλες , λογω Αυγουστου και λογω αεροπορικων εισιτηριων. Απο την αλλη η διαμονη κοστιζει ακριβα στις Σευχελλες , γυρω στα 80 ευρω και πανω για τα self-cattering και αρκετα πιο πανω στα ξενοδοχεια.
Δεν ξερω αν αξιζει τον κοπο να ξοδεψεις τοσα χρηματα για 5 μερες.
Πριν δυο μηνες ξοδεψαμε 3200 ευρω περιπου δυο ατομα για 16 μερες σε 7 νησια των Φιλιππινων. Μηπως να πατε αλλη εποχη ή σε αλλο μερος?

Η αποφαση ειναι δικη σου βεβαια.Απο πακετα και γραφεια δεν εχω ιδεα. Οσο για το αν θα δειτε κατι απο το μερος , ναι κατι θα δειτε..μια γρηγορη γευση απο Λα Ντιγκ και Πραλεν θα παρετε.
Εκεινο που σου λεω εγω ειναι οτι μπορειτε με τα ιδια λεφτα να πατε αλλου , για πιο πολλες μερες και να περασετε απιθανα, αν αυτο που θελετε ειναι ενα εξωτικο μερος. Αν θελετε οπωσδηποτε Σευχελλες , νομιζω τα εισητηρια θα κοστισουν τουλαχιστον 2000 ευρω (μη σου πω και παραπανω).
 

crida

Member
Μηνύματα
19
Likes
7
ρε παιδια ποσα λεφτα δώσατε στο paradise sun?????πολυ ακριβοοοοοοοο!!!
 

jupiter

Member
Μηνύματα
74
Likes
11
Καλησπέρα,
Την Τριτη αναχωρούμε για Σεϋχέλλες και θα ηθελα την πολύτιμη βοήθεια σας!
Απο οτι διαβάζω το Ίντερνετ εκει ειναι είδος πολυτελείας και αν θελεις το πληρώνεις αδρά..
Επειδή θα παμε ως μεμονωμένοι και σίγουρα θα χρειαστούμε κάποια MB για διάφορες αναζητήσεις μήπως ξέρετε αν υπάρχει κάποια κάρτα για Ίντερνετ που να λειτουργεί εκει;;
Και αν ναι απο που θα την προμηθευτώ;
Ευχαριστω!!
 

depy!!!

Member
Μηνύματα
730
Likes
1.851
Επόμενο Ταξίδι
Λάος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Με βανάκι στη Νορβηγία
Να επαναφέρω το θέμα μετά από τόσα χρόνια;;; Θέλω τη βοήθεια των ...παραλιόπληκτων και όποιων άλλων ξέρουν.
Ο γιος μου θέλει να πάει με την κοπέλα του για μια βδομάδα τον Αύγουστο. Κατ αρχήν ο καιρός πως είναι εκείνο το μήνα. Έχει βροχή, αέρα κι αν ναι είναι τόσο άσχημα ώστε να μην περάσουν καλά ή ρίχνει κάθε μέρα μια μπόρα για κανα μισάωρο και μετά όλα είναι οκ.
Έχουν βρει εισιτήρια με Ethiopian στα 600 ευρώ, φαντάζομαι είναι πολύ καλή τιμή. Η αεροπορική δεν ξέρω.
Εάν ο καιρός είναι απαγορευτικός τον Αύγουστο για Σευχέλλες, τι άλλη πρόταση θα είχατε; Θέλουν άραγμα στην παραλία και 2-3 ημερήσιες εκδρομούλες. Και φυσικά να έχει και σχετική κίνηση το βράδυ.
Διάβασα σε ένα ποστ του 2008 ότι οι εκδρομές είχαν 80 με 130 ευρώ. Ισχύει, είναι τόσο ακριβά;
 

Nikos1986

Member
Μηνύματα
897
Likes
3.945
Επόμενο Ταξίδι
Γενεύη - Ανεσί
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αυστραλία - Καλιφόρνια
Την πιο πρόσφατη εμπειρία την είχε ο @jimakos. Είχε ανεβάσει και μια πολύ ωραία ιστορία εδώ. Η πρώτη μέρα στο Praslin δεν ήταν αντιπροσωπευτική, μην πτοείστε.

Αύγουστος είναι η "ψυχρή" περίοδος (aka ξηρή). Οπότε δεν φαντάζομαι να υπάρχει πρόβλημα.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.337
Likes
14.199
Να επαναφέρω το θέμα μετά από τόσα χρόνια;;; Θέλω τη βοήθεια των ...παραλιόπληκτων και όποιων άλλων ξέρουν.
Ο γιος μου θέλει να πάει με την κοπέλα του για μια βδομάδα τον Αύγουστο. Κατ αρχήν ο καιρός πως είναι εκείνο το μήνα. Έχει βροχή, αέρα κι αν ναι είναι τόσο άσχημα ώστε να μην περάσουν καλά ή ρίχνει κάθε μέρα μια μπόρα για κανα μισάωρο και μετά όλα είναι οκ.
Έχουν βρει εισιτήρια με Ethiopian στα 600 ευρώ, φαντάζομαι είναι πολύ καλή τιμή. Η αεροπορική δεν ξέρω.
Εάν ο καιρός είναι απαγορευτικός τον Αύγουστο για Σευχέλλες, τι άλλη πρόταση θα είχατε; Θέλουν άραγμα στην παραλία και 2-3 ημερήσιες εκδρομούλες. Και φυσικά να έχει και σχετική κίνηση το βράδυ.
Διάβασα σε ένα ποστ του 2008 ότι οι εκδρομές είχαν 80 με 130 ευρώ. Ισχύει, είναι τόσο ακριβά;
Η Ethiopian μια χαρά εταιρεία είναι.
 

nikinikiniki

Member
Μηνύματα
6
Likes
4
Καλησπέρα,

Θεωρείται καλή ιδέα για κοπέλες να πάμε Απρίλιο μηνα στις Σεϋχέλλες;
Συγκεκριμένα, είναι ασφαλής προορισμός για κοπέλες; Ο Απρίλιος όσον αφορά τον καιρό είναι καλή περίοδος;
Αξίζουν γενικά οι Σεϋχέλλες; Έχουμε πράγματα να δούμε και για πόσες μέρες αξίζει.

Αν δεν αξίζει, ποιον άλλον προορισμό θα προτείνατε εκτός Ευρώπης;

Συγνώμη για τον καταιγισμό ερωτήσεων!!
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.337
Likes
14.199
Καλησπέρα,

Θεωρείται καλή ιδέα για κοπέλες να πάμε Απρίλιο μηνα στις Σεϋχέλλες;
Συγκεκριμένα, είναι ασφαλής προορισμός για κοπέλες; Ο Απρίλιος όσον αφορά τον καιρό είναι καλή περίοδος;
Αξίζουν γενικά οι Σεϋχέλλες; Έχουμε πράγματα να δούμε και για πόσες μέρες αξίζει.

Αν δεν αξίζει, ποιον άλλον προορισμό θα προτείνατε εκτός Ευρώπης;

Συγνώμη για τον καταιγισμό ερωτήσεων!!
Θα έλεγα Μαϊο με Σεπτέμβριο/Οκτώβριο.Με λίγη προσοχή είναι εντάξαι από ασφάλεια.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.786
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom