Ιταλία Πληροφορίες για Σικελία με Ι.Χ.

gasgastonegr

Member
Μηνύματα
14
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Σικελια
γειά σας μολις εκλεισα εισητηρια.για μπαρι.παω σικελια

Γεια σας και πάλι απο εμένα. Μόλις προχτές γυρίσαμε απο το οδικό μας ταξίδι στην Σικελία. 15 μέρες στην Σικελία και 4 Καλαβρία-Απουλία. Ήταν τέλεια. Όλα πήγαν καλά εκτός από τις 3-4 τελευταίες μέρες που μας τρέλανε ο καιρός με βροχή και κρύο και αναγκαστήκαμε να μείνουμε σε δωμάτιο και όχι στην σκηνή μας (κάναμε κάμπινγκ). Γενικά οι τιμές είναι στα ίδια επίπεδα με την Ελλάδα εκτός την βενζίνη που είχε 1.45-1.5 ευρώ το λίτρο και τα σούπερ μάρκετ που τα ίδια πράγματα έχουν αρκετά φτηνότερα απο εδώ. Ο καπουτσίνο 1.30-1.50. θέμα ασφάλειας πραγματικά κανένα. Το μόνο κακό ήταν ο πραγματικά πολυ επικίνδυνος τρόπος που οδηγούν οι Σικελοί ΟΛΟΙ. Μεγάλη εντύπωση μας έκανε η πραγματικά απαθέστατη και πολύ κρύα συμπεριφορά των Σικελών παντού. Την διαπίστωση αυτή μας την έκαναν και άλλοι τουρίστες (όχι Έλληνες) μάλιστα ένας αυστραλός που ήταν πριν την Σικελία μια βδομάδα Ελλάδα διαπίστωσε τεράστια διαφορά στην φιλικότητα Σικελών –Ελλήνων. Γενικά η Σικελία αξίζει πολύ να την γυρίσεις απο άκρη σε άκρη και η καλύτερη εποχή πιστεύω οτι είναι ο Σεπτέμβρης. Τον Αύγουστο γίνετε χαμός.
Ελπίζω να βρω χρόνο να γράψω περισσότερα και να κατεβάσω καμιά φωτο.
γεια σας παιδια μολις εκλεισα εισητηρια για Μπαρι.Παω Σικελια 28-6 εως 20-07.καμπινγ φυσικα.λεω να μεινω και 3-4 μερες καλαβρια.κανατε καμπινγ στο βορειοδυτικοτερο σημειο της σικελιας;εκει μου εχουν πει οτι μαζευεται ολη η ιταλια τον αυγουστο γιατι ειναι φανταστικα.πεστε μου σας παρακαλω:clap: 4 πραγματα που πρεπει να δω οποσδηποτε και 2 καλυτερες παραλιες παντα κατα την δικη σας αποψη.ευχαριστω:clap:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

No members online now.

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.260
Μηνύματα
885.398
Μέλη
38.936
Νεότερο μέλος
alexispi

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom