Βουλγαρία Πληροφορίες για Σόφια, Βουλγαρία

vana23kara

Member
Καλημέρα ταξιδιαρες ψυχές. Το τριήμερο της 26ης-28ης λένε να πάμε Σόφια. Ήμουν λίγο αρνητική ,αλλά διαβάζοντας εδώ μέσα είπα να το τολμήσω. Θα πάμε οδικώς με αφετηρία την Καβάλα. Λέμε να κλείσουμε airbnb. Αυτά που βλέπω είναι μέσα στον πεζόδρομο αν κατάλαβα καλά. 2,5 μέρες μας φτάνουν να πάρουμε μια γεύση;κέντρο θα χρειαστουμε τα μέσα μεταφοράς ή περπατιεται;λέω να μην μετακινουμαστε πολύ πολύ με το αμάξι. Εκτός αν εχετε να προτείνετε καμμία ωραία διαδρομή. Με πάρκινγκ τι παίζει;

michael24gr

Member
Σκέφτομαι να πάω κάπου στις 21 Φεβρουαρίου, θα μπορώ να περπατήσω την πόλη και να πάει και στα γύρω μέρη? Λόγω χιονιού...Ο ενδοιασμός μου είναι αυτός...

underwater

Member
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ανταρκτική
Σκέφτομαι να πάω κάπου στις 21 Φεβρουαρίου, θα μπορώ να περπατήσω την πόλη και να πάει και στα γύρω μέρη? Λόγω χιονιού...Ο ενδοιασμός μου είναι αυτός...
Αυτό είναι καθαρά θέμα τύχης. Μπορεί να έχει χιονίσει και να είναι όλα άσπρα, μπορεί να έχει και εξαιρετικό καιρό (πχ τον περασμένο Φεβρουάριο μου είχαν τύχει πολύ καλές καιρικές συνθήκες). Να ξέρεις πάντως πως καθότι στη Σόφια χιονίζει πολύ συχνά δεν είναι όπως στις περισσότερες ελληνικές πόλεις που πέφτουν δύο νιφάδες και παραλύει το σύμπαν, εκεί όλα ακολουθούν φυσιολογικούς ρυθμούς.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
31.072
Μέλη
35.723
Νεότερο μέλος
touzou

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom