Ιταλία Πληροφορίες και πρόγραμμα για Βενετία

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.651
Likes
12.491
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Καλησπερα!
10-14 Μαιου παμε Βενετια! Θα ηθελα tips και προτασεις για φαγητο ποτο και γενικα συμβουλες. Σκεφτομαι να μην ξοδεψουμε πολυ χρονο σε μουσεια και γενικα εσωτερικους χωρους. Θα ηθελα να περπατησουμε οσο περισσοτερο γινεται την πολη και να την ευχαριστηθουμε. Απο αξιοθεατα λεω μηπως μπουμε san marco και ανεβουμε στο καμπαναριο. Και μπουρανο θελω πολυ να παμε για λιγες ωρες. Οσοι εχετε παει τι λετε?τι αξιζει να δουμε και να κανουμε?η γονδολα αξιζει δεδομενου οτι στοιχιζει αρκετα?
Καλησπέρα! Ναι να πάτε στο Μπουράνο. Για τη γόνδολα, αποφασίστε επί τόπου. Σε εμάς φάνηκε πολύ τουριστική η όλη φάση και η τιμή ενίσχυσε την απόρριψη.
 
Last edited:

Joanfairy

Member
Μηνύματα
80
Likes
62
Καλησπέρα! Ναι να πάτε στο Μπουράνο. Για τη γόνδολα, αποφασίστε επί τόπου. Σε εμάς φάνηκε πολύ τουριστική η όλη φάση και η τιμή ενίσχυσε την απόρριψη.
Στο παλατι τον δογηδων αξιζει?ειδα οτι εχει 30 ευρω το εισιτηριο αλλα περιλαμβανει και αλλα μουσεια στα οποια πιστευω δεν θα εχουμε χρονο να παμε
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.651
Likes
12.491
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Στο παλατι τον δογηδων αξιζει?ειδα οτι εχει 30 ευρω το εισιτηριο αλλα περιλαμβανει και αλλα μουσεια στα οποια πιστευω δεν θα εχουμε χρονο να παμε
Θυμάμαι ότι είναι μια "χορταστική" επίσκεψη. Με τα τωρινά θέλω μου όμως και τα "κλειστά" μου οικονομικά και σε συνδυασμό με την εποχή που θα πάτε που ευνοεί τις βόλτες, εγώ θα το έκανα skip.
 

Joanfairy

Member
Μηνύματα
80
Likes
62
Θυμάμαι ότι είναι μια "χορταστική" επίσκεψη. Με τα τωρινά θέλω μου όμως και τα "κλειστά" μου οικονομικά και σε συνδυασμό με την εποχή που θα πάτε που ευνοεί τις βόλτες, εγώ θα το έκανα skip.
Αν θυμαστε και κατι για καλο και οικονομικο φαγητο πειτε μου
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.651
Likes
12.491
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Αν θυμαστε και κατι για καλο και οικονομικο φαγητο πειτε μου
Όχι είχα πάει πολύ παλιά. Το μόνο που μάλλον ισχύει ακόμα είναι ότι στο Campo Santa Margherita μπορείς να βρεις οικονομικό φαγητό. Εμείς παίρναμε από εκεί πίτσες take away.
Για πρόσφατες προτάσεις μπορείτε να διαβάσετε τις τελευταίες ιστορίες για Βενετία καθώς και τα μηνύματα, εδώ στην Αναζήτηση
 

Joanfairy

Member
Μηνύματα
80
Likes
62
Όχι είχα πάει πολύ παλιά. Το μόνο που μάλλον ισχύει ακόμα είναι ότι στο Campo Santa Margherita μπορείς να βρεις οικονομικό φαγητό. Εμείς παίρναμε από εκεί πίτσες take away.
Για πρόσφατες προτάσεις μπορείτε να διαβάσετε τις τελευταίες ιστορίες για Βενετία καθώς και τα μηνύματα, εδώ στην Αναζήτηση
Οκ ευχαριστω παρα πολυ!🙂
 
Μηνύματα
420
Likes
1.373
Ταξίδι-Όνειρο
ΛΑΣ ΒΕΓΚΑΣ ΛΟΣ ΑΝΤΖΕΛΕΣ
Αν θυμαστε και κατι για καλο και οικονομικο φαγητο πειτε μου
Eγω ειχα φαει στη περιοχη του Cannaregio -trattoria bar pontini
trattoria bancogiro (διπλα Ριαλτο)
trattoria da mimmo φτηνα και καλα -αλλα χωρις να κατηγορησω σιγουρα οτι φταιει το μαγαζιγια τις επομενες 2 μερες ειχα στομαχικες διαταραχες απο τnn pasta με το μαυρο μελανι,οφειλω να το πω.Αλλα ηταν το πρωτο γευμα και μοναδικο που ειχα φαει στη Βενετια.
επισης πολυ καλο ειναι το bacaro quebradο δεν ειχα παει εγω,αλλα μου το βγαζε πρωτο στο tripasvisor και φιλοι μου που πηγαν μου ειπαν καλα λογια,απο τα λιγα οικονομικα και καλα στη Βενετια.
Κοιτα καλα κριτικες πριν κατσεις γιατι παιζουν πολλα τουριστικοπαγιδες εστιατορια με αθλιο φαγητο τυπου Μοναστηρακι Αθηνα ,ειναι δυσκολο να βρεις καλο και οικονομικο φαγητο στη Βενετια ,οποτε κρατα αυτες τις επιλογες
Επισης αν πεινασετε και θελετε σνακ οποιοδηποτε bacaro για chichetti και στο χερι και apperol.

Πολυ καλος καφες και στο torrefazione cannaregio με ωραια κρουασαν ειδικα αυτο με το pistaccio κολαση.
Αν τα αντεχει η τσεπη καθηστε και στο Florian ,ειναι τουριστικο αλλα εχει ωραια περατζαδα.
Προσοχη οταν εχει μουσικη πληρωνετε xtra την μπαντα εκτος απο τις τιμες του καταλογου.

Καλα να περασετε!!
 

Joanfairy

Member
Μηνύματα
80
Likes
62
Eγω ειχα φαει στη περιοχη του Cannaregio -trattoria bar pontini
trattoria bancogiro (διπλα Ριαλτο)
trattoria da mimmo φτηνα και καλα -αλλα χωρις να κατηγορησω σιγουρα οτι φταιει το μαγαζιγια τις επομενες 2 μερες ειχα στομαχικες διαταραχες απο τnn pasta με το μαυρο μελανι,οφειλω να το πω.Αλλα ηταν το πρωτο γευμα και μοναδικο που ειχα φαει στη Βενετια.
επισης πολυ καλο ειναι το bacaro quebradο δεν ειχα παει εγω,αλλα μου το βγαζε πρωτο στο tripasvisor και φιλοι μου που πηγαν μου ειπαν καλα λογια,απο τα λιγα οικονομικα και καλα στη Βενετια.
Κοιτα καλα κριτικες πριν κατσεις γιατι παιζουν πολλα τουριστικοπαγιδες εστιατορια με αθλιο φαγητο τυπου Μοναστηρακι Αθηνα ,ειναι δυσκολο να βρεις καλο και οικονομικο φαγητο στη Βενετια ,οποτε κρατα αυτες τις επιλογες
Επισης αν πεινασετε και θελετε σνακ οποιοδηποτε bacaro για chichetti και στο χερι και apperol.

Πολυ καλος καφες και στο torrefazione cannaregio με ωραια κρουασαν ειδικα αυτο με το pistaccio κολαση.
Αν τα αντεχει η τσεπη καθηστε και στο Florian ,ειναι τουριστικο αλλα εχει ωραια περατζαδα.
Προσοχη οταν εχει μουσικη πληρωνετε xtra την μπαντα εκτος απο τις τιμες του καταλογου.

Καλα να περασετε!!
Τελεια!πολυ κατατοπιστικος!🙂 κι εγω αυτο εχω ακουσει για τουριστικες παγιδες και προσπαθω να τις αποφυγω!
 
Μηνύματα
420
Likes
1.373
Ταξίδι-Όνειρο
ΛΑΣ ΒΕΓΚΑΣ ΛΟΣ ΑΝΤΖΕΛΕΣ
Τελεια!πολυ κατατοπιστικος!🙂 κι εγω αυτο εχω ακουσει για τουριστικες παγιδες και προσπαθω να τις αποφυγω!

Kαλησπερα χαιρομαι αν βοηθησα,
διαβασε και την σχεδον ολοκληρωμενη ταξιδιωτικη μου ιστορια που ειχα παει τετοια εποχη τα γραφω πιο αναλυτικα


Ιταλία - Venezia και dolce vita στην πρωτεουσα της μοδας το Μιλανο
 

Joanfairy

Member
Μηνύματα
80
Likes
62

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.785
Likes
1.114
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
japan
Όχι είχα πάει πολύ παλιά. Το μόνο που μάλλον ισχύει ακόμα είναι ότι στο Campo Santa Margherita μπορείς να βρεις οικονομικό φαγητό. Εμείς παίρναμε από εκεί πίτσες take away.
Για πρόσφατες προτάσεις μπορείτε να διαβάσετε τις τελευταίες ιστορίες για Βενετία καθώς και τα μηνύματα, εδώ στην Αναζήτηση
η πιτσα είναι εξαιρετική και για τιμες βενετιας φθηνη, θα δεις πολύ νεολαια με μπυρες και πιτσες στα ορθια να ξοδευουν χρονο
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.097
Likes
1.958
3 μερες Βενετια και λεω την 1 να κανω Μουρανο-Μπουρανο εκδρομη...τι πρεπει να δω και στα 2 νησια?εννοω εχουν καποιο αξιοθεατο οπως εχει η Βενετια must see πχ την Βασιλικη του Αγ.Μαρκου?να αφιερωσω ολοκληρη ημερα για την εκδρομη ή μιση?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.259
Μηνύματα
885.378
Μέλη
38.936
Νεότερο μέλος
alexispi

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom