Ύδρα Πληροφοριες για Υδρα

taxidiotis01

Member
Μηνύματα
7
Likes
11
Καλησπέρα σας. Σκέφτομαι να κάνω μια διήμερη εξόρμηση εντός του Οκτωβρίου στην Ύδρα. Έχει ταξιδέψει κάποιος πρόσφατα τέτοια εποχή ώστε να μου δώσει πληροφορίες για το νησί, για καταστήματα ή εστιατόρια αυτή την εποχή του χρόνου. Φαντάζομαι πως οι επισκέπτες θα είναι πολύ λιγότεροι σε σχέση με την καλοκαιρινή περίοδο. Εάν μείνω στη χώρα του νησιού, τα διάφορα αξιοθέατα, μουσεία ή τα πεζοπορικά μονοπάτια θα είναι σε κοντινή απόσταση με τα πόδια; Ευχαριστώ για το χρόνο σας. Οποιαδήποτε πληροφορία ευπρόσδεκτη!
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.150
Likes
14.438
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
όπου δεν έχω πάει
Ο Οκτώβριος είναι από τους καλύτερους μήνες για να επισκεφθεί κανείς το νησί (μερικά από τα εντυπωσιακότερα ηλιοβασιλέματα τα θυμάμαι αυτή την εποχή). Όλα τα μαγαζιά/εστιατόρια/αξιοθέατα είναι ανοιχτά και δεν θα έχεις προβλημα να επιλέξεις, κρίνε με βάση το βαλάντιο και τα γούστα σου.
Σε ένα διήμερο δεν ξέρω τι προλαβαίνεις από πεζοπορία, έλεγξε στο site Ύδρα Μονοπάτια, Ύδρα Διαδρομές, Ύδρα Εκδρομές . Θα σου πρότεινα τη διαδρομή προς το ιστορικό μοναστήρι του Προφήτη Ηλία απ'όπου έχεις και πανοραμική άποψη της Χώρας ή την χαλαρή διαδρομή ως το Βλυχό. Τα υπόλοιπα απαιτούν χρόνο.
 

taxidiotis01

Member
Μηνύματα
7
Likes
11
Ο Οκτώβριος είναι από τους καλύτερους μήνες για να επισκεφθεί κανείς το νησί (μερικά από τα εντυπωσιακότερα ηλιοβασιλέματα τα θυμάμαι αυτή την εποχή). Όλα τα μαγαζιά/εστιατόρια/αξιοθέατα είναι ανοιχτά και δεν θα έχεις προβλημα να επιλέξεις, κρίνε με βάση το βαλάντιο και τα γούστα σου.
Σε ένα διήμερο δεν ξέρω τι προλαβαίνεις από πεζοπορία, έλεγξε στο site Ύδρα Μονοπάτια, Ύδρα Διαδρομές, Ύδρα Εκδρομές . Θα σου πρότεινα τη διαδρομή προς το ιστορικό μοναστήρι του Προφήτη Ηλία απ'όπου έχεις και πανοραμική άποψη της Χώρας ή την χαλαρή διαδρομή ως το Βλυχό. Τα υπόλοιπα απαιτούν χρόνο.
Ευχαριστώ για τον χρόνο σου. Ναι είναι αλήθεια πως σε ένα διήμερο δεν θα προλάβω να τα δω όλα, απλώς θέλω να ξέρω τις επιλογές μου. Ευχαριστώ!
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.614
Likes
50.258
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Ο Οκτώβριος είναι από τους καλύτερους μήνες για να επισκεφθεί κανείς το νησί (μερικά από τα εντυπωσιακότερα ηλιοβασιλέματα τα θυμάμαι αυτή την εποχή). Όλα τα μαγαζιά/εστιατόρια/αξιοθέατα είναι ανοιχτά και δεν θα έχεις προβλημα να επιλέξεις, κρίνε με βάση το βαλάντιο και τα γούστα σου.
Σε ένα διήμερο δεν ξέρω τι προλαβαίνεις από πεζοπορία, έλεγξε στο site Ύδρα Μονοπάτια, Ύδρα Διαδρομές, Ύδρα Εκδρομές . Θα σου πρότεινα τη διαδρομή προς το ιστορικό μοναστήρι του Προφήτη Ηλία απ'όπου έχεις και πανοραμική άποψη της Χώρας ή την χαλαρή διαδρομή ως το Βλυχό. Τα υπόλοιπα απαιτούν χρόνο.
Πες βρε αδερφέ κανένα αγαπημένο εστιατόριο να ξεστραβωθούμε.
 

barkour

Member
Μηνύματα
1.161
Likes
5.045
Ονειρεμένο Ταξίδι
Υεμενη
Πες βρε αδερφέ κανένα αγαπημένο εστιατόριο να ξεστραβωθούμε.
Υδρονέτα :) εχει καταπληκτικο ηλιοβασιλεμα , τα παλια χρονια επαιζε κλασικη μουσικη , τωρα δεν νομιζω...
 

giannis1996

Member
Μηνύματα
34
Likes
12
Καλησπέρα.. Αν κάποιος έχει κανέναν γνωστό που να δίνει σπίτι στην Ύδρα για 1 διανυκτέρευση παρακαλώ να μου πει. Οι τιμές είναι εξωφρενικές... Ολόκληρο μισθό ζητάνε για μια διανυκτέρευση..
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.614
Likes
50.258
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Καλησπέρα.. Αν κάποιος έχει κανέναν γνωστό που να δίνει σπίτι στην Ύδρα για 1 διανυκτέρευση παρακαλώ να μου πει. Οι τιμές είναι εξωφρενικές... Ολόκληρο μισθό ζητάνε για μια διανυκτέρευση..
Ημερομηνία;
 

rulakigo

Member
Μηνύματα
200
Likes
78
Επόμενο Ταξίδι
Vienna
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αγία Πετρούπολη,Ρωσσία
Καλησπέρα σε όλους.
Βρίσκομαι στο δρόμο για Ναύπλιο και θα ήθελα να κάνω μια ημερήσια εκδρομή για Ύδρα.
Από πού είναι καλύτερα να πάω?? Πόρτο Χέλι, Ερμιόνη??
Πώς θα βρω τα δρομολόγια??
Ευχαριστώ
 

barkour

Member
Μηνύματα
1.161
Likes
5.045
Ονειρεμένο Ταξίδι
Υεμενη
Καλησπέρα σε όλους.
Βρίσκομαι στο δρόμο για Ναύπλιο και θα ήθελα να κάνω μια ημερήσια εκδρομή για Ύδρα.
Από πού είναι καλύτερα να πάω?? Πόρτο Χέλι, Ερμιόνη??
Πώς θα βρω τα δρομολόγια??
Ευχαριστώ
Home - HydraLines.gr
 

Pel

Member
Μηνύματα
748
Likes
3.803
Ονειρεμένο Ταξίδι
Και πού δεν θέλω;
Πού τρώμε στην Ύδρα;
Ψάχνω τα γνωστά που προτείνονται εδώ μέσα και γενικά στο internet, αλλά στις πρόσφατες κριτικές στο google βλέπω κράξιμο...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.505
Μέλη
38.836
Νεότερο μέλος
ipagou

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom