Ντουμπάι Πληροφοριες για ντουμπαι!

Μηνύματα
416
Likes
1.366
Ταξίδι-Όνειρο
ΛΑΣ ΒΕΓΚΑΣ ΛΟΣ ΑΝΤΖΕΛΕΣ
Καλησπερα!!ισχυει οτι στο dubai δεν λειτουργουν οι εφαρμογες τυπου messenger,viber αλλα και social media οπως το facebook?
 

spyros91

Member
Μηνύματα
880
Likes
804
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ντουμπαι
Καλησπέρα συνφορουμίτες! Μπορεί κάποιος να μου πει ποιος είναι ο πιο Value for money τρόπος για να πας από Αμπου Ντάμπι ως το Ντουμπάι για δύο άτομα;
Σε περίπτωση που πας με wizzair , υπάρχει shuttle bus 24ωρο με 9 ευρώ και 25 λεπτά και δρομολόγια ανά μία ώρα..
 

tzenipan

Member
Μηνύματα
252
Likes
1.040
Επόμενο Ταξίδι
Νεα Υορκη
Ταξίδι-Όνειρο
Αργεντινη
Σε περίπτωση που πας με wizzair , υπάρχει shuttle bus 24ωρο με 9 ευρώ και 25 λεπτά και δρομολόγια ανά μία ώρα..
Αυτό ισχύει μόνο με wizz το λεωφορείο? Είναι ειδική περίπτωση, θα πάμε με πτήση τσάρτερ και θα είμαστε Άμπου Ντάμπι γενικά, θέλουμε όμως μια μέρα να βγει Ντουμπάι να το δούμε και να κάνουμε την κρουαζιέρα απ την μαρίνα.
 

spyros91

Member
Μηνύματα
880
Likes
804
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ντουμπαι
Αυτό ισχύει μόνο με wizz το λεωφορείο? Είναι ειδική περίπτωση, θα πάμε με πτήση τσάρτερ και θα είμαστε Άμπου Ντάμπι γενικά, θέλουμε όμως μια μέρα να βγει Ντουμπάι να το δούμε και να κάνουμε την κρουαζιέρα απ την μαρίνα.
Θα σε γελάσω.. πιθανολογω πως ναι , γιατί την αγορά την κάνεις μέσα από την εφαρμογή της wizz .. ρίξε μια ματιά στο σάιτ του αεροδρομίου στο Άμπου Ντάμπι, έχει λεπτομέρειες..
 

tzenipan

Member
Μηνύματα
252
Likes
1.040
Επόμενο Ταξίδι
Νεα Υορκη
Ταξίδι-Όνειρο
Αργεντινη
Καλησπερα!!ισχυει οτι στο dubai δεν λειτουργουν οι εφαρμογες τυπου messenger,viber αλλα και social media οπως το facebook?
οχι αυτό δεν ισχύει, φίλη μου είχε πάει το Πασχα,μια χαρά είχε σόσιαλ
 
Μηνύματα
416
Likes
1.366
Ταξίδι-Όνειρο
ΛΑΣ ΒΕΓΚΑΣ ΛΟΣ ΑΝΤΖΕΛΕΣ
Kαλησπερα,
σε ενα μηνα θα βρισκομαι στο Ντουμπαι.Συγκεκριμενα θα προσγειωθω πρωτα στο Abu Dhabi.
1.Οσων αφορα το πως θα πληρωνω εχω ηδη revolut στο κινητο και τις πιο πολλες συναλλαγες θα τις κανω με καρτα,παρολα αυτα πιστευω θελω να εχω και ενα μετρητο πανω μου για ωρα αναγκης.Συναλλαγμα που ειναι πιο καλα να κανω φανταζομαι αεροδρομιο ή ξενοδοχειο δεν συμφερει καθολου.Αν ειναι υπαρχει κανα καλο ανταλλακτηριο Αμπου Νταμπι που θα παω πρωτη μερα ή Ντουμπαι μπορειτε να μου πειτε.
2.To internet ειναι βασικο για μενα και για επικοινωνια με Ελλαδα με μεσεντζερ(viber ειδα ειναι μπλοκαρισμενο στο Ντουμπαι) αλλα και για δεδομενα σε περιπτωση που κατι χρειαστουμε οταν δεν εχουμε wifi,οποτε μαλλον η τοπικη sim μαλλον η καλυτερη επιλογη.Ενας φιλος μου ειπε για e-sim αλλα νομιζω οτι ειναι λιγο τσιμπημενες και προσφερουν λιγα.
 
Μηνύματα
235
Likes
926
Επόμενο Ταξίδι
Μαρόκο
Kαλησπερα,
σε ενα μηνα θα βρισκομαι στο Ντουμπαι.Συγκεκριμενα θα προσγειωθω πρωτα στο Abu Dhabi.
1.Οσων αφορα το πως θα πληρωνω εχω ηδη revolut στο κινητο και τις πιο πολλες συναλλαγες θα τις κανω με καρτα,παρολα αυτα πιστευω θελω να εχω και ενα μετρητο πανω μου για ωρα αναγκης.Συναλλαγμα που ειναι πιο καλα να κανω φανταζομαι αεροδρομιο ή ξενοδοχειο δεν συμφερει καθολου.Αν ειναι υπαρχει κανα καλο ανταλλακτηριο Αμπου Νταμπι που θα παω πρωτη μερα ή Ντουμπαι μπορειτε να μου πειτε.
2.To internet ειναι βασικο για μενα και για επικοινωνια με Ελλαδα με μεσεντζερ(viber ειδα ειναι μπλοκαρισμενο στο Ντουμπαι) αλλα και για δεδομενα σε περιπτωση που κατι χρειαστουμε οταν δεν εχουμε wifi,οποτε μαλλον η τοπικη sim μαλλον η καλυτερη επιλογη.Ενας φιλος μου ειπε για e-sim αλλα νομιζω οτι ειναι λιγο τσιμπημενες και προσφερουν λιγα.
1. Βγάλε απο ΑΤΜ με την Revolut ( 5 μέρες που ήμουν Ντουμπάι- Αμπου Ντάμπι δεν χρειάστηκα καθόλου μετρητά )
2. Όντως η e-sim είναι λίγο ποιο ακριβή. Όταν φτάσεις στο αεροδρόμιο μετα τον έλεγχο έχει κιόσκια για να βάλεις sim την οποία στην τοποθετουν οι υπάλληλοι.
 

tzenipan

Member
Μηνύματα
252
Likes
1.040
Επόμενο Ταξίδι
Νεα Υορκη
Ταξίδι-Όνειρο
Αργεντινη
Kαλησπερα,
σε ενα μηνα θα βρισκομαι στο Ντουμπαι.Συγκεκριμενα θα προσγειωθω πρωτα στο Abu Dhabi.
1.Οσων αφορα το πως θα πληρωνω εχω ηδη revolut στο κινητο και τις πιο πολλες συναλλαγες θα τις κανω με καρτα,παρολα αυτα πιστευω θελω να εχω και ενα μετρητο πανω μου για ωρα αναγκης.Συναλλαγμα που ειναι πιο καλα να κανω φανταζομαι αεροδρομιο ή ξενοδοχειο δεν συμφερει καθολου.Αν ειναι υπαρχει κανα καλο ανταλλακτηριο Αμπου Νταμπι που θα παω πρωτη μερα ή Ντουμπαι μπορειτε να μου πειτε.
2.To internet ειναι βασικο για μενα και για επικοινωνια με Ελλαδα με μεσεντζερ(viber ειδα ειναι μπλοκαρισμενο στο Ντουμπαι) αλλα και για δεδομενα σε περιπτωση που κατι χρειαστουμε οταν δεν εχουμε wifi,οποτε μαλλον η τοπικη sim μαλλον η καλυτερη επιλογη.Ενας φιλος μου ειπε για e-sim αλλα νομιζω οτι ειναι λιγο τσιμπημενες και προσφερουν λιγα.
1.απαγορευονται οι κλήσεις μέσω ίντερνετ, ο στο messenger χρησιμοποιείς μόνο ηχητικά μηνύματα ή βίντεομηνυματα. Οι κλήσεις φτάνουν πάντα ως αναπάντητες.
2.Η esim δεν υποστηρίζεται από όλες τις συσκευές αλλά μια χαρά αξίζει. Εμείς είχαμε 10gb με 15€ και κάναμε hotspot το ένα κινητό.
 

tatooine

Member
Μηνύματα
1.444
Likes
5.268
1.απαγορευονται οι κλήσεις μέσω ίντερνετ, ο στο messenger χρησιμοποιείς μόνο ηχητικά μηνύματα ή βίντεομηνυματα. Οι κλήσεις φτάνουν πάντα ως αναπάντητες.
VPN, άλλα με προσοχή καθότι και αυτό παράνομο.
 

spyros91

Member
Μηνύματα
880
Likes
804
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ντουμπαι
Kαλησπερα σας.. έχει κανείς επισκεφθεί το global village ή το butterfly garden ώστε να πει εντυπώσεις???
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.204
Μηνύματα
883.736
Μέλη
38.901
Νεότερο μέλος
udemeetim036

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom