Ντουμπάι Πληροφοριες για ντουμπαι!

Ppetran

Member
Μηνύματα
113
Likes
19
4.7/5 έχει σε 1500 κριτικές στην γκουγκλ .. και 4.5/5 σε 600 στο ΤΑ. Πολύ καλές κριτικές θεωρώ....
Αν δεις τελευταιες κριτικές στο Google, θα δεις πολλές αρνητικές και κυρίως με θεματα εξυπηρέτησης. Το ξέρω ότι είναι σχεδόν τα μισά χρήματα αλλά προσωπικά δεν θα το ξανακάνω οπότε αν είναι κάτι να γίνει σωστά, ας γίνει έστω και με παραπάνω χρήματα....
 

panlek30

Member
Μηνύματα
1.559
Likes
4.010
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Βολιβία
Αν δεις τελευταιες κριτικές στο Google, θα δεις πολλές αρνητικές και κυρίως με θεματα εξυπηρέτησης. Το ξέρω ότι είναι σχεδόν τα μισά χρήματα αλλά προσωπικά δεν θα το ξανακάνω οπότε αν είναι κάτι να γίνει σωστά, ας γίνει έστω και με παραπάνω χρήματα....
Θα το ξανακανεις και καλυτερα οταν πας Ιορδανια που θα διανυκτερευσεις κιολας στην ερημο! ;)
 

spyros91

Member
Μηνύματα
878
Likes
799
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ντουμπαι
Αν δεις τελευταιες κριτικές στο Google, θα δεις πολλές αρνητικές και κυρίως με θεματα εξυπηρέτησης. Το ξέρω ότι είναι σχεδόν τα μισά χρήματα αλλά προσωπικά δεν θα το ξανακάνω οπότε αν είναι κάτι να γίνει σωστά, ας γίνει έστω και με παραπάνω χρήματα....
Είχες κακή εμπειρία με το συγκεκριμένο tour?? Σε ρωτάω, γιατί είδα από περιέργεια τα τελευταία 40 σχόλια, τα 37 είχαν 5 αστέρια και τα 3 τους εκραζαν. Πολύ μικρό δείγμα θεωρώ...
 

Ppetran

Member
Μηνύματα
113
Likes
19
Είχες κακή εμπειρία με το συγκεκριμένο tour?? Σε ρωτάω, γιατί είδα από περιέργεια τα τελευταία 40 σχόλια, τα 37 είχαν 5 αστέρια και τα 3 τους εκραζαν. Πολύ μικρό δείγμα θεωρώ...
Προσωπικά όχι. Πιστευω ότι εσείς περάσατε καλά αλλά δεν θέλω να το διακινδυνέψω. Επίσης και τι θέλετε να έχει το πακέτο και αυτό είναι ικανοποιητικό.
 

Ppetran

Member
Μηνύματα
113
Likes
19
Ακόμα το σκέφτομαι ωστόσο και θα κλείσω τις επόμενες μέρες...θέλω να ξαναδιαβασω κριτικές και να δω!
Δες και αυτό....

https://www.getyourguide.com/dubai-l173/dubai-safari-quad-bike-camel-ride-and-more-t188052/

Αν έχει πάει και κάποιος άλλος ας μας πει εντυπώσεις και τιμές! και τον σύνδεσμο από που το έκλεισαν.

Eπίσης για Αbu Dhabi πρόγραμμα ημέρας...... τι λέτε (σχόλια για την σειρά/ώρες κ.λ.π. - μεταφορά με taxi ή uber)?
1. Louvre Museum(10:00-18:30/120 min)
2. Zayed Grand Mosque(9:00-22:00/120 min)
3. Qasr Al Watan & Emirates Palace for coffee(10:00-17:45/90 min)
4. Ferrari park (12:00-19:00).
 

spyros91

Member
Μηνύματα
878
Likes
799
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ντουμπαι
Προσωπικά όχι. Πιστευω ότι εσείς περάσατε καλά αλλά δεν θέλω να το διακινδυνέψω. Επίσης και τι θέλετε να έχει το πακέτο και αυτό είναι ικανοποιητικό.
Συγνώμη που σου πάω άτυπα κόντρα. Απλά δεν καταλαβαίνω!! Ότι το διακινδυνεύεις πως προκύπτει αυτό δεν καταλαβαίνω.. στα σχόλια δεν προκύπτει κάποια ανησυχία . Θεωρώ ότι το χρηματικό σου προκαλεί ανησυχία επειδή είναι μικρό το αντίτιμο!!! Βέβαια αν δώσεις 80 ας πούμε όλο και κάτι καλύτερο θα έχει, απλά επειδή το έζησα, αυτό με τα 30+ ήταν φουλ ικανοποιητικό!!!
 

Ppetran

Member
Μηνύματα
113
Likes
19
Συγνώμη που σου πάω άτυπα κόντρα. Απλά δεν καταλαβαίνω!! Ότι το διακινδυνεύεις πως προκύπτει αυτό δεν καταλαβαίνω.. στα σχόλια δεν προκύπτει κάποια ανησυχία . Θεωρώ ότι το χρηματικό σου προκαλεί ανησυχία επειδή είναι μικρό το αντίτιμο!!! Βέβαια αν δώσεις 80 ας πούμε όλο και κάτι καλύτερο θα έχει, απλά επειδή το έζησα, αυτό με τα 30+ ήταν φουλ ικανοποιητικό!!!
Δεν είναι θέμα κόντρας. Ειναι και να πληρώσεις κάτι και να μην μείνεις ευχαριστημένος. Ο καθένας ας κάνει την επιλογή του.
Εισητήρια γενικά για τα αξιοθέατα από ποιά site αγόρασες? Ηταν αξιόπιστα? Είχαν προσφορές?
 

spyros91

Member
Μηνύματα
878
Likes
799
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ντουμπαι
Δεν είναι θέμα κόντρας. Ειναι και να πληρώσεις κάτι και να μην μείνεις ευχαριστημένος. Ο καθένας ας κάνει την επιλογή του.
Εισητήρια γενικά για τα αξιοθέατα από ποιά site αγόρασες? Ηταν αξιόπιστα? Είχαν προσφορές?
Burj Khalifa από το επίσημο σάιτ, global village επίσης. Miracle garden από ένα site great deals. Μόνο αυτό ήταν σε προσφορά , και ήταν αξιόπιστο, δεν αντιμετώπισα κάποιο θέμα!! Σε άλλα αξιοθέατα επί πληρωμή δεν πήγα..
 

Evi_Stav

Member
Μηνύματα
258
Likes
640
Δες και αυτό....

https://www.getyourguide.com/dubai-l173/dubai-safari-quad-bike-camel-ride-and-more-t188052/

Αν έχει πάει και κάποιος άλλος ας μας πει εντυπώσεις και τιμές! και τον σύνδεσμο από που το έκλεισαν.

Eπίσης για Αbu Dhabi πρόγραμμα ημέρας...... τι λέτε (σχόλια για την σειρά/ώρες κ.λ.π. - μεταφορά με taxi ή uber)?
1. Louvre Museum(10:00-18:30/120 min)
2. Zayed Grand Mosque(9:00-22:00/120 min)
3. Qasr Al Watan & Emirates Palace for coffee(10:00-17:45/90 min)
4. Ferrari park (12:00-19:00).
Αυτό με quads βγαίνει 85 ευρώ το άτομο! Ακόμα περισσότερο από τα 80! Και γράφει σύντομη βόλτα με καμήλα... Να σου πω αντικειμενικά δεν βρίσκω καμία διαφορά ανάμεσα στα ακριβά και το "φθηνό" τουλάχιστον στις περιγραφές! Τώρα κάποια σχόλια τα είδα και εγώ αλλά είναι ελάχιστα σε σχέση με τα θετικά 😏 Πότε ταξιδεύεις;
 

Evi_Stav

Member
Μηνύματα
258
Likes
640
25/3. Εσύ? Οποιος πάει πρώτος και δοκιμάσει ας ενημερώσει....
Αποφάσισες εσύ που θα πας τελικά?
Α πηγαίνεις πρώτος, οπότε ενημέρωσέ με ποιο διάλεξες!

Εγώ 19/04. Δεν έχω καταλήξει ακόμα όχι! Τις επόμενες ημέρες...
 

Evi_Stav

Member
Μηνύματα
258
Likes
640
25/3. Εσύ? Οποιος πάει πρώτος και δοκιμάσει ας ενημερώσει....
Αποφάσισες εσύ που θα πας τελικά?
Προσπαθώντας να καταλήξω, μέσα στο Σαββατοκύριακο είπα να επικοινωνήσω με κάποια γραφεία με e-mails. Με το Arabian Kings Tours (το φθηνό) πραγματικά δεν μπορώ να βγάλω άκρη! Τα αγγλικά τους είναι απαίσια, άλλα ρωτάω άλλα μου απαντάνε.

Μίλησα και με το Siyyad Khaan Tourism που μου πρότειναν αρκετοί, και η τιμή είναι 84 ευρώ για όλα! Αρκετά συνεννοήσιμοι.

Ψάχνω και άλλα γραφεία με καλές κριτικές στο Get Your Guide να μιλήσω μαζί τους, αν και όλα παίζουν εκεί στα 80-90 ευρώ. Ψάχνω μήπως βρω κάποια ενδιάμεση λύση. Αλλά ναι, σίγουρα το φθηνό δεν θα το προτιμήσω με αυτή τη συνεννόηση!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.191
Μηνύματα
883.461
Μέλη
38.897
Νεότερο μέλος
Ρεκομπα

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom