Ισπανία Πληροφοριες και σχετικα για Tαξιδι

splanis

Member
Μηνύματα
43
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελώνη
Ταξίδι-Όνειρο
Βαρκελώνη, Καμπ Νόου
Καταρχας γεια σας! Σκεφτομαι εδω και καιρο να παω ενα ταξιδι στην ΒΑΡΚΕΛΩΝΗ πρωτα απ ολα να δω την ΜΠΑΡΣΕΛΩΝΑ και φυσικα να κανω και αλλα πραγματα εκει...ειμαι 15 χρονων και φυσικα δεν θα παω μονος....απλα θελω να ρωτησω διαφορα πραγματα γιατι εγω θα ασχοληθω ποιο πολυ με αυτα τα θεματα...
επειδη θα ειναι το πρωτο μου ταξιδι στο εξωτερικο (εγω παει και τουρκια αλλα σε μια κατασκηνωση) θελω να μαθω διαφορα...

Θα παω με την μητερα μου και κανεις μας δεν γνωριζει ισπανικα...ειναι ευκολα τα πραγματα εκει? πως θα συνενοουμαστε? πως θα μετακινουμασε κλπ....χαζο αυτο που λεω αλλα ειναι η πρωτη φορα καταλαβαινεται...επισης απο που προτεινετε να βρω εισητηρια ξενοδοχεια κλπ? Ποσο καιρο πριν να τα κλεισω?

Το ταξιδι σκεφτομαι να το πραγματοποιησω στης 20 με 24 Απριλιου...4 νυχτες δηλαδη....διαλεξα εκεινη την ημερομινια λογο του ΜΠΑΡΣΑ-Ρεαλ...αν και καπου διαβασα οτι θα ειναι δυσκολο να βρω εισιτηρια

Εχω και αλλες ερωτησεις αλλα δεν μου ερχονται τωρα....
Ευχαριστω εκ των προτερων
 

Nedelja

Moderator
Μηνύματα
1.773
Likes
3.136
Ταξίδι-Όνειρο
Whole Africa,Cuba
Η Βαρκελώνη είναι και εύκολη και ασφαλής πόλη. Όσο για τα ισπανικά που δεν γνωρίζεις με λίγη καλή θέληση θα συννενοηθείς μια χαρά στα αγγλικά.Με το μετρό πας παντού και μια πρώτη ματιά για ξενοδοχεία ρίξε στο booking. Τώρα όσον αφορά το El Classico θα είναι πολύ δύσκολο να βρεις εισιτήρια και θα πρέπει να το ψάξεις αρκετά νωρίς...Από που και πως νομίζω οτι ο panpan είναι κατάλληλος να σε βοηθήσει...
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.880
Likes
26.792
Θα παω με την μητερα μου και κανεις μας δεν γνωριζει ισπανικα...
ουτε και εδω γνωριζουν πολλοι :xmas_cheesygrin:

ειναι ευκολα τα πραγματα εκει?
Ναι..

πως θα συνενοουμαστε?
Ανετα

πως θα μετακινουμασε κλπ....
με μετρο η λεωφορειο η με τα ποδια.Ειναι πανευκολη πολη.
.επισης απο που προτεινετε να βρω εισητηρια ξενοδοχεια κλπ? Ποσο καιρο πριν να τα κλεισω?
αν οι γονεις δεν εχουν εμπειρια απο ταξιδια,καλα ειναι να πανε
σ ενα γραφειο ταξιδειων για εισητηρια

Το ταξιδι σκεφτομαι να το πραγματοποιησω στης 20 με 24 Απριλιου...4 νυχτες δηλαδη....διαλεξα εκεινη την ημερομινια λογο του ΜΠΑΡΣΑ-Ρεαλ...αν και καπου διαβασα οτι θα ειναι δυσκολο να βρω εισιτηρια
αν ειναι μονο για το ματς,ειναι λαθος ο καιρος που θελετε
να ερθετε.Θα δυσκολευτουμε να βρουμε εισητηριο ακομα και
εμεις που ειμαστε μελη της Μπαρτσα.

Εχω και αλλες ερωτησεις αλλα δεν μου ερχονται τωρα....
Εδω θα ειμαι.:xmas_lol:

Ευχαριστω εκ των προτερων
 

splanis

Member
Μηνύματα
43
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελώνη
Ταξίδι-Όνειρο
Βαρκελώνη, Καμπ Νόου
ειναι απιθανο δηλαδη να βρω εισητιρια για το ματς??? αυτα πισω απο το τερμα τα φθηνα :D

γιατι λες οτι δεν ειναι καλη εποχη να παμε τοτε?
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.880
Likes
26.792
ειναι απιθανο δηλαδη να βρω εισητιρια για το ματς??? αυτα πισω απο το τερμα τα φθηνα :D

γιατι λες οτι δεν ειναι καλη εποχη να παμε τοτε?
η εποχη ειναι μια χαρα,εισητηρια δεν θα βρουμε,ακομα και αν
πλενουμε το αμαξι του Μεσι για ενα χρονο.:xmas_wink:
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
ειναι απιθανο δηλαδη να βρω εισητιρια για το ματς??? αυτα πισω απο το τερμα τα φθηνα :D

γιατι λες οτι δεν ειναι καλη εποχη να παμε τοτε?
εδώ με το ζώρι βρίσκεις με ομάδες όπως την Getafe, στο Ελ Κλάσικο θα βρεις;
 

splanis

Member
Μηνύματα
43
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελώνη
Ταξίδι-Όνειρο
Βαρκελώνη, Καμπ Νόου
δηλαδη να αρχισω να το ξεχναω? ουτε στις φθηνες θεσεις ουτε στις ακριβες?

θα βρω σε κανα ματς CL στους 8 η στους 4 (αν περασει η ΜΠΑΡΣΑ)....ειναι πιο ακριβα τα εισητιρια σε σχεση με τα κλασσικος?
 

papariskonst

Member
Μηνύματα
208
Likes
73
Επόμενο Ταξίδι
ΑΓΝΩΣΤΟ ΠΟΤΕ ΚΑΙ ΠΟΥ
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΙΝΑ
Το ταξιδι σκεφτομαι να το πραγματοποιησω στης 20 με 24 Απριλιου...4 νυχτες δηλαδη....διαλεξα εκεινη την ημερομινια λογο του ΜΠΑΡΣΑ-Ρεαλ...αν και καπου διαβασα οτι θα ειναι δυσκολο να βρω εισιτηρια

Εχω και αλλες ερωτησεις αλλα δεν μου ερχονται τωρα....
Ευχαριστω εκ των προτερων[/quote]
Βαρκελώνη θα πας...
αγώνα αποκλείεται όμως να δεις...
Ποιο εύκολο είναι να δεις τον Gaudi παρά το Barca-Real...
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Καταρχας γεια σας! Σκεφτομαι εδω και καιρο να παω ενα ταξιδι στην ΒΑΡΚΕΛΩΝΗ πρωτα απ ολα να δω την ΜΠΑΡΣΕΛΩΝΑ και φυσικα να κανω και αλλα πραγματα εκει...

...Το ταξιδι σκεφτομαι να το πραγματοποιησω στης 20 με 24 Απριλιου...4 νυχτες δηλαδη....διαλεξα εκεινη την ημερομινια λογο του ΜΠΑΡΣΑ-Ρεαλ...αν και καπου διαβασα οτι θα ειναι δυσκολο να βρω εισιτηρια
Πήγαινε στο Next matches football | FC Barcelona, πάτα Mostra tots[+] και έπειτα επέλεξε όποιο αγώνα της Μπαρτσελόνα θέλεις πατώντας το ΒUY TICKETS. Υπάρχουν και άλλα ματς της Μπαρτσελόνα με πιο οικονομικές τιμές σε διαφορετικές ημερομηνίες (πχ Mπαρτσελόνα-Μάλαγα, 02.05.2012, 44?).
 

splanis

Member
Μηνύματα
43
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελώνη
Ταξίδι-Όνειρο
Βαρκελώνη, Καμπ Νόου
μαλλον ειστε λαθος και ισως να παω στον αγωνα....βρικα λυση αλλα δεν χαιρομαι ακομα πριν επιβεβαιωθω! :p

ευχαριστω παντως !
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Φυσικά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί κάποιος θα κάνει ένα ταξίδι σε μια τόσο ενδιαφέρουσα χώρα όπως η Ισπανία και θα σπαταλήσει το χρόνο του για να χρυσοπληρώσει ένα εισιτήριο και να δει ένα ποδοσφαιρικό αγώνα που στην καλύτερη περίπτωση θα χρειάζεται ισχυρά κιάλια για να διακρίνει τους αριθμούς στις φανέλες των παικτών... αλλά ok γούστα είναι αυτά.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.216
Μηνύματα
883.952
Μέλη
38.907
Νεότερο μέλος
Chrysostomos

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom