Ποιά η γνώμη σας για τα Hostels?

North66

Member
Μηνύματα
4.314
Likes
5.076
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Ψαχνω ξενοδοχειάκι στην βαρκελώνη για Σεπτέμβρη και τραβάω τα μαλλιά μου.! 400 ευρω για 3 νυχτες σε κατι χαλια ξενοδοχεια και οχι κεντρικα..ελεοςςςςςς!!
Βρήκα ένα Hostel στο κέντρο της Βαρκελώνης και μας βγαινει 120 ευρω το ζευγάρι συνολικά..για 3 νυχτες..!!Ελπίζω να ειναι καλή επιλογη..δεν έχει πρωινό βεβαια αλλα δε πειραζει!!Εχει πετσετες και τα σχετικα..και εκλεισα 4κλινο..
Πως από τα 4στερα κεντρικά των 100+ ευρώ το δίκλινο η βραδιά κατέληξες σε 4κλινο χόστελ των 40 ευρώ η βραδιά, αδυνατώ να το κατανοήσω.
 

villi

Member
Μηνύματα
1.088
Likes
2.789
Τα παιδία θα κανουμε μηνα μελιτος μαζι μας..χαχαχαχαχα..ελπιζω ολα να πάνε καλά..στην επιστροφη θα σας πω τις εντυπωσεις μου!! :D
Θα κάνουνε ταξίδι του μέλιτος σε χόστελ παρέα με τα κουνιάδια???:shock:
Συγκλονιστική εμπειρία!!!
Φροντίστε τουλάχιστον να τους αφήνετε μόνους κάποιες ώρες,νιόπαντροι θα΄ναι οι άνθρωποι;)
 

nena

Member
Μηνύματα
867
Likes
470
Ταξίδι-Όνειρο
greenland-φεροε-svalbard
Θα κάνουνε ταξίδι του μέλιτος σε χόστελ παρέα με τα κουνιάδια???:shock:
Συγκλονιστική εμπειρία!!!
Φροντίστε τουλάχιστον να τους αφήνετε μόνους κάποιες ώρες,νιόπαντροι θα΄ναι οι άνθρωποι;)
ρομαντικό :love2::haha:
δεν πειράζει όλοι οι καλοι χωράνε :D

τα χόστελς λοιπόν είναι εξαιρετικη λύση να κρατήσει κανείς ένα ισχνό budget μα εχει ενδιαφέρον μόνο όταν ταξιδεύεις μονος ή με παρέα νεολαίας (καποια χόστελς έχουν περιορισμο ηλικίας τα 35) φτου κ τα πλησιάζω :shock: :D για ζευγάρια δεν ενδείκνυται...γνώμη μου...

α!Υπάρχουν απο πολύ οικονομικά μέχρι και των 50 ευρώ το άτομο (Σκανδιναβία φυσικά);)

ΚΑΛΆ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΤΕ ;)
 
Μηνύματα
36
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη, Ιταλία
Ταξίδι-Όνειρο
Βενεζουέλα
Πως από τα 4στερα κεντρικά των 100+ ευρώ το δίκλινο η βραδιά κατέληξες σε 4κλινο χόστελ των 40 ευρώ η βραδιά, αδυνατώ να το κατανοήσω.
Εγω πάλι αδυνατώ να κατανοήσω το θεματάκι σου...!!! Δεν ειπα οτι εκλεισα 4αστερο..δεν μίλησα καν για 4αστερο!! Είπα οτι οι τιμες ειναι τραγικες και αντιστρόφως ανάλογες με τις παροχες...Ουτε ειπα οτι ψαχνω ξενοδοχείο με 100+..!! Διαβασε ξανα το σχόλιο μου και μετα κάνε τα σχολιάκια σου..μαλλον δεν ειναι ανάγκη να κανεις καποιο πικρόχολο σχόλιο..! Ζούμε και χωρίς αυτά.!

Θα κάνουνε ταξίδι του μέλιτος σε χόστελ παρέα με τα κουνιάδια???:shock:
Συγκλονιστική εμπειρία!!!
Φροντίστε τουλάχιστον να τους αφήνετε μόνους κάποιες ώρες,νιόπαντροι θα΄ναι οι άνθρωποι;)
Μπου χαχαχχαχ!!
Μα και αυτοί βρε παιδί μου.....είπαμε θα πάμε ταξιδάκι..τσουπ...πάμε ολοι μαζί λενε...εγω φταιω τωρα?????
Ο αδερφός μου αντί να πάρει την γυναικαρα του και να την πάει στα καλύτερα...την κουβαλάει την κακομοιρουλα με εμας...!!!
Θα τους μείνει αξέχαστο αυτό το ταξίδι ομως ε?
Ασε που σε όλες τις φωτογραφίες τους από το ταξίδι μελιτος θα ειμαι και γω μέσα..μπου αχαχχαχαχαχα!!:bleh:

ρομαντικό :love2::haha:
δεν πειράζει όλοι οι καλοι χωράνε :D

τα χόστελς λοιπόν είναι εξαιρετικη λύση να κρατήσει κανείς ένα ισχνό budget μα εχει ενδιαφέρον μόνο όταν ταξιδεύεις μονος ή με παρέα νεολαίας (καποια χόστελς έχουν περιορισμο ηλικίας τα 35) φτου κ τα πλησιάζω :shock: :D για ζευγάρια δεν ενδείκνυται...γνώμη μου...

α!Υπάρχουν απο πολύ οικονομικά μέχρι και των 50 ευρώ το άτομο (Σκανδιναβία φυσικά);)

ΚΑΛΆ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΤΕ ;)
Υπαρχει περιορισμός στην ηλικία..?Ο Χριστος και η Παναγία..αυτό είναι κοινωνικός ρατσισμός...!απαπαπαπααπα.....σε λιγα χρονάκια θα τρωω πόρτα...κλαψ κλαψ κλαψ!!!
Νένα μου καλή διάθεση και όμορφη παρέα να υπάρχει..!! Στην τελική για έναν υπνο θα το έχουμε...οταν επιστρεψω θα γραψω εντυπωσεις!!
Μουατςςςςςςςςςςςςςςςς γλυκεια μου!:p
 

villi

Member
Μηνύματα
1.088
Likes
2.789
Θα τους μείνει αξέχαστο αυτό το ταξίδι ομως ε?
Ασε που σε όλες τις φωτογραφίες τους από το ταξίδι μελιτος θα ειμαι και γω μέσα..μπου αχαχχαχαχαχα!!:bleh:
Σίγουρα θα τους μείνει αξέχαστο:haha::haha::haha:
Κι εσύ επίσης αφού θα σε βλέπουν σε όλες τις φωτό αναπολώντας τις
ωραίες στιγμές που ζήσατε τετράδα σε χόστελ στο γαμηλιό τους!!!
Σοβαρά τωρα δε κλείνετε δυο δωμάτια οικονομικά να πάτε σαν άνθρωποι???
Εσένα δηλαδή σου αρέσει η ιδέα να κοιμάσαι στο ίδιο δωμάτιο με ένα ακόμη ζευγάρι?
Και καλά εσένα είναι άδερφός σου,η γυναικα του πως θα κυκλοφορεί με το νυφιάτικο μπείμπι ντολ μπροστά στον άντρα σου???:shock:
Πολύ προχό σας βρίσκω ρε παιδιά!
 

nena

Member
Μηνύματα
867
Likes
470
Ταξίδι-Όνειρο
greenland-φεροε-svalbard
Υπαρχει περιορισμός στην ηλικία..?Ο Χριστος και η Παναγία..αυτό είναι κοινωνικός ρατσισμός...!απαπαπαπααπα.....σε λιγα χρονάκια θα τρωω πόρτα...κλαψ κλαψ κλαψ!!!
Νένα μου καλή διάθεση και όμορφη παρέα να υπάρχει..!! Στην τελική για έναν υπνο θα το έχουμε...οταν επιστρεψω θα γραψω εντυπωσεις!!
Μουατςςςςςςςςςςςςςςςς γλυκεια μου!:p
:haha:
ναι δεν το συναντάς συχνά αλλά μου έχει τύχει 2 φορές που είχαμε έναν πιτσιρίκο μαζί μας 40άρι!
Μονο τη μαμά σας μη πάρετε μαζί, η νύφη θα το σκάσει με κανα μεντιτερανέ καλοχτισμένο και θα την ψάχνετε :D
Περιμένω εντυπώσεις γιατί τη Βαρκελώνη την έχω στα άμεσα σχέδια!
Πλάκα πλάκα μήπως απο τότε που άρχισε η οικονομική κρίση ταξιδεύουμε περισσότερο?:D Το ήξερα οτι ως μαυραγορίτισσα θα βγάζω καλά λεφτά! :haha::haha::haha::haha:
 
Μηνύματα
36
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη, Ιταλία
Ταξίδι-Όνειρο
Βενεζουέλα
Γιατί δεν πηγαίνατε Λιμνούπολη;
Δεν βρίσκω καμιά καλή προσφορά σε αεροπορικά εισιτήρια..!! Αν βγει κατι καλό ενημέρωσε αν δεν σου ειναι κοπος!;)

:haha:
ναι δεν το συναντάς συχνά αλλά μου έχει τύχει 2 φορές που είχαμε έναν πιτσιρίκο μαζί μας 40άρι!
Μονο τη μαμά σας μη πάρετε μαζί, η νύφη θα το σκάσει με κανα μεντιτερανέ καλοχτισμένο και θα την ψάχνετε :D
Περιμένω εντυπώσεις γιατί τη Βαρκελώνη την έχω στα άμεσα σχέδια!
Πλάκα πλάκα μήπως απο τότε που άρχισε η οικονομική κρίση ταξιδεύουμε περισσότερο?:D Το ήξερα οτι ως μαυραγορίτισσα θα βγάζω καλά λεφτά! :haha::haha::haha::haha:
Φαντάζεσαι να πάρουμε και την μαμά μας μαζί μας?Μπου χαχαχαχαχαχαχ!!Θα την έχουμε να μας μαγειρευει...πλάκα θα εχει..θα μας βγει και οικονομικό το φαγητό..!!!!χιχιχιχιχι!!
Με το που επιστρεψω απο Βαρκελώνη θα σου πω εντυπωσεις κοπέλα μου..! Παντως εχω ακουσει τα καλύτερα..αντε να δουμε..αντε να δουμε..!!
:D
 

skoumpi

Member
Μηνύματα
1.206
Likes
1.101
Καλά να περάσετε!!!! Έχω γελάσει πάρα πολύ με αυτό το θέμα.... πραγματικά μου φτιάξατε το κέφι. (χωρίς παρεξήγηση εεεεε!!!!!)Τι ατάκες είναι αυτές και τι σκηνικά περιγράφετε;;;
Είστε φοβεροί!!
 
Μηνύματα
36
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη, Ιταλία
Ταξίδι-Όνειρο
Βενεζουέλα
Καλά να περάσετε!!!! Έχω γελάσει πάρα πολύ με αυτό το θέμα.... πραγματικά μου φτιάξατε το κέφι. (χωρίς παρεξήγηση εεεεε!!!!!)Τι ατάκες είναι αυτές και τι σκηνικά περιγράφετε;;;
Είστε φοβεροί!!
Φαντάσου τί σκηνικά έχω να σας περιγράψω όταν επιστρέψουμε...!! :))
να'σαι καλά γλυκό Skoumprακι!!:bleh:
 

taver

Member
Μηνύματα
12.516
Likes
29.314
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Βρήκα ένα Hostel στο κέντρο της Βαρκελώνης και μας βγαινει 120 ευρω το ζευγάρι συνολικά..για 3 νυχτες..!!Ελπίζω να ειναι καλή επιλογη..δεν έχει πρωινό βεβαια αλλα δε πειραζει!!Εχει πετσετες και τα σχετικα..και εκλεισα 4κλινο..θα κοιμόματσε ολοι μαζί..Θα πάμε με τον αδερφό μου και την γυναικα του...:)) Τα παιδία θα κανουμε μηνα μελιτος μαζι μας..χαχαχαχαχα..ελπιζω ολα να πάνε καλά..στην επιστροφη θα σας πω τις εντυπωσεις μου!! :D
ΜΗΝΑ ΤΟΥ ΜΕΛΙΤΟΣ ΣΕ ΚΟΙΝΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΣΕ HOSTEL ?????
:shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock: :shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock: :shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock: :shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock:
:shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock: :shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock: :shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock: :shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock:

Πρωτοποριακό, δε μπορώ να πω.... Και τι δε θα 'δεινα να ήμουνα σε μια γωνιά εκεί στη ρεσεψιόν του hostel όταν θα εξηγείτε περί του μήνα του μέλιτος στο/η ρεσεψιονίστ....
 

renata

Member
Μηνύματα
5.545
Likes
1.960
Επόμενο Ταξίδι
μαλαισία
καλα εγω θελω να βάλω ολα τα ανθρωπάκια shock αλλα δεν χωράνε!!!!!!!!!!!!!!
τι ειναι παλι τούτο??
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.331
Μηνύματα
888.149
Μέλη
38.989
Νεότερο μέλος
giota.charalampak

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom